En Güzel Abiye Topuz Modelleri

En Güzel Abiye Topuz Modelleri

Bir davete katılmanız gerektiğinde hemen abiyelere veya kokteyl elbiseleri gibi elbise arayışlarına gireriz. Ancak kokteyl elbisesi bile alsak en çok yakışacak saç modeli abiye topuzu olacaktır. Sizlere bu yüzden en güzel abiye topuz modelleri göstermeye ve bu konu hakkında birkaç şey söylemeye karar verdik. Bu saç biçimi her yaş grubu arasında her zaman popüler olmuştur ve en sevilen ve en çok denenen saç modellerindendir. Sizleri rahat ettirirken aynı zamanda şık görünümünüzden ödün vermemenizi sağlayan abiye topuz modelleri tam bir hayat kurtarıcı diyebiliriz. Örneğin çok yakın bir arkadaşınızın düğününe gidecekseniz hem şık görünmek hem de çok oynamak istemeniz normal. Bu yüzden topuz modelini seçebilirsiniz.

Abiye Topuz Modelleri

En Güzel Abiye Topuz Modelleri

Eskiden beri oldukça popüler olsa da abiye topuz modelleri de oldukça değişken. Eskiden sık buklelerle yapılan abiye topuzları modayken günümüzde daha dalgalı ve örgülü modeller tercih ediliyor. Ben bukleden vazgeçmem diyorsanız o zaman hafif bukleler de kullanabilirsiniz. En güzel abiye topuz modelleri bakarken dikkatinizi çekmek istediğim başka bir nokta modellerin ve saç renginin uyumudur. Eğer saçınızı abiye topuz modellerinden bir tanesi yapacaksanız modelin güzel olması kadar saç renginizle olan uyumu da düşünmelisiniz. Özellikle kumral ve sarışınlara bu konuda daha şanslı. Saçları açık renk olduğundan dolayı hangi güzel abiye topuz modelini denerse denesinler çok yakışacaktır.

Bu dönemin en popüler saçlarından olan örgülü abiye topuz modelleridir. Hem rahat hem de şık olmanızı sağlayan bu modeli pek çok farklı abiye topuz modelleriyle birleştirebilirsiniz. Örneğin hem kafanızın aşağısında düşük abiye topuz modeli yapabilir hem de saçınızı örgü örerek topuzunuza bir biçim verebilirsiniz. Arzunuza göre topuz kısmındaki tüm saçı örgü olarak kullanabilirsiniz ya da sadece belli kısmı örer ve kalan kısma dağınık abiye topuzu yapabilirsiniz. Bu arada şunu da söylemekte fayda var. Topuzun konumu olarak en popüler ve en sevilen abiye topuzu modeli düşük topuz modelidir. Hemen ensede olan bu topuz saçınıza oldukça romantik bir hava katmaktadır.

Güzel Abiye Topuz Modelleri

Birbirinden Farklı Abiye Topuzları

Eğer perçeminiz ya da kakülünüz varsa onları da kullanmaktan çekinmeyin. Oldukça hoş olacaktır. Saçınızda perçem varsa görselimizdeki gibi bir abiye topuz modelini deneyebilirsiniz. Hem düşük hem örgülü hem de dağınık olan bu saç aslında bizlere oldukça şey anlatmaktadır. Dağınık abiye topuzları da tabii ki popülerliğini sürdürüyor. Özellikle kumral ve ve sarı saçlıysanız size de hafif dağınık bir abiye topuzunu tavsiye ederiz. Hafif dağınık abiye topuzu yaptırıyorsanız kesinlikle saç şeklinizin bozulmaması için saç spreyi kullanarak saçınızı sabitlemeniz gerekir. Böylece davette ne şıklığınızdan ödün vermiş olursunuz ne de eğlencenizden.

Eskiden özellikle düğünlerde sadece gelin taktığında normal karşılanan saç süsleri artık herkes tarafından takılabiliyor ve hiç garip karşılanmıyor. Artık minik çiçekler ve minik taşlar oldukça rağbet görüyor. Özellikle orman gibi yeşillerin olduğu bir mekana gidecekseniz abiye topuzunuza doğayı çağırıştıracak saç süslerini takmanızı öneririz. Galerimizde de göreceğiniz gibi direkt çiçek takabilirsiniz ancak onu istemiyorsanız dal izlenimi veren ve taşlı başka bir model seçebilirsiniz. Taşlı olması tabii ki bir zorunluluk değil. Pek çok farklı saç süsü bulunuyor. Büyük bir topuz istemiyorsanız saçınızı biraz sıkı yaparak büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Eğer küçük bir kafanız varsa büyük bir topuz yapmanızı önermiyoruz. Ancak saçlarınıza dikkat çekmek istiyorsanız daha önce de dediğimiz gibi saç süslerinden faydalanabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Vücutta Kolajen Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.