Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

Bugün sizlere farklı ve minyatür bir amigurumi tarifi vereceğiz. Normalde bildiğiniz gibi amigurumiler yansıttıkları şeyin en sevimli hallerinde olurlar. Örneğin bebek amigurumi oyuncakları genellikle bebeklerin en sevimli hallerini gösterir ya da köpek amigurumi oyuncakları genelde sevimli görünür. Genelde mutlu, mutlu değilse bile sevimli olacak bir ifade vardır yüzünde. Bugün size vereceğimiz tarif ise tam tersi. İşte karşınızda amigurumi huysuz melek tarifi. Aslında yüzünde huysuz ve memnuniyetsiz bir ifade olsa da bizce oldukça sevimli bir görünüme sahip. Özellikle bu küçük amigurumi huysuz melek pek çok şekilde kullanabileceğiniz bir amigurumi oyuncağıdır. Birazdan size hem bu huysuz melek tarifi için olabilecek renkleri hem de kullanabileceğiniz yerlere birkaç örnek vereceğiz. Bizce önemli olan amigurumi oyuncağı yapmak değil de bunu pek çok yerde kullanmaktır.

Amigurumi huysuz melek tarifi

Amigurumi Huysuz Melek Tarifi

İlk önce gerekli malzemeleri verelim. Sarı, bej, beyaz ve siyah amigurumi iplerine ihtiyacınız olacaktır. Amigurumi çok yapan biriyseniz elinizde hali hazırda siyah amigurumi ipi olabilir. Bu çok küçük bir amigurumi modeli olduğu için elinizdeki siyah amigurumi ipini az miktarda kalmış olsa bile kullanmanızı tavsiye ederiz. Muhtemelen yetecektir. Kalan malzemelerimiz ise amigurumi ipinize uygun tığ, ilmek işaretleyici, makas, iğne ve iplik, elyaf, plastik palet veya kuru fasulye, pirinç vb. şeyler. Eğer gerekli malzemeleriniz hazırsa amigurumi huysuz melek tarifi için kolları sıvayalım.

Birbirinden farklı renkleri kullanarak kendi huysuz melek amigurumi oyuncağınızı düzenleyebilirsiniz. En basit örnek olarak meleğin kanat rengini değiştirebilir veya üstüne boncuk dikebilirsiniz. İlk başta kulağa biraz farklı gelse de küçük boncuklar oldukça güzel hale getirecektir. Parıltı istiyorum ama boncukları teker teker dikmekle uğraşamam diyorsanız yapıştırıcılı simleri tavsiye ederiz. Eğer sarı kanat yapacaksanız sarı ve beyaz simler oldukça güzel duracaktır. Sarı simler ilk bakışta görülmese de ışığın açısıyla parlama etkisini verecektir. Beyaz simleri ise genelde kanata desen vermek için kullanabilirsiniz. Ayrıca küçük püsküller yapıp uçlarına boncuk da dikebilirsiniz. Eğer kanatlarını süslemek istiyorsanız ancak ne yapacağınız konusunda pek bir fikriniz yoksa çizgi filmleri açıp bakabilirsiniz. Birbirinden farklı kanat yapıları göreceğiniz için çocuklara huysuz melek amigurumi oyuncağını hazırlarken oldukça faydalı olacaktır.

Huysuz Melek Amigurumi Oyuncağı

Huysuz melek gibi minyatür sayılabilecek amigurumi oyuncakları içlerine ağırlık koyarak kâğıt tutucu olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem ofisinize farklı bir hava katarsınız hem de amigurumiye bakarak biraz daha ev ortamı yaratmış olursunuz. Ancak bunun haricinde bu tip küçük amigurumileri çanta kenarına asıp çantalar için kenar süsü de yapabilirsiniz. Arkasına ekleyeceğiniz biraz uzun bir ip parçası sayesinde çantanızın fermuarına bağlayın. Sırt çantanıza taksanız bile çok ağır olmadığı için fermuar açılmayacaktır. El ve kol çantası için yapıyorsanız fazla sallanmayan modellere bakmanızı öneririz.

Bunun haricinde başka amigurumi oyuncak bebekleri de yaptıysanız ve onlar daha büyüklerse onlara oyuncak yapmışsınız gibi gösterebilirsiniz. Örneğin sitemize eklediğimiz oyuncak bebek modellerine bir göz atabilir ve hoşunuza gidenlerin kucağına koymak için yapabilirsiniz. Başka bir kullanım alanı olarak eğer yıl başı ağacı gibi ağacınız varsa ya da saksı da bitkileriniz varsa yanlarına süs olsun diye koyabilirsiniz. Fermuar süslemek için olduğu kadar anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Önemli olan yine iple zincirine bağlamak. Gördüğünüz gibi pek çok farklı yerde kullanabileceğiniz bir model olan amigurumi huysuz melek oyuncağı hem çok zor olmayan yapımı hem de sevimli görünüşüyle en sevdiğiniz amigurumi oyuncaklarınızdan biri olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hindi Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Hindi Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.