Basamaklı Yandan Şelale Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Basamaklı Yandan Şelale Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Basamaklı Yandan Şelale Örgülü Saç

Yandan ve önden Fransız örgülü saç modelleri ile harika görünürsünüz. Bu örgü stilleri gerçekten muhteşemdir. Saçlarınızda örgü istiyorsanız kesinlikle basamaklı yandan şelale örgülü saç modeli nasıl yapılır? Fikrine bakmanız lazım. Basamaklı yandan şelale örgülü saç karmaşık görünse de basit teknik sayesinde kendiniz rahatlıkla bu saçı yapabileceksiniz. Gerçekten yepyeni bir saç stili ile karşı karşıyasınız. Klasik şelale örgülü saçlardan farklı ama bir o kadarda güzel saç modelidir. Bu saç modeli, rahat kıyafetlerle veya akşam dışarı çıkarken kullanabileceğiniz ve mükemmel sonuç alacağınız bir saç şekillendirmesidir. Yan örgülerle saç dökülmeniz de olmayacaktır çünkü kolay ve saçı yıpratmayan bir saç modelidir.

 

basamakli-yandan-selale-orgulu-sac-modeli-nasil-yapilir-1

 

Sizin için görsel anlatımlarla zenginleştirerek bu saç modelinin yapımını adım adım hem biz anlattık hem de videolu yapım aşamalarını içere sunum ile size kolaylık sağlamak istedik. Bu stil ile saçlarınıza canlılık geldiğini ve artık herkesin sizi fark edeceğini saçlardaki bariz değişimi görecektir. Basamaklı yandan şelale örgülü saç modeli ile hem güzelliğinize güzellik katacak, hem de saçlarınıza hareket sağlayacaksınız. Umarım bu saç tarzını denersiniz şimdi de basamaklı yandan şelale örgülü saç modeli nasıl yapılır? Ayrıntılılarına bakalım. Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

basamakli-yandan-selale-orgulu-sac-modeli-nasil-yapilir-2

 

 

 

Adım Adım Basamaklı Yandan Şelale Örgülü Saç Modeli Yapılışı

 

-1. Adım/ Sağ taraftaki bir miktar saç ile parçanın çok saç olan bölümü ile saçı toplayın ve üç bölüme ayırın.

-2. Adım/ Arkadaki saç telinin ortasından öndeki saç tellerinin geçmesini sağlayın.

-3. Adım/ Ardından arkadaki saç tellerinin ortasından ve üzerinden geçirin ve saç tellerine dahil eden saç bölümünü getirin.

-4. Adım/ Sonra ön şerit ile 3. Adımı tekrarlayın.

-5. Adım/ 3. adıma sonra bir kez daha arka sarmal ile tekrar edin.

-6. Adım/  Sonra öndeki saç tellerini, orta kısımdan bir yarım kesen ile iki yarım parçaya bölün.

-7. Adım/ Diğer yarım saç kısmını aşağıya indirip ve onu, üzerinde çaprazlanmış parça ile birleştirip yeni bir saç stili elde edin.

-8. Adım/ Aşağıya doğru gelen dört saç tutamını şelale  sarmalı olana kadar 5-7 arasında tekrar edin.

-9. Adım/ Şimdi aynı adımları devam ettirin, saç tutamlarını ayırın, saç tellerini ayırın, eni bir saç tili seçerek ilk şelale saçı örgüye ekleyin.

-10. Adım/ Omuzlara ulaşıncaya kadar örgüye devam edin.

-11. Adım/ Şimdi ön kısımdaki saç tutamını ayırmayı bırakıp, her saç teli dökülene kadar şelale örgüsü getirmeye devam edin.

-12. Adım/ Saçın geri kalan kısmını düzenli bir örgüyle kıvırın ve elastik bir bantla ucundan sabitleyin.

-13. Adım/ Ayrıntıları daha iyi göstermek için örgüyü hafifçe gevşetin ve daha hacimli bir örgü oluşturun. Tüm Saç Fikirleri İçin Tıklayınız.

 

basamakli-yandan-selale-orgulu-sac-modeli-nasil-yapilir-3

Fransız Şelale Saç Örgüsü Modeli ve Yapımı

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.