Mezuniyet Balosu İçin 18 Zarif Saç Modeli

A+
A-
Mezuniyet Balosu İçin 18 Zarif Saç Modeli

Mezuniyet balosu hayatımızın en heyecan verici günlerinden biridir- ve kesinlikle hatırlanır. Bu geceyi gülümsemeler, kahkalar ve tabi ki her şeyiyle sizi tamamlayan bir saç stiliyle geçirmelisiniz. Bu harika saç stilleriyle birlikte kalabalığın gözlerini üzerinize çekeceksiniz!

Dolgun Dalgalarla Yandan Fransız Örgüsü

Söz konusu seksi ve göz alıcı yandan modeller olduğunda bu model bir diğer harika seçenek olacaktır. Bu tatlı hanım da saçlarının üst kısmında başlayan fransız örgüsü ve arkaya atılan saçlarıyla yüzünü ortaya çıkarmış. Dolgulu ve hacimli dalgaları da oldukça lüks ve çarpıcı bir modele sahip olmasını sağlamış.

Zincir Örgülü Topuz

blank

Vintage görünümleri sever misiniz? O halde bu vintage saç stilini göz önünde bulundurmalısınız! Havalı organizasyonlar söz konusu olduğunda topuzun çok tercih edilen bir saç stili olduğunu hepimiz biliyoruz fakat bu modele daha eşsiz ve havalı bir hava katmak için zincir bir örgü ekleyebilirsiniz. Tabii saçlarınızda daha masum ve salaş bir hava katacak bir parça saçı yüzünüzün yan kısmından bırakmayı da unutmamalısınız.

Dalgalı Saçlara Burgulu Model

blank

Bu harika model sayesinde saçlarınızın kalabalıkta öne çıkmasını sağlayabilirsiniz! Saçlarınızı bu şekilde burgulu bir modelle süsleyerek saçlarınızı iki kısma ayırabilir ve saçlarınızın alt kısımlarında kullandığınız dalgalar ile modeli tamamlayabilirsiniz.

Arkaya Sabitlenmiş Bukleler ve Retro Saç Stili

blank

1950’lerin hanımları kırmızı halıları nasıl geçeceklerini biliyorlarmış, değil mi? Bu saç stilleri 2018’de bile göz alıcı ve tatlı kalmaya devam ediyor. Hem sofistike, hem zarif, hem de hareketli. Kısa saçlı hanımlar, saçlarınızın buklelerini bu şekilde sergilmekten çekinmeyin. Biraz saç spreyi ve tel toka kullanarak yüz hatlarınızı bu modelle ortaya çıkarabilirsiniz.

Salaş Dalgalar ve Şelale Örgüsü

Bu saç stilinin tatlı ve masum duruşu gerçekten göz alıcı, etkileyici. Saçlarda kullanılan dalgalar zarif ve hareketli bir görünüm oluştururken, şelale dalgaları daha gizemli bir hava katıyor. Orta uzunluktaki saçlar için mükemmel bir seçim.

Kıvırcık, Dolgun Düşük Topuz

Bu tarz düşük topuzlar zamanınız kısıtlı olduğunda harika bir tercih olabilir fakat bu model havalı organizasyonlar için biraz süslenerek tercih edilebilir. Bu hacimli düşük topuzu göz önünde bulunduralım mesela, hem oldukça romantik, hem birçok bukleye sahip, hem de saçın bütün hacmini ortaya koyan ve saça boyut kazandıran bir model. Stili tamamlamak için saçınızın yüze yakın kısımlarında birkaç tutamı serbest bırakabilirsiniz.

Dalgalı Saçlarla İkili Şelale Örgüsü

blank

Gözleri üzerinize çekecek ve dikkatleri size kilitleyecek göz alıcı bukleler oluşturmak için uzun saçlar harika birer fırsat olabilir. Fakat bu buklelerin daha da göz alıcı olmalarını sitiyorsanız yalnızca size derinlik kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda modele daha feminen bir hava katacak olan şelale dalgalarını da kullanmayı unutmamalısınız.

