Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi

Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi

Bugün sizlere yine özellikle çocukların ilgisini çekecek bir amigurumi tarifi vereceğiz. Aşırı uzun boylarına rağmen aslında oldukça uysal bir hayvan olan zürafa ile karşınızdayız. Ancak bu sefer küçük çocukların daha da ilgisini çekecek bir haliyle veriyoruz. Çıngıraklı zürafa amigurumi tarifi ile karşınızdayız. Bu tarif için 2.5 mm tığ ve 8 mm göze ihtiyacınız bulunmaktadır. Bununla birlikte elyaf, koyu kahverengi, koyu sarı ve ağzı ve boynu içinse beyaz amigurumi ipleri lazım. Amigurumi iplerini dilediğiniz renkte de seçebilirsiniz ancak daha doğal bir görünüm için bunları seçmeniz daha iyi olacaktır. Çıngırak yapmak içinse iki seçeneğiniz var. Dilerseniz ip satın aldığınız yerlerden bir çıngırak aparatı satın alabilirsiniz. Dilerseniz de bir tane sürpriz yumurta alın. Çikolatasını afiyetle yiyip oyuncağını yaptıktan sonra sürpriz yumurtanın o sarı kutusuna birkaç tane pirinç atabilirsiniz. Fazla doldurmayın sallayınca ses çıkmalı.

Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi

Çıngıraklı Zürafa Amigurumi Tarifi

Çıngıraklı zürafa amigurumi tarifi oldukça sade ancak oldukça sevimli. Çıngıraklı zürafayla çocuklar oynamaktan sıkılmayacaklar. Özellikle küçük çocuklar çevrelerini yeni keşfetmeye başladıkları için çıngıraklı zürafanın çıngırağından gelen ses onlar için büyülü bir gizem olacaktır. Çıngıraklı zürafayla oynarken hem tutmak gibi motor becerilerini hem de zürafayı oynattıkça gelen sesle mantık ve duyma becerisini geliştireceklerdir. Daha küçük çocuklar için yapıyorsanız koyu sarı yerine açık sarı ve açık kahverengi kullanabilirsiniz. Çok küçük oldukları için renkleri öğrenmeleri açısından farklı renklerde çıngıraklı zürafa amigurumisi yapabilirsiniz. Zürafanın şekli hakkında hem temel bir fikri olur hem farklı renkleri öğrenir hem de bu oyuncak satın alacağınız diğer plastik oyuncaklara göre daha sağlıklı olacağı için çocuğun gelişimi açısından olmamaktadır.

Hangi renklerde çıngıraklı zürafalar yapabilirsiniz peki? Pembe, mor ve mavi hem evreni anımsatır hem de birleşimi göze hoş görünür. Ancak burada önemli olan gözlerin olduğu yere gelecek olan rengi iyi seçmek. Gözler siyah olacağından siz eğer koyu morun olduğu yere gözü denk getirirseniz gözler belli olmaz. Ancak koyu morun yanına cırtlak mavi ve pembe renklerini de kullanamayacağınız için renkleri tutarlı seçmek önemli. Bizim size özellikle tavsiyemiz pastel tonlarında yumuşak renklerini seçmeniz. Daha sıcak renkleri kullanmak isterseniz kırmızı, turuncu ve sarı imdadınıza yetişir. Çocuklar için yapıyorsanız özellikle sıcak renkler için çok göz almayan ancak dikkat çeken renkler seçin. Örneğin kırımızı yeterince göz alan bir renk. Neon kırmızısı gibi daha da parlayan renk almanıza bizce gerek yok.

Birbirinden Farklı Tasarım Fikirleri

Eğer bunu yapacaksanız içine çıngırak eklemek zorunda değilsiniz. Bir zürafa amigurumisi yapmak istediğinizde içine çıngırağı katmadan da yapabilirsiniz. Önemli olan kalan tasarımı. Eğer çıngıraksız ev süsü olarak kullanacaksanız o zaman çok daha fazla dekorasyon amaçlı kullanımı oluyor. Örneğin evinizde saksı varsa, özellikle uzun bitkiler, onların altına koyabilirsiniz. Sanki zürafa ona yetişmeye çalışıyormuş gibi. Birden fazla zürafa yaparak balkondaki saksılarınızın arasına yerleştirebilirsiniz. Orantılı olarak bazı ilmeklerin sayısını azaltabilirsiniz. Böylece büyüklü küçüklü zürafalarınız balkondan daha hoş görünecektir.

İsterseniz çocuk odası süslemesinde de kullanabilirsiniz. Daha önceden dediğimiz gibi değişik renklerde zürafa yapabilirsiniz. Çocuğunuzun odasındaki rafa yan yana koyacağınız üç tane farklı renklerde zürafa amigurumisi bizce hoş olacaktır. Örneğin ilkinin rengi mavi, mor, pembe ikincisinin rengi sarı, kırmızı, turuncu ve üçüncüsünün rengi kahverengi, sarı ve beyaz ise mavili olanı en sola beyazlı olanı ortaya ve kırmızılı olanı en sağa koyabilirsiniz. Önemli olan beyazlı olanın ortada olup renk geçişlerini yumuşatması.

Bir önceki yazımız olan Yavru Köpek Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Yavru Köpek Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.