Yaz Aylarında Saçlarımızı Nasıl Koruruz?

Yaz Aylarında Saçlarımızı Nasıl Koruruz?

saçları korumak için ne yapmalı (1)

Şampuan kullanmadan saçlarınızı nasıl temizlersiniz?

Her zaman saçlarınızı şampuanla yıkamayın. Bazı günler saç kremi ile saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Saç kremi biraz garip gelebilir ama saçınızın nem dengesiniz koruyacak ve şampuan gibi zarar vermeyecektir. Özellikle besleyici saç kremlerini kullanmanız saç renginizi korumak için idealdir. Şampuan kullanacağınız zamanlarda ise mümkün olduğunca az köpürenleri tercih edin. Yine saçınızı yıkamadığınız zamanlar için bir tüyo daha vereyim. Bebek pudrası yada saç pudraları ile saçınızın yağını alabilirsiniz. Saçınızı ne kadar su dan uzak tutarsanız, saç renginizi o kadar korursunuz.

Saç rengini korumak için saç boyası koruyucu şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz

Güneş ışınları saç rengini soldurmaktadır. Bu yüzden UV ışınlarına karşı koruyucu içeren saç şampuanları kullanmalısınız. Yine saç kreminiz saç renginizi güçlendirecek özellikte olmalı. UV filtreli şampuan ve kremler saç renginizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Saçınıza Keratin Protein Bakımı Yaptırabilirsiniz

Saçlarımızda keratin protein bulunmaktadır. Saçlarımızı boyadığımız zaman bu protein azalır. Bu yüzden saçlarınızı boyattıktan sonra uzman birine keratin protein bakımı yaptırmalısınız.  Keratin bakımı saçlarınızın boyadan yıpranmasını önlerken aynı zamanda zararlı güneş ışınlarına karşı da saçlarınızı koruyacaktır.

Güneş koruyuculu sprey saç kremleri kullanabilirsiniz

Eğer dışarı çıktığınızda aşırı şekilde güneş altında kalacaksanız mutlaka saçlarınızın tamamını örten bir şapka kullanın. Şapka kullanmak istemiyorsanız UV ışınlarına karşı koruyuculu sprey saç kremi tercih edebilirsiniz.

saçları korumak için ne yapmalı (2)

Bir önceki yazımız olan 2020 Plaj Saç Modelleri başlıklı makalemizde plaj modası, plaj saç modelleri ve yaz saçları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.