Amigurumi Pasta Tarifi

Amigurumi Pasta Tarifi

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça sıra dışı bir amigurumi tarifi vereceğiz. Amigurumi pasta tarifi sıra dışı olma nedeni genellikle amigurumi oyuncağı yapılırken bu tür amigurumi örmesi yapılmadığı içindir. Eğer çocuğunuzun amigurumi bebekleri varsa özellikle mutfak gibi oyuncakları varsa amigurumi pasta tarifini tavsiye ederiz. Bunun en büyük nedeni ise amigurumi pasta oyuncağı ile kendi odasında bebeklerin doğum günlerini kutlayabilir ya da arkadaşlarıyla oynarken oyuncak bebeklere doğum günü partileri düzenleyebilirler. Özellikle son dönemde doğum günü kutlamalarında pasta kesip önünde fotoğraf çekildikten sonra masada pasta kalmaması oldukça kötü ve boş bir görüntü yaratıyor. Amigurumi pasta tarifini gerçek pastanın yerine koyabilirsiniz. Hem çocukların masaya olan ilgisi artacaktır hem de sonradan fotoğraf çekinmek isteyenler olursa onların fotoğraflarını da bu amigurumi pasta eşliğinde çekebilirsiniz. İsterseniz şimdi gerekli malzemeleri saymaya başlayalım.

Amigurumi Pasta Tarifi

Amigurumi Pasta Tarifi

Amigurumi pasta tarifi için gereken malzemeler aslında temel amigurumi yapımı için kullanmanız gereken malzemelerdir. Kendi zevkinize göre birkaç farklı renkte ip, iplerinize uygun amigurumi tığ ve içlerini ister elyafla ister köpükle dolduracağınız için yeterli miktarda elyaf ya da köpük elde etmelisiniz. Kaç tane amigurumi ipi lazım olduğunu söylemememizin nedeni aslında bu amigurumi tarifinin kişisel zevklere oldukça kolay uyum sağlamasıdır. Örneğin siz bu amigurumi pastayı eğer tek renk düşündüyseniz o zaman ona uygun miktarda amigurumi ipi temin etmelisiniz.

Ancak renk konusu bildiğiniz gibi oldukça karışıktır. Bize sorarsanız kimin için yaptığınızdan emin olduktan sonra amigurumi pasta yapımına başlamalısınız. Eğer bir çocuk için yapacaksanız görseldeki renklerimiz oldukça uygun olacaktır. Ancak az önce dediğimiz gibi göstermelik bir pasta olarak yapacaksanız o zaman gerçek bir pastaya daha uygun olan renkleri ve süslemeleri tercih etmelisiniz. Çocuklar için yaparken oldukça canlı ve parlak renkleri seçmek önemli. Renklerin birbiriyle çok uyumlu olmalarına ise gerek yok çünkü çocuklar pek çok zıt rengi bir arada kullanmayı severler. Bu amigurumi tarifi için istediğiniz amigurumi iplerini kullanabilirsiniz. İsterseniz simli amigurumi ipleri kullanın isterseniz tamamen pamuklu olan amigurumi iplerini. Hangisini kullanırsanız kullanın çok güzel olacağına eminiz.

Amigurumi Pasta Yapmak için Süsleme Önerileri

Çocuklar için yaptığımızı var sayarak süsleme önerilerine başlıyoruz. Pastanın üzerine küçük benekler yerleştirebilirsiniz. Bu küçük benekleri de tabii ki amigurumi ile yapacaksınız. Bu şekilde hem sağlıklı bir amigurumi pastanız olur hem de oldukça sevimli görünen bir pasta elde edebilirsiniz. Mum böyle gözünüze hoş görünmüyorsa amigurumi ile üzerlerine ateş yapabilirsiniz. İnandırıcı durmayacaktır ancak çocuklar oldukça sevecektir. Bunun haricinde pastanızın üzerlerine çilek ekleyebilir ve çilekli bir pasta gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşını amigurumi iple örebilir ve pastaya mum gibi dikebilirsiniz. Bu da oldukça hoş olacaktır. Hatta eğer tüm sayıları amigurumi iple iki defa yaparsanız o zaman çocuğunuz farklı sayıları birleştirmeye çalışacaktır. Yani rakamları öğrenmesi açısından iyi bir oyuncak da olacaktır.

Kendiniz için amigurumi pasta oyuncağını yapıyorsanız bunu biraz daha basit tutabilirsiniz. Örneğin tatlı pembe bir amigurumi pasta yapabilir ve üstüne az önce de dediğimiz gibi çilekler koyabilirsiniz. Hatta küçük toplar yaparak çilekli ve yaban mersinli bir amigurumi pasta elde edebilirsiniz. Üstlerine mum koymak yerine daha sade bir düzende bırakabilirsiniz. Pastanızın üzerine isim gibi pek çok farklı şey yazabilirsiniz. Özellikle yıl dönümü kartları gibi kart eklemek isterseniz o zaman keçe kullanabilirsiniz. Daha zarif durmasını istiyorsanız basit tutmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.