Şapkalı Köpek Amigurumi Tarifi

Şapkalı Köpek Amigurumi Tarifi

Bugün siz değerli okuyucularımıza yepyeni bir amigurumi tarifiyle geldik. Sevimli şapkalı köpek amigurumisi her yaştan çocuğu sevindirecek ve her çocuğun en sevdiği oyuncaklardan birisi olacaktır. Küçük sevimli şapkası ve fiyonk şeklindeki papyonuyla tam bir beyefendi gibi duran sevimli şapkalı köpek her yaştan insanın ilgisini çekecektir. Birazdan size vereceğimiz tavsiyelerle şapkalı köpek amiguruminizi süsleyebilirsiniz. Şapkalı köpek amigurumi tarifi hemen sayfanın en altında galeride bulunmaktadır. Eğer başka amigurumi modellerine bakmak isterseniz sayfamızda birbirinden farklı amigurumi tarifleri bulunmaktadır. Kendinize en yakın hissettiğiniz ve kendi seviyenize uygun olduğunu düşündüğünüz modelle başlayabilirsiniz. Bu amigurumi modeli zor değildir. Eğer yeni başladıysanız biraz dikkatinizi vermeniz ve zaman ayırmanız yetecektir.

şapkalı köpek amigurumi tarifi

Şapkalı Köpek Amigurumi Tarifi İçin Tasarım Fikirleri

Şapkalı köpeğimiz daha önce de dediğimiz gibi tam bir beyefendi gibi görünüyor. Eğer bu görüntüyü daha çok pekiştirmek isterseniz yapabileceğiniz birkaç şey mevcut. Örneğin bu papyonlu ve şapkalı centilmen beye bir baston örmeye ne dersiniz? Şapkayı ve papyonu tamamlamasına yardımcı olacağı gibi ona eski dönemlerden bir beyefendi görünümü de verecektir. Eğer dilerseniz keçeden bir bıyık kesip ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eskilerden görünen bir beyefendi gibi yapıyorsanız üstünü de tamamen siyah yapabilirsiniz. Bu hem görüntü olarak tutarlılık sağlar hem de şapkalı köpek amigurumisini biraz daha salon beyefendisi gibi gösterir. Ancak bu tabii ki büyük yaş grubuna hitap eden bir görünüm olur.

Daha küçük çocuklar için bunu şapkalı köpek amigurumi yaparken daha az resmi olmasına özen göstermeliyiz. Örneğin fotoğrafa gördüğünüz sarı beyaz eski tarzda olan denizci mayolarına benzemektedir. Bunu daha çok pekiştirmek için sarı beyaz yerine açık mavi ve beyaz mayo gibi örebilirsiniz ve şapkasını daha çok hasıra benzemesi için o saman rengine yakın tonlarda seçebilirsiniz.  Tabii ki papyon eklemeyin ve şapkayı kafasının tam ortasına dikin. Tabii ki açık maviyi çocukların dikkatini çekmesi için söyledik. Dilerseniz koyu mavi ve beyaz da kullanabilir ya da çocuğunuzun en sevdiği renkleri kullanabilirsiniz. Şapkalı köpek amigurumi tarifi istediğiniz gibi şekillendirilebilen bir tarif.

Sevimli Şapkalı Köpek Amigurumisi İçin Öneriler

Bu sevimli beyefendiyi yapmak istiyorsunuz ancak oyuncak olarak verebileceğiniz kimse yok ya da siz kendiniz evinizde mi görmek istiyorsunuz? O zaman sizler için birkaç kullanım ve dekorasyon tavsiyesi vereceğiz. Bildiğiniz gibi bazen çocukları banyoya sokmak ve onları banyo yaptırmak zordur. Çocuğunuza banyo yapmayı küçüklükten itibaren sevdirmek için oyuncaklarını oraya da götürüp ona daha rahat olabileceği bir alan sunabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun banyo malzemelerinin olduğu kutuya bir de sevimli şapkalı köpek amigurumisini ekleyin. Ancak çocuğunuzun eline verip oynaması için değil. Yoksa banyo süreleri çok uzamaya başlar ve her banyodan sonra o amigurumiyi yıkamak zorunda kalırsınız. Sadece çocuğunuz da banyo yaparken görebileceği bir yerde dursa yeter.

Biraz büyük gibi görünse de dolaplarınızın kulpuna sadece sevimli olduğu için takabilirsiniz. Ya da kendinize farklı farklı amigurumi modeli yapıp bunları aralıklarla iplerle birleştirirsiniz ve duvar süsü yaparsınız. Bu iplerin arasından küçük ışıklar da atarsınız. Böylece gece bu süslerinizin salkım gibi indiği duvardan hoş bir ışık da gelebilir ve odanız süslenmiş olur. Bence bir amigurumi modelinden 3 tane yapılması ancak kıyafet saç gibi şeylerin değişip yan yana dizilmesi çok hoş oluyor. Örneğin şapkalı köpek amigurumisi yaparken bir köpeği böyle gri diğerini siyah diğerini ise sarı yapabilirsiniz. Onların da kıyafetlerinin rengini değiştirip birbirinden daha çok ayırırsınız. Böylece aynı model ama farklı görünen 3 amigurumi şapkalı köpeğiniz olur.

Bir önceki yazımız olan Şirin Bebek Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Şirin Bebek Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.