Ronze Saç Rengi Hakkında Her Şey

Ronze Saç Rengi Hakkında Her Şey

Ronze Saç Rengi Nasıl Bir Trend?

Yeni saç rengi ile karşı karşıyayız. Belki de bu saç rengini yeni duydunuz. Ronze saç rengi ile ilgili bilinmeyen her şeyi anlatacağız. Bir diğer deyimle kızıl saç renginin farklı varyasyonlarından ortaya çıkmıştır. İki kızıl tonunun birleşimi sonucu yeni bir trend olan ronze beğeniye sunulmuştur. Bayanlar arasında da çok ilgi gösterilen bir renktir. Sizlerde bu yansımayı çok çok beğeneceksiniz. Kırmızı ve bakır tonlarını içinde barındıran  ronze saç rengi trendi naturel ve sakin bir ton ortaya çıkarmakta. Ayrıca kahvenin alt tonlarını da kendinde barındırıyor. Ronze rengini çeşitli saç renklerine uyguladığımızda farklı şekil yansımalar oluşturuyor. Açık tonları seven bayanlar bakır yoğunluklu ronzeyi,daha koyu ten renkler sevenler ise kızıl yoğunluklu ronze saç rengini öneriyoruz.

ronze-sac-rengi-2

Ronze Saç Renginin Tonları Kaç Tane?

2 tanedir. Bunlar:

-Kızıl yoğunluklu ronze saç rengi

-bakır yoğunluklu ronze saç rengi

BEVERLY HILLS, CA - JANUARY 10: Actress Amy Adams attends the 73rd Annual Golden Globe Awards held at the Beverly Hilton Hotel on January 10, 2016 in Beverly Hills, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

BEVERLY HILLS, CA – JANUARY 10: Actress Amy Adams attends the 73rd Annual Golden Globe Awards held at the Beverly Hilton Hotel on January 10, 2019 in Beverly Hills, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Ronze Saç Rengi Kimlere Yakışmaktadır?

Hem açık tenli bayanlar hem de koyu tenli bayanlar bu saç rengini kullanabilir. Burada önemli olan tonları iyi ayarlamaktadır. Buğday ve kumral tenli bayanlar daha açık tonlu ronze saç rengini kullanmalıdırlar. Esmer,çikolata ve hafif esmer tenli bayanlar ise koyu tonlu ronze saç rengini kullanmalıdırlar.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız

Fındık Kabuğu Saç Rengini Denediniz Mi?

Bal Köpüğü Saç Rengi Hakkında Her Şey

ronze-sac-rengi-3

Ronze Saç Rengini Kullanan Ünlüler Kimler?

Bir çok ünlü bu saç yansımasının tanınmasında önemli bir rol oynamıştır. Ünlüler bir nevi saç rengi trendlerine yön vermektedir. Bu saç rengini kullanan ünlüler Bella Thorne,Kate Mara gibi ünlüler bu saç yansımasını kullanmaktadır.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız Mutlaka Okuyun:

Bal Kabağı Saç Rengi Klavuzu

Küllü Kahve Saç Rengi

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 19: Rose Leslie attends the UK Premiere of "The Last Witch Hunter" at Empire Leicester Square on October 19, 2015 in London, England. (Photo by Anthony Harvey/Getty Images)

LONDON, ENGLAND – OCTOBER 19: Rose Leslie attends the UK Premiere of “The Last Witch Hunter” at Empire Leicester Square on October 19, 2019 in London, England. (Photo by Anthony Harvey/Getty Images)

Ronze Saç Rengine Uygun Saç Modelleri Hangisi?

Bu saç rengi trendi en çok uzun saçlara yakışmaktadır. Uzun saçlı bayanlar bu konuda çok avantajlılardır. Kısa saçlara ronze saç rengi trendi uyum sağlamamakta ve etkili bir görünüm oluşturmamaktadır. Orta uzunlukta saçlı bayanlar ise bu saç rengini deneyebilirler. Ronze saç rengine uygun saç modelleri ise maşalı saç modelleri,ortadan ayrılmış uzun saç modelleri,deniz dalgası saç modeli,yandan ayrılmış saç modelleri,doğal saç stilleri,bukleli saç tarzı en ideal olan saç modellerinden önde gelenlerdir. Bu saç tonu için diğer bir öneri ise Game Of Thornes dizisinin yıldızı Ygritte’i Rose Leslie’nin saç modelinden ilham alabilirsiniz. Ünlü yıldız bu renkle beraber dağınık dalgalı saç modeli tercih etmektedir. Bu stili ortaya çıkarmak için ise at kuyruğu yapıp daha sonra ise at kuyruğu kısmına maşa uygulayıp işleme son noktayı koyun,lastik tokayı ise çıkartın.

BEVERLY HILLS, CA - JANUARY 11: Actress Emma Stone attends the 72nd Annual Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel on January 11, 2015 in Beverly Hills, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

BEVERLY HILLS, CA – JANUARY 11: Actress Emma Stone attends the 72nd Annual Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel on January 11, 2019 in Beverly Hills, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Ronze Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bu yansıma ışıl ışıl olması çok çok önem arz etmektedir. Bunun için günü gününe bakım şarttır. Özellikle de kızıl tonları korumak için ise UV filtresine sahip,oksidasyon etkisine karşı savaş veren boyalı saç bakım ürünlerini tercih etmemiz mükemmel bir bakım sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı bu renkle beraber ısıya karşı duyarlı olacaktır dikkat etmenizde çok fayda olur.

ronze-sac-rengi-10

Julianne Moore

Julianne Moore

ronze-sac-rengi-13 ronze-sac-rengi-14 ronze-sac-rengi-15

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.