Amigurumi Deniz Kızı Tarifi

Amigurumi Deniz Kızı Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere çok sevimli bir amigurumi deniz kızı tarifi vereceğim. Bu amigurumi tarifi oldukça renkli yani eğer bunu yapacaksanız elinizde yeterli miktarda bu renklerin olduğuna emin olmalısınız. Eğer yoksa en yakın ipçiden temin edebilirsiniz. Renklerini yapacağınız kişiye göre seçmeniz oldukça önemlidir. Kendinize yapmak her zaman en kolayıdır çünkü hangi renklerden hoşlanıp hangilerinden hoşlanmadığınızı biliyorsunuz. Ancak eğer başkasına yapıyorsanız bunu önceden o kişiye sormanız mümkünse sorup öğrenmelisiniz. Bu bir hediye olacaksa işinizin daha zor olduğunun farkındayız. Bu yüzden sizlere klasik birkaç renk kombin önerisi de yapacağız. Böylece ister sevdiğiniz birine hediye edin ister satın pek çok kişinin genel anlamda beğendiği bir modele yapmış olacaksınız.

Amigurumi deniz kızı tarifi

Amigurumi Deniz Kızı Tarifi

Deniz kızları her zaman popüler olmuşlardır. Amigurumi deniz kızı tarifi vermeye başlamadan önce sizlere biraz deniz kızı efsanesi hakkında bilgi verelim. Deniz kızı efsaneleri dünyanın dört bir yanında ortaya çıkmıştır ama hepsi deniz kızını tasvir ederken birbirlerine yakın ifadeler kullanmışlardır. Gövdesi bir insan ancak bacaklara doğru kuyruğu olan canlılar. Asurlularda rastlayabildiğimiz gibi Antik Yunan ve İngiliz kaynakları gibi yerlerde de sık sık rastlıyoruz. Denizcileri güzel sesiyle etkileyip onların kayalıklara çarpmasını sağlayan deniz kızları olduğu gibi Büyük İskender’in kız kardeşi de bir efsaneye göre deniz kızına dönüşmüş ve gördüğü her denizciye Büyük İskender’in hayatta olup olmadığını sorduğu da bilinen hikayelerdendir.

Deniz kızı efsanesinin ardında yatan gerçekleri öğrendiğimize göre deniz kızı amigurumi tarifi için gereken malzemeleri sayabiliriz. Bu amigurumi oyuncak için tamamen pamuklu olan bir amigurumi ipi kullanılmış ve yaklaşık 3mm tığ kullanılmıştır. Bu amigurumi deniz kızı oyuncağını bitirdiğinizde yaklaşık 16 santim uzunluğunda olacaktır yani özellikle çocukların oynaması için ideal bir boya sahip olacak. Makas, ilmek işaretleyici, deniz kızı için göz, elyaf, iğne ve iplik kalan malzemeler için sayılabilir. Bu modelde kuyruğu için lila amigurumi ipi, bikinisi için mercan kırmızısı amigurumi ipi, vücudu için ten rengi amigurumi ipi ve saçları için açık mavi amigurumi ipi gerekmektedir.

Deniz Kızı Amigurumi Oyuncağı İçin Renk Tavsiyeleri

Deniz kızı amigurumi oyuncağını yaparken bu renk kombini sevmemiş ve kendinize ya da satmak istediğinizde almak isteyen olmayacağını düşünmüş olabilirsiniz. Ya da hediye edeceğiniz kişinin bunu pek sevmeyeceğini de düşünmüş olabilirsiniz. Bu yüzden sizlere farklı renkler göstereceğiz. İlk tavsiyemiz deniz kızı Ariel renkleri olacak. Kırmızı, parlak ve uzun saçlar, mor bikini ve yeşilimsi kuyruk hem klasik hem de güzel görünmesini sağlayabilir. Bu renkler oldukça tanıdık geleceği için pek çok kişi tarafından beğenilecektir hatta satıyorsanız Ariel amigurumi oyuncağı olarak da tanıtırsanız pek yanlış bir şey dememiş olursunuz.

Ben daha farklı bir şeyler istiyorum diyorsanız kuyruk ve bikini üstünü aynı renkte yapabilirsiniz saç tokasını ise başka renkte yapabilirsiniz. Örneğin açık mavi ile hem kuyruğu hem de bikini üstünü yapabilir saç tokasını ise beyazdan yapabilirsiniz. Saçını da kahverengi ya da siyah yapabilirsiniz. Saçını kırmızı gibi aşırı renkli yapmanızı tavsiye etmeyiz çünkü kıyafeti ve kuyruğu oldukça dikkat çekecektir. Hatta mavi yaptığınız bu kuyruğa hafif bir kırmızı dokunuş isteyip pul pul göstermek niyetindeyseniz o zaman makyaj fırçanız ve allığınızla hafif dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Böylece hafif bir kırmızılık olacak ama uzaktan bakıldığında daha çok pul gibi görünecektir. Değdirdiğiniz noktaları birbirinden uzak ve sıralı yaparsanız daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

Bir önceki yazımız olan Kral Şakir Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Kral Şakir Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.