Hindi Amigurumi Tarifi

Hindi Amigurumi Tarifi

Bugün sizlere oldukça farklı bir hayvanın amigurumisini yapmayı öğreteceğiz. Hindi amigurumi tarifi ile karşınızdayız. Hindiler amigurumisi yapılmadan önce de oldukça sevimli hayvanlardır. Yurt dışında özellikle Hıristiyanlığın yaygın olduğu ülkelerde şükran günü ya da yılbaşı gibi ailelerinin bir araya geldiklerinde masalarından eksik olmayan bir hayvandır hindi. Ülkemizde de bazı büyük marketlerin reyonlarında yeni yeni gördüğümüz hindiyi nasıl buzu amigurumisi yaparak buzağıları çocuklara gösteriyorsak hindi amigurumisi yaparak yine onlara tanıtabiliriz. Amigurumiye yeni başlayanlar için harika olan bu modeli örmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Örmesi kolay olduğu için ilk modeliniz olacaksa harika bir tercih olacaktır. Ancak kolay dediğimize bakmayın eğer yeterince dikkatli davranmazsanız sayılar karışabilir ve istemediğiniz bir sonuç elde edebilirsiniz.

Hindi Amigurumi Tarifi

Hindi Amigurumi Tarifi

Hindi amigurumi tarifi vermeden önce gerekli malzemeleri sayalım. Amigurumi ipinize uygun bir tığ, elyaf, makas, iğne ve iplik, açık ve koyu kahverengi amigurumi ipi, sarı amigurumi ipi, turuncu amigurumi ipi, ilmek işaretleyiciye tarifi örerken ihtiyacınız olacaktır. Renkler zorunlu değildir. Kendinize yapıyorsanız birbiriyle uyumlu 4 farklı renkte kullanabilirsiniz. Örneğin mor, lila, pembe ve beyaz amigurumi iplerinin oldukça uyacağına eminiz. Aşırı koyu mor ya da cırtlak pembe seçmediğiniz sürece oldukça birbirlerine uyacaklardır. Morla gövdeyi yaparsanız oldukça şık duracaktır. Hindi amigurumi oyuncağınızı kendinize göre tasarlayıp istediğiniz biçimi verebilirsiniz.

Hindi amigurumi oyuncağınızı özellikle masa başı işte çalışanlar kullanabilirler. Örneğin hindi amigurumi oyuncağını yaparken elyafla beraber küçük bir poşetin içine pirinç gibi ağırlık yapacak bir şeyler koyun. Bu şekilde amigurumi hindi oyuncağınız hem rahatça dik durabilecek hem de kağıtlarınızın uçmasını engelleyecektir. Hatta biraz daha farklılık isterseniz her mevsim için ayrı renkleri olan bir hindi amigurumi oyuncağı yapabilirsiniz. Örneğin size başta söylediğimiz kahverengi, açık kahverengi, turuncu ve sarı renkli amigurumiyi sonbahar için kullanabilirsiniz. Kış içinse koyu mavi, açık mavi ya da buz mavisi, beyaz ve açık gri gibi renkleri kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz mavilerden koyu olanın biraz cırtlak olması daha iyi olur. Çünkü kış genel olarak soğuk renklerden oluşmalıdır ve bu cırtlak renk ona parlaklık sağlayacaktır.

Renk Renk Hindi Amigurumi Oyuncağı

Sonbahar ve kış hindi amigurumi oyuncağının nasıl olabileceğini söyledik. Şimdi sıra ilkbaharda. İlkbahar doğanın uyanışını simgelediği ve kıştan sonra oldukça sıcak renkleri gösterdiği için bir renk cümbüşü gibi durmalı. Bu yüzden açık yeşil kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Özellikle hindi amigurumi oyuncağınızın gövdesinde. Açık yeşil, açık pembe, sarı ve gökyüzü mavisi kullanabilirsiniz. Renklerin insanlar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olduğu herkes tarafından bilinen bir şey. Bütün bu bahar renklerini gördükten sonra daha özellikle işteyken daha mutlu olacağınıza eminiz. Ayrıca bahar sana göre başka renklerle ifade edilebilir. Bu yüzden hangi renkler sana baharı çağrıştırıyorsa onları kullanmalısın.

Sizi bilmem ama yaz demek benim için deniz, kum ve güneş demektir. Bu yüzden hindi amigurumi oyuncağımı mevsimlerin renklerine göre yaparken bana kumsalı çağrıştıracak renkleri tercih ederim. Örneğin kum rengi, açık mavi, beyaz ve gökyüzü mavisi. Kum rengi yaptığım hindi gövdesini mavilerle ve beyazla süslemek oldukça şık bir görünüm verecektir. Tabii ki bu bizim hindi amigurumi oyuncağının olabileceği bir kullanım yeri ve şekline örnekti. Bu gibi örneklerin çoğaltılabileceği gibi renk kombinleri de çoğaltılabilir. Kendi hoşunuza giden renkleri birleştirip eşi benzeri olmayan bir hindi amigurumi oyuncağı yapabilirsiniz. Eğer sizler de bu amigurumiyi yaptıysanız ve başka yerlerde kullanıyorsanız yorumlarda bize de yazın!

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.