Şirin Bebek Amigurumi Tarifi

Şirin Bebek Amigurumi Tarifi

İsmi gibi kendi de şirin olan Şirin bebek amigurumi tarifi artık sayfamızda! İki yanda olan sevimli topuzuyla oldukça sevimli görünen şirin bebek her yaş ve cinsiyette çocuğun ilgisini çekecek! Renkli elbisesi ve desenli kazağıyla bu amigurumi bebeği yapmak yeni başlayanlayanları zorlayabilir. Bunun yerine size sitemizden başka amigurumi modellerine bakmanızı öneririz. Özellikle hayvan modelleri yeni başlayanlar için daha kolay olacaktır. Bu gibi bebek modelleri çok sayıda parça içermektedir. Bunları ayrı ayrı örüp dikmek biraz daha zorlayacaktır. Özellikle Şirin bebek amigurumisi gibi oyuncak bebekleri örerken sürekli ip rengini değişmek gerekmektedir. Acemiyseniz bunları sürekli yaparken ilmek kaçırabilir rakamları unutabilirsiniz. Ancak bir süredir amigurumi ile uğraşıyorsanız ve alışıksanız sorun bulunmamaktadır.

Şirin Bebek Amigurumi Tarifi

Şirin Bebek Amigurumi Tarifi

Şirin bebek amigurumi tarifi için birden fazla renk gerekiyor dedik. Görselimizde belli olduğu gibi siya, kırmızı, beyaz, kahverengi ve ten rengi kullandık. Eğer sizler daha farklı bir şirin bebek amigurumisi istiyorsanız bu renklere uymak zorunda tabii ki değilsiniz. Dilerseniz saçlarını sarı, eteğinin askısını, eteğini, saç kurdelelerini ve ayakkabısını pembe yapabilirsiniz ve kazağını ise mavi beyaz olarak örebilirsiniz. Hatta siyah göz yapmak yerine mavi göz bile alabilirsiniz. Sarı saçlı ve mavi gözlü oyuncak bebek çok mu sıradan oldu? O zaman siyah saçlı ve siyah gözlü amigurumi oyuncak bebek yapabilirsiniz. Kıyafet renginde tişörtü sadece beyaz yapabilir ve ayakkabı, saç kurdelelerini ve eteği yeşil yapabilirsiniz.

Eğer daha fazla renk kombini vermemiz gerekirse kızıl saç, yeşil göz, kurdeleyi, eteği ve askısını ve ayakkabıyı koyu yeşil yapabilirsiniz. Üst kıyafetini de tamamen beyaz yapabilirsiniz. Ya da isterseniz çocuğun saçını koyu kahverengi, gözlerini siyah ve üstünü ise bebek pembesi ve bebek mavisine örebilirsiniz. Siyah kurdele ve siyah etek ve siyah etek askısı ve siyah ayakkabı yapabilirsiniz ya da daha beyaz yapabilirsiniz. Eğer kıyafetlerin rengini daha farklı farklı istiyorsanız tişörtü olduğu gibi siyah ve beyaz bırakın. Eteği ve askısını koyu mavi yapın. Saç kurdeleleri ve ayakkabıları siyah ya da ona benzer bir renk yapabilirsiniz.

Renklere Nasıl Karar Vermeliyiz?

Bu oldukça büyük bir sorun. Şirin bebek amigurumisini yaparken pek çok kıyafet rengi ihtimali olduğunu görüyorsunuz. Bizim size asıl tavsiyemiz birden fazla yapmak olurdu. Neden daha çok yapmak varken bir taneyle yetineseniz ki? Hem fazla olanı satabilir ya da çocuğunuzun arkadaşlarına armağan edebilirsiniz. Ayrıca en güzel olan Şirin bebek amigurumi oyuncağını kendi çocuğunuza saklama imkânınız olacaktır. Kulağa kötü bir şey yapıyormuşuz gibi gelse de çocuklarımız için en iyisini istemek kötü bir şey değildir. Eğer elinizde fazla Şirin Bebek amigurumi oyuncağı varsa ve satmak ya da vermek istemiyorsanız evinize dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Bunu çocuklar için yaptığımızı unutmamak gerekiyor. Kıyafet renkleri seçerken çocukların ilgisini çekecek renkler seçmeliyiz. Ancak kendimize yapacaksak daha şık görünmesini isteyebiliriz. Eğer çocuklar için yapıyorsanız özellikle parlak renkleri tavsiye ederiz. Özellikle küçük yaştaki çocuklar bu gibi oyuncaklarla renkleri öğrenirler. Bu yüzden renk çeşitliliği oldukça önemli. Ancak bunun için gidip ten rengi gibi temel şeyleri değiştirmeye gerek yoktur. Eğer kendinize yapıyorsanız bu şekilde daha koyu renkleri gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Özellikle Şirin bebek amigurumisindeki kıyafet kombinine bakarak o kombini siz giyseydiniz hangi renkleri tercih edeceğinizi düşünün. Buna göre amiguruminin kıyafet kombininin renklerini seçebilirsiniz ya da size az önce verdiğimiz tavsiyelerden yola çıkarak yeni renkler geliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.