Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi Sincap Yapımı

Bugün sizlere sevimli mi sevimli bir amigurumi sincap yapımı göstereceğiz. Tombul yanakları, sevimli burnu, küçük şapkası ve sevimli fındığıyla evinizde nereye koyarsanız koyun oldukça sevimli duracaktır. Gereken malzemeler ise 1 tane turuncu amigurumi ipi, 1 tane taba rengi amigurumi ipi, 1 tane de krem amigurumi ipi, fındık için kahverengi amigurumi ipi, burun ve kaşı için siyah amigurumi ipi, şapkası için istediğiniz renkte amigurumi ipi. 2.5 mm tığ ve 8mm siyah göze de ihtiyacınız olacaktır. İsteğe bağlı olarak 12 cm elektrik kablosu da edinebilirsiniz. Eğer elinizde fındık, kaş, burun ve şapkası için örebilecek kadar ve uygun renkte amigurumi ipiniz varsa yeni bir amigurumi ipi almanıza gerek yok.

Amigurumi sincap tarifi

Amigurumi Sincap Yapımı

Amigurumi sincap yapımı tahmin ettiğinizden daha kolay. Ancak bu tarifi çok küçük çocuklar için yapmanızı önermiyoruz. Bunun sebebi şapkasını sıkı dikemediyseniz kopar ve çocuk ısırıp çiğnemeye başlar ya da daha da kötü bir ihtimal olarak yutar ve boğulma tehlikesi geçirir. Ayrıca bu amigurumi sincapta gözleri örmüyoruz. Hazır göz boncuklarını yerleştiriyoruz. Eğer ipinizin kalitesine güvenmiyorsanız, tamamen pamuktan değilse ve sağlam olmadığından kuşkulanıyorsanız bu modeli küçük yaştaki çocuklara yapmamanızı öneririz. Tamamen pamuktan olmayan ipler çocuğun hassas cildine zarar verebilir ve eğer iplerin boyası için yoğun miktarda kimyasal kullanılmışsa çocukta alerjik etkiler görmenize neden olacaktır.

sincap amigurumi yapımı

Şimdi de birkaç dekorasyon fikri verelim. Eğer anahtar sepetinizi süslemek istiyorsanız ancak ne yapacağınıza dair net bir fikriniz yoksa bu amigurumi tam size göre. Sepetiniz tahta ya da plastikse onu daha güzel göstermek için deneyebilirsiniz. İlk önce sepeti tamamen saracak şekilde amigurumi ipiyle yeşil çim yapalım. Sonra sincabı istediğiniz noktaya iple dikerek sabitleştirin. Yanına birkaç amigurumi fındık, yaprak ya da küçük mantarlar yapabilirsiniz. Ayakkabılığa koyacağınız bu amigurumi anahtar sepeti evinize gelen herkesi şaşırtacak. Hatta isterseniz yanına küçük amigurumi sepeti örebilirsiniz. İçine yaptığınız fındıklardan yerleştirin ve sincabın yakınına dikin. Anahtarlık için fazla süslü gibi kulağa gelse de oldukça sevimli ve dikkat çekici olacağına eminiz. Bu şekilde anahtarlarınızı almayı unutmayacaksınız.

sincap amigurumi tarifi

Başka bir fikir olarak eğer kapılarınızın sertçe açılıp duvara çarpmasını sevmiyorsanız bu sevimli sincabı yapabilirsiniz. Yaptığınız sincaba ek olarak kapı kolunu tamamen saran bir silindir de örmelisiniz. Eğer ben onun ölçüsünü ayarlayamam diyorsanız en basit yol olarak arkasına kurdele dikebilirsiniz. Sincapla uyumlu renkte bir kurdele daha güzel durabilir. Kapılar hakkında başka bir tavsiyemiz ise kapı kapanmasın diye altına konulan kaymaz tahtaya yerleştirmek. Silikon tabancası kullanarak sincabı tahtanın üstüne yerleştirin. Sincap biraz büyük gelebilir ancak en azından kaybetmeyeceğinize emin olursunuz.  Kapılar hakkındaki son tavsiyemiz ise özellikle yeni doğmuş çocukların kapısına asılan çelenklerde kullanabilirsiniz. Yuvarlak şeklini farklı farklı çiçeklerle yapacağımızdan çelengin üstüne sepet ekleyebiliriz ve sepeti farklı farklı çiçeklerle doldurabiliriz.

amigurumi yapımı

Dekorasyonlarınızda Amigurumi Oyuncakları Kullanın

Amigurumiler çocuksu ve sevimli olarak bilinirler bu sayede evinize yeni bir hava katacaklar. Eğer eviniz beyaz ve bej tonlarındaysa beyaz amigurumiler kullanabilirsiniz. Eğer siyah gibi koyu tonlar ağırlıklıysa amigurumileri krem rengi gibi açık renklerde yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sincap modelini de evinizin neresinde kullanacağınıza göre değişik renklerde yapabilirsiniz. Örneğin balkon gibi açık mekanlarda özellikle saksı süslemede farklı renkteki amigurumileri kullanmak çok yerinde bir tercih olacaktır. Eğer yeterince büyük bir Japon çanınız varsa tepesine yapıştırabilirsiniz. Balkonların klasik ama eskimeyen görüntüsü sizin balkonunuza da yakışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Örme Çanta Modelleri başlıklı makalemizde örgü çanta, örgü çanta modelleri ve Örme Çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.