Alyans Modelleri

Alyans Modelleri

Yazın gelmesi sadece mevsimlerin değişmesi değildir. Yazın gelmesi okulların tatil olmasıyla birlikte herkesin düğün yapmaya ve evlenmeye başlaması demektir. Özellikle kız istemeler, evlilik teklifi gibi şeyler bu dönem daha da popülerleşir. Eğer sizler de evlenmek düşünmek istiyorsanız alyans seçme zamanınız gelmiş demektir. Her yıl çok değişik modellerin yanında klasik modellerin benzerleri de çıkıyor. Bu yüzden aklınızdaki alyans modelini önce belirlemeniz lazım. Klasik sade mi yoksa taşlı mı istediğinize karar verdikten sonra rengini de seçmelisiniz. Daha çok bir çifte benzemeniz için bizce aynı renkte alyans seçmelisiniz. Örneğin eşiniz gri istiyor ancak siz sarı istiyorsanız bu ikisini de birleştiren modeller mevcut. Piyasayı güzel araştırmanızı ve içinize en sinen modeli seçmenizi tavsiye ederiz. Şimdi sizlere alyans modelleri göstermeye başlayabiliriz.

alyans modelleri

Klasik Alyans Modelleri

Üç aşağı beş yukarı bu şekilde görünen klasik alyans modelleri aslında tamamen sade bir tasarımdan üretiliyor. Bazı küçük taşlarla da süslenmiş görebiliriz bu tarz modelleri. Genellikle gümüşle karıştırılsa da alyanslarda beyaz altın kullanılıyor. Beyaz altın sarı altının biraz daha alaşımla karıştırılmış halidir. Eğer halihazırda beyaz altın kullanıyorsanız bir süre sonra sararma yapabilir. Bu sararma normaldir ve aslında buna sararma demek yanlış olur. Altın kendi rengine dönüyordur. Eğer siz de alyans modelleri bakarken aklınız bu konuda karıştıysa arasındaki farkı daha net görebilirsiniz. Bu modeller daha sadedir ve eğer çok süs istemeyen birisiyseniz tam size göredir.

kare alyans modelleri

Yuvarlak Olmayan Modeller

Kim demiş ki her yüzük yuvarlak görünmeli diye? Merak etmeyin göz yanmasıyla her ne kadar içi de kare görünse de değil. Parmağınız yüzüğe alıştıktan bir süre sonra size de normal görünmeye başlayacak. Eğer klasik alyans gibi sade bir şeyler olsun istiyorsanız ancak diğer alyans seçeneklerinden farklı bir görüntüsü olsun istiyorsanız sizin için özellikle biçilmiş kaftan diyebiliriz. Küçük taşlarla süslü olan bu model parmağınızda oldukça farklı duracağına eminiz. Ancak sadece kadın alyansının taşları olduğunu belirtmekte fayda var. Genelde alyanslarda sadece kadında taş olur. Eğer siz erkek alyansında da taş isterseniz bunun için özel bir miktar ödeyip daha da özelleştirmeniz gerekebilir.

beyaz altın alyans modeli

Yüzeyi Elmas Gibi Kesilmiş Alyanslar

Hazır yuvarlak olmayan modellerden bahsetmişken yüzeyi bu şekilde kesilmiş modellerden bahsetmenin de tam zamanı. Oldukça güzel kesilmiş ve süslü bir tasarım olmasına rağmen oldukça zarif bir alyans modeli. Erkek yüzüğünün de kadın yüzüğüyle aynı biçimde kesilmiş olması hem bir çift olduklarını daha gösteriyor hem de takım olarak oldukça uyum sağlıyorlar. Diğer yüzüklerden farklı kesimi ve kadın alyansında ki taşların dizimi oldukça dikkat çekici bir farklılık. Eğer biraz daha farklılık isterseniz beyaz altın yerine sarı altın hatta pembe altın alyans modelini alabilirsiniz.

sarı beyaz alyans

Neden Çok Renkli Alyans Almayasınız ki?

Özellikle hangi renk alyans alacağını bilemeyenler için bu tarz modeller tam bir kurtarıcı olabilir. Sarı altın ve beyaz altının o göz kamaştırıcı uyumu sizin ilişkinizdeki uyumun bir çeşit yansıması olabilir. Çapraz bir şekilde birleştirilmesi alyansa oldukça farklı bir hava katmış. Kadın alyansında ki beyaz kısmın ise pırlantalarla süslenmesi oldukça mantıklı olmuş. Eğer siz de hangi renk alacağınızı bilmiyorsanız özellikle bu model alyanslara bakmalısınız. Tabii ki çeşit çeşit yüzük göreceksiniz. Önemli olan sizin içinize en çok sinen modeli seçmek. Eğer aklınızda belli bir model varsa o alyanslara yoğunlaşmanızı ancak bunun gibi çok renkli farklı alyanslara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Günü Hediyesi İçin Bileklik Önerileri başlıklı makalemizde Doğum Günü Hediyesi İçin Bileklik Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.