Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

A+
A-
Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Ruj Rengi Nasıl Seçilmeli?

Ruj,makyajın temel öğelerinden bir tanesidir. Ruj olmadan bir makyaj düşünemeyiz. Bazen hiç makyaj yapmasak bile ruju ihmal etmeyiz ve dudağımıza bir ruj ile çıkarız. Canlı ve harika dudaklar gerçekten makyajımızı fazlasıyla hissettirecek etkiye sahiptir. Ruj rengi seçerken ten rengine uygun bir seçim yapmamız fazlasıyla doğru bir tercih olacaktır. Çünkü ruj renkleri ten rengine göre çalışır. Bazen bayanların dudakları bize çok ilginç gelebilir burada aslında bize ilginç gelen ruj renginin ten rengine  uyumsuz olmasıdır. Bizlerde uyumsuzluğu ilginç,garip gibi ifadelerle açıklarız. Doğru ruj rengini nasıl seçeceğinizi ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışacağız. Doğru ruj rengini bulurken de ten rengine uygun ruj seçimi yapmayı temel mantık olarak alacağımızı söyleyelim şimdi de ten rengine uygun doğru ruj seçimini nasıl yapılacağın ayrıntılı bir şekilde bakalım.

İlginizi Çekecektir:

En İyi 20 Kırmızı Ruj

Turuncu Ruj Nasıl Kullanılır?

Cilt Tonuna Uygun Doğru Renk Ruj Seçimi

1.Açık Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

1-dogru-ruj-rengi-nasil-bulunur

Keskin,soğuk kırmızı ruj renkleri açık tenli bayanlara çok yakışır. Onları baştan yaratma etkisi oluşturur. Koyu kırmızı bir renk ile dudaklarınızı harika gösterebilirsiniz. Dudaklar ilgi çekici ve baştan çıkarıcıdır. Etkili Ruj Sürmenin 7 Yolu

2.Koyu Buğday Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

2acik-tenlilere-uygun-ruj-rengi-secimi

Buğday tenli bayanların bir miktar esmer tenine sahipseniz kiremit rengi ruj sizin için doğru bir ruj rengi olacaktır. Ayrıca yumuşak renkli kremsi rujlar bu cilt tonuna sahip bayanlar için tercihlerden bazısıdır. Dudakları Büyük ve Dolgun Gösteren Makyaj Teknikleri

3.Buğday Tenlilere ve Yanık Tenlilere Uygun Ruj Seçimi

3koyu-bugday-tenlilere-uygun-ruj-rengi-secimi

Eğer ten renginiz buğday ve yanık tenli ise size yumuşak fuşya ruj rengi çok harika bir tercih olacaktır. Kırmızı rengin canlı tonları ve fuşya rengi dudaklarınıza çok uygun olacaktır.

4.Çikolata Tenli Bayanlara Uygun Ruj Rengi Seçimi

4ten-rengine-uygun-ruj-secimi-nasil-yaplir

Rihanna çikolata tenli süper starlardandır. Sizinde ten renginiz Rihanna gibi ise rujunuz şeftali ve pembe tonlu olmalı. Bu renkler gerçekten dudaklarınıza çok uygundur.

5.Kumral Tenli Bayanlara Uygun Ruj Seçimi

5kumral-tenlilere-uygun-ruj-rengi

Ten renginiz gayet açık ve beyaz ise koyu pembe mat rujlar hem doğallık hem de ışıltı katacaktır. Bir diğer öneriniz ise altın ışıltılı bronz tonlu ruj renkleri de size süper olacak.

6.Koyu Esmer Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

6koyu-esmer-tenlilere-uygun-ruj-rengi-secimi

Beyonceyi esmer tenlilerin biraz koyu ten renkli olarak ifade edebiliriz. Böyle koyu esmer tenli bir bayansanız sizlere yakışacak ten renkleri parlak olmalı. Parlak ruj renkleri ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

7.Hafif Pembe Tenlilere Uygun Ruj Seçimi

7hafif-pembe-tenlilere-uygun-ruj-rengi-secimi-nasil-yapilmali

Çok hafif pembe cilt tonuna sahipseniz saçlarınız toplu iken sadece uygun ruj rengi ile seksi olabilirsiniz. Hafif pembe cilt tonuna sahip bayanların tercihi vişne rengi ruj olmalıdır.

8.Açık Esmer Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

8jennifer-lopezin-ruj-rengi-tercihi-hangisi

Açık esmer ten deyince aklımıza ilk gelecek isim Jennifer Lopezdir. Ten rengi esmer tenin açığıdır. Böyle cilt tonuna sahip bayanlar,dudaklarınız metalik parlak ruj rengi kullanılmalıdır.

9.Sarışın Ten Renklilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

9sarisin-tenlilere-yakisan-ruj-rengi-hangisi

Sarışın bayanlar için tene bir görünüm çok önemlidir. Sarışın ten renginizi ön plana çıkarmak için parlak mandalina tonları tercih etmelisiniz. Açık renk olan ruj için parlatıcı yerine satan olanları kullanmanız halinde daha kalıcı olacaktır.

10.Esmer Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

10esmer-tenlilere-yakisan-ruj-rengi-hangisi

Esmer cilt tonuna sahip bayanlara ışıltılı görünenler dudak rengine uygun ve şeftali tonlarını dudaklarınıza sürebilirsiniz. Pembe tonları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu görünüm size doğal ve naturel bir hava verecektir cool bir görünüm için deneyin.

11.Beyaz Tenlilere Uygun Ruj Rengi Seçimi

11beyaz-tenlilere-yakisan-ruj-rengi-hangisi

Beyaz tam bir cilt tonuna sahipseniz domates kırmızısı mat bir ruj sizler için çok ideal. Makyaj için göz kalemi ile beraber bu ruj rengi fazlasıyla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ruj rengi çok ama çok önemli.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Gözleri Ortaya Çıkaran Makyaj Tüyoları başlıklı makalemizde göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılmalı ve göz odaklı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.