Genç Gösteren Saç Renkleri

Genç Gösteren Saç Renkleri

Genç Gösteren İdeal Saç renkleri

Bayanlar olgunluk yaşında yani 30 ve üzeri yaşlarda saç renklerini değiştirerek daha genç ve canlı bir görüntüye kavuşabilirler. Bunun için genç gösteren saç renkleri hangileridir bunu iyi bilmelisiniz. Öncelikle şunu söylemek gerekir koyu saçlar açık saçlardan her zaman daha genç gösterir. Bunun için sarı ve tonlarını genç yaşlarda ilerleyen yaşlarda ise saçlarınızı biraz daha koyultmaya başlamanızı öneririz.

kot sort kombinleri 2014 2015

Genç gösteren saç renklerinden biri kuşkusuz koyu ve siyah saç renkleridir. Koyu  saç yüzü daha canlı ve enerjik gösterdiği gibi sarı tonları gibi özellikle yaş ilerledikçe yüzünüzü solgun ve bıkkın göstermez. Yaşınız ilerledikçe kahkül kesmeyi ihmal de etmemelisiniz. Kahküllü saç açık bir alından her zaman daha genç gösterir. Bu bağlamda genç gösteren saç renklerinden ilk önereceğimiz saç siyah ve kahküllü saçlar. Ayrıca siyah saç genellikle her ten ile uyum sağlayarak daha genç gösterir kurtarıcı bir saç rengidir. Ama yüzünüzde çok fazla kırışıklık varsa siyah saç rengini tercih etmemelisiniz. Çünkü siyah bunları daha fazla vurgular.

genc gosteren sac renkleri

Bunun dışında daha genç gösteren saç rengi küllü sarı renkleridir. Çok açık ton olmayan bu saç rengi özellikle yüzünüzdeki çizgileri ve saçlarınızdaki beyazları kapamak için yine kurtarıcı renkleriniz arasındadır. Siyah saç sizi daha genç gösterir fakat saçınızdaki beyazları çok fazla ele verir. Küllü sarı tonlarındaki saçta beyazlar saç renginize karışarak fazla belli olmaz.

genc gosteren kullu sac renkleri

Yaşları ilerleyen bayanlarda kızıl ve tonlarını çok fazla görüyoruz. Biz yaş ilerledikçe kızıl tonlarından kaçınmanızı öneriyoruz. Çünkü kızıl renk teninizi soluk gösterir ve buda olduğunuzdan daha da yaşlı görünmenize neden olur. Ayrıca yaşlandıkça yüzde oluşan kırmızı renk olan pigmentleri kızıl saç daha fazla ön plana çıkarır.

genc gosteren koyu sac renkleri

Yaşınız ilerledikçe uzun saçlardan da kaçınmalısınız. Saçlarınızı kısa ya da orta boy olarak kahküllü ya da perçemli kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.