Aslan Kral Simba Amigurumi Tarifi

Aslan Kral Simba Amigurumi Tarifi

Yediden yetmişe herkesin kâh duygulanarak kâh kahkahalarla gülerek izlediği Aslan Kral Simba’yı duymayan yoktur. Oldukça eski bir film olmasına karşın günümüzde de yayınlanan ve milyonlarca izleyicisi bulunan aslan kral Disney’in en ünlü animasyonlarından. Yapımcılar Shakespeare’in Hamlet romanından esinlendiklerini söylüyorlar. Bu harika filmin her sahnesini tıpkı kitabı gibi zihnimize kazıdık. Siz ya da sevdikleriniz de bir Aslan Kral hayranıysanız ve evinizde en az bir tane Aslan Kral Simba amigurumi oyuncağı olsun istiyorsanız Aslan Kral Simba amigurumi tarifi tam size göre. Bu oyuncağı kime verirseniz verin filmi hatırlayıp duygulanacağına eminiz. Bu amigurumi yapımı kolay değil. Bu yüzden eğer yeni başladıysanız ya da başkasına amigurumi yapmayı öğretiyorsanız bunu da bu sevilen model üzerinden yapacaksanız başka ve daha kolay modellere bakmanızı tavsiye ederiz.

aslan kral amigurumi

Aslan Kral Hikayesi

Disney’in ikonik filmlerinden biri olan Aslan Kral’ın hikayesi daha önce de dediğimiz gibi Shakespeare’in Hamlet’ine dayanmakta. Ormanlar kralı Mufasa’ya hayran olan yavru aslan Simsa günlerini ailesiyle beraber eğlenerek ve yeni şeyler keşfederek geçirmektedir. Amcası olan Scar’ın hayatı ise o kadar neşeli geçmemektedir. Kral olmak isteyen Scar bir gün kardeşi Mufasa’yı öldürür. Babasına hayran olan ve gelecekte ormanlar kralı olacağını düşünen Simsa içinse bu durum yıkıcıdır. Eskiden evim dediği yerlerden kaçmak zorunda kalan Simsa bir gün o topraklara geri dönüp babasının intikamını almayı istemektedir. Matthew Broderic, Jeremy Irons, Moira Kelly, James Earl Jones gibi pek çok ismin rol aldığı film adete yıldızlar geçidi.

Yakın zamanda tekrar vizyona giren Aslan Kral’ın tekrar gişe rekorları kırdığını biliyorsunuzdur. İlk önce 1994’te çizgi film olarak yayınlanan Aslan Kral, 2019’da animasyon film olarak beyaz perdede tekrar boy gösterdi. Beyonce Knowles, Donald Glover, Chiwetel Ejiofor gibi pek çok ünlü ismin rol aldığı film eleştirmenler tarafından epey beğenildi. 1994’te çıkan çizgi filmin bazı sahnelerinden daha farklı olsa da filmin kendine has havası ve izleyicilerde canlanan o duygu yoğunluğu aynı kaldı. İntikam, sürgün edilmek, hayatın karşısında tek başınıza her şeyle mücadele edip çok zor şeyleri başarmak gibi olayları sürükleyici hikayesinde barındıran Aslan Kral filmini size de tavsiye ederiz.

aslan kral Simba amigurumi

Aslan Kral Simba Amigurumi Tarifi

Aslan Kral Simba Amigurumi tarifi bu sevimli görünüşünden de anlayacağınız üzere oldukça zor bir tarif. Bunu yapabilmek için 5 farklı renkte ip lazım. Sarı, daha açık sarı, bej, pembe ve siyah ip lazım. Döşemelik iğne, elyaf,1’25 ve 1 numaralı tığ işi lazım. İp kolay tüylenmeyen pamuktan olmalı ki amigurumi oyuncağınız daha uzun ömürlü olsun. Ayrıca ipin tamamen pamuktan olması da önemli. Özellikle küçük çocuklara oynamaları için yapıyorsanız. İpin boyasının akmadığına ve sağlam olduğuna emin olun. Çocuklar oynarken ipler koparsa içerisindeki malzemeleri yutabilirler.

Hediye olarak yapıyorsanız vereceğiniz çocuğun yaşına dikkat etmelisiniz. Bildiğiniz üzere Aslan Kral filmi 13 yaş ve üzeri ayrıca şiddet ve korku ögeleri içeriyor. Örneğin vereceğiniz çocuk 7 yaşında ve henüz Aslan Kral filmini izlememişse izlemek isteyebilir. Çocuğun psikolojik ve zihinsel gelişmişliği o içerikleri kaldıracak kadar gelişmediği için bu film onda olumsuz izlenimler yaratabilir. Bizim izlerken hiç etkilenmediğimiz sahneler onların masum dünyasında silinmeyen yaralar açabilir. Aile ve çevresindeki yakınlar olarak çocukların masum dünyalarını korumak bizim görevimiz. Bu yüzden bu oyuncağı 13 yaşın üzerindeki çocuklara ya da kendiniz gibi yetişkinler için yapmak daha uygun kaçacaktır. Hepinize iyi günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Pamuk Prenses Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Pamuk Prenses Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.