Elsa Amigurumi Yapımı

Elsa Amigurumi Yapımı

Tüm dünyada fırtınalar estiren ve herkesin sevgisini kazanan Elsa amigurumi yapımı artık sayfamızda. Çıktığı yıl oyuncak bebekleri, figürleri, okul çantaları, kalemlikleri, kalemlerine basılmaktan tutun da cosplay yapan insanların da taklit ettiği Elsa amigurumisine yediden yetmişe tüm hayranları bayılacak. Çıktığı ilk günden bu yana popülaritesini asla yitirmeyen Karlar Ülkesini eğer izlemediyseniz şiddetle izlemenizi tavsiye ederiz. Animasyon olduğu için sadece çocuklar izler diye düşünmeyin. Yetişkin bile olsak animasyon filmlerden de oldukça şey öğrenebiliriz ayrıca animasyonlar hayal gücümüzü tetikleyebilir. Örneğin hepimizin bildiği Matrix filmi aslında bir Japon animasyonu olan Ghost in the Shell filminden esinlendi. Biz de bu filmlerden aldığımız esinleri kendi yaşamımıza uygulayabiliriz.

amigurumi elsa yapımı

Karlar Ülkesi

İlk olarak 2013 yılında uzun metrajlı animasyon, aile, fantastik, macera türünde beyaz perdelerde yerini aldı. Daha sonra 2015’te Karlar Ülkesi: Festival adı altında bir müzikal animasyon filmi yayınladı. 2017 yılına gelindiğinde ise Karlar Ülkesi: Olaf’ın Macerası adı altında bir mini bölüm yayınlandı. En son çıkan ise 2019 yılında Karlar Ülkesi 2 uzun metrajlı animasyon, aile, fantastik, macera türündeki film. Yapımcılığını Walt Disney Animasyon Stüdyoları üstleniyor. Walt Disney Animasyon Stüdyoları özellikle animasyon aile filmleri ile biliniyor. Karmakarışık, 6 Süper Kahraman, Zootropolis, Moana gibi günümüzde popüler yapımların yapımcısı olduğu gibi Aslan Kral, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Mulan ve Pocahontas gibi klasik animasyon filmlerinin de yapımcılığını yaptı. Uzun lafın kısası hepimiz onların yapımı en az bir animasyonu izlemişizdir.

elsa amigurumi

Peki ya Karlar Ülkesi’nin konusu nedir derseniz hemen anlatalım. Elsa ve Anna çok iyi anlaşan iki kız kardeş aynı zamanda prensestir. Elsa’nın sihirli güçleri vardır. Buz yapabilmektedir. Bir gün Elsa ve Anna Elsa’nın buz büyüsüyle oyun oynarken Elsa kazara Anna’yı buzuyla yaralar. Korkan Elsa durumu hemen kral ve kraliçeye anlatır. Anne ve babası Anna’yı neredeyse ölü halde bulurlar ve hemen onu ve Elsa’yı ormanın derinliklerindeki cücelere götürürler. Cüceler Anna’yı muayene ettikten sonra onu iyileştirebileceklerini ancak tüm hatıralarının değiştirilmesi gerektiğini söyler. Bunu kabul eden aile iyileşen küçük kızlarını saraya geri getirirler. Elsa ise Anna’ya yaptıklarından solayı sürekli pişmanlık duymaya başlayacak ve güçlerini kontrol altına almaya çalışacaktır.

elsa amigurumi tarifi

Yıllar hızlıca geçer ve Anna ve Elsa büyürler. Bir gün kral ve kraliçe uzak ülkelerden birine denizaşırı yolculuğa çıkmak zorunda kalır. Elsa Anna’ya yaptıklarını asla unutmayacak ve o kazadan beri ondan uzak kalmaya çalışacaktır. Kral ve kraliçe gittikten kısa bir süre sonra gemilerinin bir fırtınada kaybolduğu ve onlardan haber alınamadığını öğrenirler. Artık taç Elsa’ya geçmiştir ve en yakın zamanda taç giyme töreni yapılacaktır. Yıllar sonra ilk defa sarayın kapıları açılır. Tören için oldukça gergin olan Elsa törende bir hata yapar ve herkes onun güçlerini öğrenir. Saraydan kaçan Elsa ülkeye sonsuz kışı getirir. Onu bulmak ve sonsuz kışı durdurmak isteyen Anna Elsa’yı takip etmeye başlar. Bu yolculukta yavaş yavaş yeni arkadaş edinecektir. Elsa’da kendini tanıyacak ve daha güçlü ve karakteri daha sağlam biri olacaktır. Hem kardeşlik ilişkisini hem de eğlenceli bir macera hikayesi olan bu filmi tavsiye ederiz.

elsa amigurumi oyuncağı

Elsa Amigurumi Yapımı

Elsa amigurumi yapımı biraz zor. Orta-zor diyebileceğimiz bu bebek özellikle küçük çocuklar tarafından sevilecek. Çocuklar karlar ülkesini izlerken Elsa’nın güçlerini keşfetmesini, kendini tanımayı öğrenmesini, hayal gücünü gördükçe kendilerinin de onun gibi olabileceğini ve bir şeyler başarabileceklerini hissediyor ve öğreniyorlar.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sincap Yapımı başlıklı makalemizde Amigurumi Sincap Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.