Niloya Amigurumi Yapımı

Niloya Amigurumi Yapımı

Televizyonların sevilen çizgi film karakteri Niloya’nın kolay amigurumi tarifi için doğru yerdesiniz. Çocuklara arkadaşlık gibi güzel değerleri onları eğlendirirken öğreten Niloya herkes tarafından sevilen bir karakter. Özellikle çocukların hayal gücünün gelişmesini destekleyen amigurumi oyuncakları, onlara bu güzel değerleri aşılayan karakterlerle yapınca daha eğlenceli. Çocuğunuza, yeğenlerinize, kuzenlerinize ve başkalarına verebileceğiniz ya da kendiniz için örebileceğiniz bu pratik tarifli amigurumi oyuncağı ev, duvar, yatak süsü olarak da kullanabilirsiniz. Eğer çocuklarla ilgili bir meslekte çalışıyorsanız Niloya amigurumi oyuncağından kesinlikle bir tane edinmelisiniz. Kolay Niloya amigurumi yapımı sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri oldukça mutlu edeceksiniz.

Niloya Amigurumi Yapımı

Özellikle çocuklar için amigurumi yaparken dikkat etmeniz gereken şey aldığınız ipin çocuklara uygun olup olmadığına bakmak. Eğer amigurumi ipi yeterince kaliteli değilse çocuklar oynarken onları boyayabilir, kalitesiz iplerin boyası fazla kimyasal içerdiği için çocuğun cildinde tahriş, kızarma, kaşıntı gibi alerjik belirtiler gösterebilir. Çocuklar oynarken ipler koparsa içindeki elyaf çıkabilir ve çocuk bunları kazara yutabilir. Bu ve bu gibi sebeplerden dolayı amigurumi oyuncağı yaparken ipin kalitesinden emin olmalısınız. Yaşça küçük çocuklar için yapıyorsanız yutma tehlikesine karşın fazladan dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle çok küçük yaştaki çocuklara yapılacak amigurumi oyuncaklarda göz ve burun gibi sonradan yapıştırılacak malzemelerin olmaması gerekir. Bizim sizlerle paylaştığımız Niloya amigurumi yapımı oyuncağı örnek vermek gerekirse küçük çiçekler kullanacağız. Küçük çocukların çiçekleri koparıp yenmeyeceğine emin olmanız gerekir.

Niloya Amigurumi Yapımı Oyuncağı

Niloya amigurumi yapımı sayesinde çevrenizdekileri mutlu edeceğinize eminiz. Özellikle bu günlerde küçük çocukların eğitilmesinde Niloya oldukça büyük bir yere sahip. Sevimli ve arkadaş canlısı tavırları ile çocukların rol modeli olan Niloya beyaz çiçekli pembe elbisesi, iki yandan toplu saçları ve sürekli gülümseyen yüzüyle hepimizin sevgisini kazanmış durumda. Çocuklarınızın yeni favorisi olacak bu oyuncak onların hayal gücünü destekleyecek ve karakterlerini geliştireceğine eminiz. Hatta çocuklarınızın arkadaşlarına da yapıp onların toplu şekilde amigurumi oyuncaklarla oynaması hazır satılan plastik oyuncaklarla oynamasından daha iyi olacaktır. Tabii ki bir tane kendiniz için de yapabilirsiniz sonuçta Niloya’nın yediden yetmişe bütün gönülleri fethettiği bir gerçek. Hem çocuklarınızın sosyal gelişimine katkıda bulunursunuz hem de onun hayal gücü gelişimine katkıda bulunursunuz.

Niloya Amigurumi

Çalışan Kişilerin Niloya Amigurumi Kullanımı

Çizgi film karakterli amigurumi oyuncaklar özellikle çocuklarla çalışan kişiler için bir vazgeçilmez. Örneğin bir anaokulu öğretmeniyseniz ve elinizde Niloya amigurumi oyuncağı varsa çocuklar buna bayılacaktır ya da çocuk doktoruysanız ve odanıza Niloya amigurumi oyuncağı gibi amigurumi oyuncakları koyarsanız çocuklara bu tür şeyler tanıdık gelir ve kendilerini size daha yakın hissederler. Başka örnek olarak ilkokul sınıf öğretmenlerini gösterebiliriz mesela çocuklar okumayı sökünce onlara böyle küçük sürprizler yapmak onları bir amaca teşvik edebilir. Ancak sadece çocuklarla ilgili meslekte çalışıyorsanız kendinize bir tane edinmek zorunda değilsiniz. Örneğin bir dişçiyseniz ve muayenehanenize çocuklar da geliyorsa onlara tanıdık gelen Niloya karakterini bizim verdiğimiz amigurumi tarifi ile yapıp koyabilirsiniz. Hatta bir iki bölüm izlediyseniz çocukla konuşup onu yatıştırabilirsiniz bile. Sadece bu mesleklerle elbet kısıtlı değil. Kendi mesleğinize ve çalışma ortamınıza göre çeşitli şekillerde bu oyuncağı kullabilirsiniz.

Niloya amigurumi modelleri

Amigurumi oyuncakların bu ve benzeri pek çok faydası vardır. Ancak unutmamak gerekir ki buradaki en önemli şey sağlık. Lütfen amigurumi ipi alırken ipin sağlıklı olduğuna emin olunuz ve ona göre seçiniz. Ayrıca öreceğiniz kişinin yaşına da dikkat ediniz. Eğer Niloya amigurumi oyuncağı yapmak istemiyorsanız veya halihazırda elinizde bir tane varsa sayfamızdaki diğer amigurumi oyuncak modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Dantel Örgü Çanta Modelleri başlıklı makalemizde dantel çanta ve el yapımı çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Aydan dedi ki:

    Merhabalar tarifte kollarda ki sarı detay kolların birleşimi gözün takılacağı Aralık belirtilmemişte nasıl yapılır acaba