Buzu Amigurumi Tarifi

Buzu Amigurumi Tarifi

Sütaş hayvan çiftliği reklamı karakteri olan sevimli yavru inek Buzu, şu an en popüler amigurumi modellerinden. Reklamlara çıktığı ilk günden itibaren gönlümüzü fetheden sevimli yavru inek Buzu özellikle çocuklar tarafından oldukça sevilmekte. Sevimli yavru inek Buzu’yu Sütaş’ın sayfasından yapacağınız belli bir miktar üzeri alışverişlerle bedava kazanabileceğiniz gibi başka internet sitelerinden de alabilirsiniz. Bunların haricinde size şimdi vereceğimiz ücretsiz Buzu amigurumi tarifi de kendi yapmak isteyenlerin işine eminim çok yarayacaktır. Kendiniz yapacağınız Buzu amigurumi oyuncağını evinizi süsleyebilir, sevdiklerinize hediye edebilir ya da bundan gelir sağlamak için satış yapabilirsiniz. Eğer bu yazımızdan memnun kalırsanız lütfen yorumlarda belirtin. Bu ve daha pek çok amigurumi tarifi için sitemizdeki diğer yazılarımıza bakın.

Amigurumi Buzu modeli

Eğer amigurumiye yeni başladıysanız sevimli yavru inek Buzu amigurumi tarifi size zor gelebilir. Şu bir gerçek ki Buzu ne kadar sevimliyse bu amigurumiyi yapmak da o kadar zor. Eğer daha önce amigurumi yapmadıysanız ya da amigurumi yapmada yeni sayılıyorsanız size tavsiyemiz sitemizden daha kolay örnekler bulup onları denemenizdir. Pek çok seviye için farklı modeller ve tarifler sitemizde mevcuttur ve sürekli yenileri gelmeye devam edecektir. Eğer hali hazırda amigurumi biliyor veya uzun süredir yapıyorsanız buna rağmen ilk denemenizde amigurumiyi yapamadıysanız sorun değil. Bu modelin zor olduğunu unutmayın ve üzülmeyin. Bazı amigurumi tarifleri fazladan dikkat ister ve sadece baştan başlamanız yeterli.

amigurumi buzu

Buzu Amigurumi Tarifi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Buzu amigurumi için pek çok farklı renkte ip kullandığımızı unutmayın. Amigurumiye başlamadan önce eğer bu amigurumiyi küçük bir çocuk için yapıyorsanız renklerin sevimli yavru inek Buzu’ya uygun olduğuna emin olunuz. Özellikle küçük yaştaki çocuklar o canlıların kendi renklerini görmek ister. Örneğin sevimli yavru inek Buzu’nun kulağının içi açık pembe tonlarındadır. Ancak siz onu farklı bir renkle yaptığınızda çocuk oyuncağın aynı olduğunu algılayamayabilir ve sizden televizyonda gördüğü Buzu amigurumi oyuncağını istemeye devam edebilir. Ancak kendiniz için yapıyorsanız ve farklı renkleri denemek istiyorsanız bunu da kesinlikle denemenizi öneririz. Önemli olan sevimli yavru inek Buzu amigurumi oyuncağını kullanacak kişinin yaşıdır. Eğer küçük bir çocuğa yapıyorsanız ve yine de farklı bir Buzu amigurumi oyuncağı olsun istiyorsanız kulak içi yerine boynuna asılı gibi görünen çanın rengini değişebilirsiniz. Klasik rengi sarı olmakla beraber çocukların ilgisini çekecek daha canlı renkler tercih edebilirsiniz kırmızı, pembe ve mavi gibi. Bunun örnekleri için sitemizdeki resimlere göz atabilirsiniz.

Buzu Amigurumi

Daha önce de elbet belirttik ancak tekrar belirtelim. Hangi amigurumiyi yaparsanız yapın önce sağlık diyoruz ve kullandığımız malzemelerin kalitesinden emin oluyoruz. İpinizin boyasının akmadığına, kopmadığına ve aşırı sert olmamasına önem gösteriniz. Özellikle gereğinden fazla sert ipli amigurumilerle çocuklar oynarken canlarını yakabiliyorlar. Ayrıca gereğinden sert olması daha kolay kopma riski de taşıyabiliyor. Boncuk kullandığımız amigurumilerin boncuğu koparsa küçük çocuklar onu yutabilir. Boncuk olmasa bile elyafı ortaya çıktığında onu da yiyecek sanıp yutabilirler. Akan renkler ise daha sık karşılaşılan bir sorun. Boyalar kimyasal maddelerdir ve ipe yapışmayan aksine size de bulaşan boyaların kalitesiz ve aşırı yapay olma ihtimali daha yüksektir. Bunun yerine daha doğal ve sağlam ip markaları bulmanızı tavsiye ederiz. Tabii ki burada direkt bir marka göstermek çok zor çünkü renk yoğunluğuna göre içerisindeki kimyasallar değişmektedir. Önceden bunlara kısa bir göz atmanız amigurumi ipi alışverişi yaparken içinizi daha rahat ettireceğine eminiz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Buzu Amigurumii

Bir önceki yazımız olan Niloya Amigurumi Yapımı başlıklı makalemizde Amigurumi, Niloya ve Niloya Amigurumi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.