Yavru Köpek Amigurumi Tarifi

Yavru Köpek Amigurumi Tarifi

Bugün sizlere dünyalar tatlısı bir amigurumi tarifi vereceğiz. Özellikle küçük çocukların sürekli ailelerinden istediği yavru köpek yaş fark etmeksizin herkesin sevdiği bir canlı. Hepimiz komik yavru köpek videoları izlemeye bayılıyoruz hatta pek çoğumuzun eminim köpeği de olmuştur. Ancak özellikle şehirde yaşayan insanlar evlerinin bahçesi olmadığı için köpeklerini gezdirecek yer bulamamaktan şikayetçi. Bu yüzden köpek besleyemiyorlar ancak çocuklar bunu anlayamıyorlar bu yüzden köpek istemeye devam ediyorlar. Daha da kötüsü bazen köpeği dolaştıracak kadar yerimiz ve imkânımız oluyor ancak köpeklere alerjimiz olabiliyor ya da çocuğunuzun olabiliyor. Bu gibi durumlarda en azından çocuğunuza köpek amigurumi oyuncağı yapmak mantıklı olabilir. Bu yüzden sizlere bugün yavru köpek amigurumi tarifi vereceğiz.

Yavru Köpek Amigurumi Tarifi

Yavru Köpek Amigurumi Tarifi

Dünyada çeşit çeşit köpek var. Kimileri daha uzun kimileri kısa, kimilerinin bacakları çok uzun kimilerinin bacakları çok kısa, özellikle ağız yapılarına göre hastalık durumları gibi pek çok şey değişiyor. Siz de yavru köpek amigurumisi yaparken köpeğinizi kişiselleştirebilirsiniz. Biz ne kadar tek renk amigurumi ipli yavru köpek amigurumi tarifi vermiş olsak da sizler krem yerine beyaz renk kullanabilir ya da siya beyaz renkli yavru köpekler yapabilirsiniz. Eğer biraz daha çizgi film karakterlerine benzetmek isterseniz yüz bir dalmaçyalı köpekleri gibi yavru köpekler yapabilirsiniz. Burada önemli olan sizin zevkiniz ve nasıl bir yavru köpek istediğiniz.

Yavru köpek yaparken içini aşırı derecede elyafla doldurmayın biraz daha yumuşak ve içe gömülür bir oyuncak olduğunda daha çok yavru köpekmiş gibi hissettirecektir. Yavru köpeğinize fotoğraftaki gibi bir tasma kesinlikle yapmalısınız. İster böyle ucu açılır kolyeyle yapın ve içine fotoğrafınızı yerleştirin ister başka örgü şekliyle yavru köpeğinize hangi ismi verdiyseniz onu işleyin. Basit bir şeyler isterseniz kurdele üstüne bir tükenmez kalem yardımıyla yavru köpeğinizin ismini yazabilirsiniz. Çok küçük çocukların oynaması için yapıyorsanız kurdele gibi çözüp yutabileceği şeyleri kullanmaktan kaçının. İsterseniz üstünde harf yazan boncuklardan alın ve yavru köpeğinizin ismini o boncuklarla bir ipe geçirerek yazın. Tasmasını bu şekilde de tamamlayabilirsiniz.

Yavru Köpek amigurumi yapımı

Peki ya Başka Türlerden Köpek Yapmak İstersek?

Eğer yavru köpek amigurumi oyuncağı yapmaya kesin karar verdiyseniz ancak buna benzer bir köpek isterseniz ne yapmalısınız sorusuna gelelim. Farklı köpek türleri var dedik demesine ancak bu model üzerinden yavru köpeğinize eklemeler yapabilirseniz o istediğiniz türe benzeyeceğine eminiz. Örneğin Saint Bernard cinsi bir yavru köpek amigurumi oyuncağı yapmak istiyorsunuz. Bu köpek özellikle kulak ve göz çevresindeki tüy rengiyle diğer türlerden rahatça ayrılır. Eğer Bernard cinsi yapmak istiyorsanız renklerine en yakın amigurumi ipleriyle kafa ve sırt kısmını örerken buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca biraz daha sevimli olması için küçük fıçı gibi duran bir kumbara benzeri bir şeyi kurdeleyle yapıştırın. Artık Bernard köpeğinizin tasmasını da tamamladınız.

Golden Retriever yapmak istiyorsanız aslında en kolayı o. Genelde açık sarı rengi tüyleriyle bilinen Goldenlar eğer o renklere yakın bir amigurumi ipi bulursanız yeterli olur. Beagle köpek yapacaksanız işiniz Saint Bernard yapmak kadar zor. Bu köpekler daha çok küçük yapılarıyla bilinseler de Bernard gibi çok renkli tüyleri var. Burnu ve ağzı beyaz ve suratının kalan bölgeleri kahverengi ve sırt kısmı kahverengi siyahın bir karışımı olan Beagle yapmak ilk başta zor gelebilir. Eğer amigurumi ipini sürekli değiştirmek istemezseniz keçe almanızı tavsiye ederiz. Özellikle yüz bir dalmaçyalı köpek yapacaksanız beneklerini büyüklü küçüklü yuvarlak kesiniz ve bunları beyaz amigurumi köpeğinize dikin.

Bir önceki yazımız olan Sevimli Ördek Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Sevimli Ördek Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.