Balıksırtı Örgülü Düşük Topuz

Bu harika saç modeli sayesinde her gün kullandığınız balıksırtı örgü modelini, mezuniyet balosunda da kullanabileceğiniz mükemmel bir stile dönüştürebilirsiniz. Balıksırtı örgü yüzün üst kısmından başlayarak başı bir taç gibi sarıyor ve aynı zamanda düşük topuza da hem hacim hem de hareketlili katıyor. Bu harika mezuniyet balosu saç stiline daha feminen bir görünüm katmak için saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz.

Çift Örgülü Romantik Model

Bu tatlı ve romantik saç stili, zarafeti seven kadınlar için harika bir seçenek olacaktır. Bohem bir havası olan bu saç stili sayesinde kendinizi bir masal kahramanı gibi hissedebilirsiniz. Saçın dalgalı olarak şekillendirilmiş alt kısımları ve saçı tamamlayan örgüler hem seksi hem de sofistike bir modele dönüştürülmüş. Biri büyük, diğeri ise küçük olarak tercih edilen örgüler saçın arka kısımda yapışmasını engellediği gibi saça boyut da kazandırmış. Bu çarpıcı saç stilinin sevilecek o kadar fazla yanı var ki- saymakla bitecek gibi görünmüyor.

Havalı Şahin Saç Stili

Şahin saç stilleri punk rock konserleri için saklanmak zorunda deil! Mezuniyet gecenizde daha çılgın bir model için böyle tatlı bir saç stili tercih edebilirsiniz.

Hacimli ve Örgülü Şahin Saç Stili

Eğer sofistike saç stilinize biraz daha hacim ve yükseklik katmak istiyorsanız bu harika ve dolgun şahin saç modelini tercih edebilirsiniz. Bu stil hem oldukça dolgun ve hareketli hem de eklenen bukleler ile oldukça feminen.

Bohem Dalgalı Yarım Saç Stili

Böyle uzun ve akıcı saçlarla bir çiçek gibi zarafet dolu olacağınız bohem bir saç stiline sahip olmak yapabileceğiniz en iyi şey olabilir. Saçlarınıza öncelikle kalın ve salaş bukleler ekleyebilir, parmaklarınızla biraz dağıtarak buklelerin daha doğal durmalarını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın bir kısmını arkaya atarak ve tatlı bir toka yardımıyla saçınızı sabitleyerek böyle göz alıcı ve tatlı bir modele sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Yarım Saç Stili

Söz konusu sofistike bir görünüm olduğunda yolunuz basitlikten geçer, bu modelde de göründüğü gibi. Saçların dalgaları buklelerin güzelliğini sergilemek için olduğu gibi bırakılırken, saçı bir taç gibi saran örgüler de bu saç stilinin daha feminen bir hal almasını sağlamış.

Sade ve Tatlı Yarım Saç Stili

Salaş dalgalar, üst kısımlarda kullanılan balıksırtı örgü ve saçların taç gibi şekillendirilmesi, peki ya sonuç? Sonuç olarak oldukça tatlı, sade, lüks ve zarif bir saç stili ortaya çıkıyor.

Örgülü Topuz

Mezuniyet gecesinin anahtarı hem zarif hem de feminen olmaktır, bu görünüme sahip olmak için de böyle bir model tercih edebilirsiniz. Saçların örgü ile çevrilmesi hem yüz hatlarını yumuşatır, hem de saça eklene tppuzla birlikte oldukça feminen ve hareketli bir modele sahip olunur. Biz bayıldık!

Yana Atılan Gevşek Örgü

Birçok kadın feminen saç stillerini düşündüğü zaman genellikle saçların tek bir tarafa atıldığı salaş ve tatlı modeller akla gelir. Bu feminen modelde de saçın bir kısmından gevşek şekilde örgüyle birleştirilen saçlar enseye kadar örülmüş, saçın kalan kısımları ise omuzlardan serbest bırakılmış. Bu görünümün feminenliği resmen başımızı döndürdü!

Çiçekli, Dalgalı Yarım Saç Stili

Dalgalar ve örgüler şüphesiz dünyanın en çok kullanılan ve beğenilen iki saç stilleridir, bu stillere daha dişi bir hava katmak için ise saça bir taç gibi çiçekler eklemek gerçekten harika olacaktır. Bu modelin basitliği gerçekten baş döndürücü bir hal almış. Peki ya sizin mezuniyet gecesi için favori saç stiliniz hangisi?

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.