Gelin Makyajı ve Saçı Nasıl Olmalıdır?

Gelin Makyajı ve Saçı Nasıl Olmalıdır?

Sonunda düğün gününüz yaklaşıyor ve siz makyajınız ve saç tarzınızı ne yapacağınız konusunda kararsız mısınız? Gelin makyajı ve saçı nasıl olmalıdır diye sizlere uzun uzun anlattık. Ancak bizim burada dediğimiz şeyler yaz sezonu için geçerlidir. Bildiğiniz gibi makyaj ve saç düğününüzün olduğu mevsime göre oldukça değişkenlik gösterir. Eğer kış mevsimindeyseniz daha az terleyebilirsiniz ancak yazın düğün yapıyorsanız bu havalandırmalara rağmen hemen hemen imkânsız olacaktır. Bu ve bunun gibi pek çok şeyi de bir araya getirerek sizlere bu yazıyı hazırladık. Hayatınızda unutamayacağınız bir günde gelin olarak makyaj ve saçınız oldukça dikkat çekecektir. Öyleyse şimdi başlayalım.

gelin açık saç modelleri

Gelin Saçı Nasıl Olmalıdır?

Temel olarak 4 farklı saç stilinden bahsedebiliriz. Topuz, dağınık, örgülü ve tabii ki at kuyruğu gelin saçı. Topuz en klasik ve en sık kullanılan saç biçimidir. Tepeden, yandan ya da enseden olabilir ve dağınık, sıkı, gevşek, örgülü, balerin gibi modelleri ve tarzları bulunmaktadır. Bir yaz gelini olarak eğer topuz saç modeli seçecekseniz size hepsini tavsiye ederiz. Ancak eğer yakanız kapalı modeldeyse topuz yapmanızı daha çok tavsiye ederiz. Saçınız toplu olacağından düğününüzde oldukça rahat hareket edebilirsiniz. Önünüz kapalı ama sırtınız dekolteliyse o zaman size at kuyruğu gelin saçı öneririz. En az topuz kadar rahat olan bu model sırtınızdaki dekolteye de güzel bir vurgu yapacaktır. Yaz gelinlerine en çok topuz ve at kuyruğu saçı önerdiğimizi belirtmeliyiz.

Saçınızı dağınık isteyen bir yaz geliniyseniz sizi bu durumda uyarmak isteriz. Düğün boyunca sürekli ilgi odağı olacağınız ve sürekli bir koşuşturma içinde olacağınızdan ister istemez terleyeceksiniz ve saçlarınız dağılacak. Özellikle açık saç modelleri bu karmaşa içerisinde sönebilir ve modeli bozulabilir. Hele ki düğününüzü açık havada yapacaksanız rüzgâr gibi dış faktörler saçınızı daha da çok dağıtacaktır. Örgülü modelden bahsedersek aslında bunu dağınıkta da topuzda da at kuyruğunda da kullanabiliriz. Sadece örgü olarak düşünmemelisiniz. Örneğin normalde açık olan bir saç modelinde yanları örerek yarı açık bir hale getirilebiliyor. Bu ve daha fazla örnek için galerimize kesinlikle göz atmalısınız!

gelin makyajı nasıl olmalıdır

Gelin Makyajı ve Saçı Nasıl Olmalıdır?

Eğer gelin makyajı ve saçı nasıl olmalıdır diye sorarsanız tabii ki birbiriyle uyumlu olmalıdırlar diye cevaplarız. Saçınızı mı makyajınıza uyduracaksınız yoksa makyajınızı mı saçınıza derseniz bu iki seçenek de doğru cevap olmayacaktır. Makyajınız öncelikle yüzünüzle uyumlu olmalıdır. Sonra saçınızı yaparken saçınızı makyajınıza uydurursunuz. Tabii ki bütün bunlardan önce vücut tipinize uygun bir gelinlik bulmuş olmanız önemlidir. Gelin makyajı ve saçının nasıl olması gerektiğine göre dönersek yüz tipinize uygun bir makyaj yapmalısınız. Eğer oval bir yüzünüz varsa oldukça şanslısınız. Yüzünüz oldukça iyi görünüyor bu yüzden köseli çizgiler yapmaktan kaçınmalısınız.

Eğer yüzünüz yuvarlaksa o zaman yüzün yuvarlaklığını dengelemelisiniz. Elmacık kemiğini ortaya çıkarmalı ve gölgelendirmeler yapmalısınız. Eğer yüzünüz kare biçimindeyse o zaman yüzünüzü yumuşatacak teknikler uygulamalı ve fondöten renginizi doğru seçmelisiniz. Eğer yüzünüz dikdörtgense yüzünüz oldukça sert bir görünüme sahip demektir. Bu sertliği yumuşatmak için fondöten ve aydınlatıcıları iyi kullanarak yüzün odak noktasını kenarlardan ortaya çekmek gerekir. Son olarak kalp yüz şekli için elmacık kemikleriniz halihazırda çıkık olduğu için o bölgenizi belirginleştirmemek daha iyi olacaktır. Alın bölgeniz geniş olduğundan dolayı alnınızı gölgelendirmeler yaparak olduğundan küçük göstermeli ve dudaklarınızı daha kalın gösterecek rujları gelin makyajı yaparken tercih etmelisin. Gelin makyajı ve saçı hakkında diyeceklerimiz bu kadar. Hepinize iyi düğünler!

Bir önceki yazımız olan İsteme Elbisesi Modelleri başlıklı makalemizde İsteme Elbisesi Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.