Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

Parlak Saçlar İçin Önemli Bilgiler

  Daha göz alıcı ve parlak saçlara her bayan sahip olmak ister.Parlak saçlar,her zaman güzelliği ön plana çıkaran bir unsur .Işıl ışıl eden bu saçlar daha öz güvenli ve emin adımlarla ilerlememizi sağlayan basit detaylardan biridir.Ayrıca parlak saç demek sağlıklı ve ideal saç demektir.Yalnız her bayanın saçlarına baktığımızda parlak görünmüyor malesef. Yapılan bir bilimsel araştırmaya göre parlak saça sahip olan bayan yüzdesi %20  ler civarındadır.Hal böyle olunca da  ekstra bir şeyler yapmamız gerektiği sonucu ortaya çıkıyor.Yani parlak saçlara sahip olmak için ipuçlarını öğrenmeliyiz.Günümüzde parlak saçlara sahip olmamız engelleyecek  bir çok faktör vardır. Bunlar: Kimyasal ilaçlar,kimyasal ürünler,hava kirliliği,su kirliliği,kalitesiz şampuanlar bunun gibi doğallığını kaybeden faktörlerin artması bayanların saçlarının daha mat görünmesinde etkendir.Bugün sizlere vereceğiniz parlak saçlar için önemli bilgiler ile saçlarınız öncekine göre 3-4 kat daha parlak olacaktır.

parlak saçlar için önemli ipuçlarıparlak saç için metotlar

Işıl Işıl Eden Saçların Metotları

1)Saç Kırıklarını Düzenli Aldır: Bayanların saçlarını incelediğimizde kırıklarının çok fazla olduğunu gördük.Kırıkları olan saçlar zaten direk mağlup olmuş demektir.Kırıklı saçlarla parlak bir saça sahip olmanız imkansız.Kırık saç uçları saçlarınızı mat,çok kuru ve ışıltısız görünmesine sebep olur.Düzenli olarak ayda bir kere saçlarımızın kırıklarını aldırmak saçlarımızın güçlü ve parlak olmasını sağlayacaktır.Düşünün bitkiler bile her yıl düzenli olarak budanıyor aynı o mantık gibi düşünün.

1)parlak saçlar için önemli bilgiler

woman holding ends of her hair

2)Saçlarınıza Nazik Davranın: Nazik davranılmayan her şey kötü olmaya mahkumdur.Saçlarımızda nazik davranılmazsa istenilen parlaklığını gizleyecektir.Banyodan sonra saçlarımızı sert,kuru,kalitesiz bir havlu ile kesinlikle kurulamayın bu durum saçlarımızın kırılmasına,yıpranmasına ve saçlarımızın matlaşmasına neden olur.Bu durumda yapmamız gereken yumuşak,pamuklu eski bir tişört yardımıyla saçlarınızı kurulamaktır.Bu öneri size garip gelebilir ama doğru bir varsayım ona göre.

2)parlak saçlar için öneriler 2)saçlarınıza nazik davranın

3)Saçlarınızı Soğuk Su ile Yıkayın: Soğuk su bu kadar etkili mi diye abartmayın diyebilirsiniz gerçekten abartmadığımıza emin olabilirsiniz.Soğuk su saçlarımızda şöyle etki gösteriyor:Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçların hem daha hızlı uzamasını,hem de saç yüzeyini yatıştırarak parlak saçlara kavuşmamıza yardımcı oluyor.Sizler de saçlarınızı soğuk su ile yıkamaya özen gösterin.

3)ışıl ışıl eden saçların metotları 3)saçlarınızı soğuk su ile yıkayın

4)Biotin Kullanın: Biotin,bir vitamin türüdür.B vitaminin türevidir. Saçlarda önemli bir etkisi olan bir üründür.Saçlar içinde çok etkili bir vitamindir. Biotini düzenli olarak kullanmamız saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.Biotini eczanelerden satın alabilirsiniz gayet ucuz bir üründür.

4)parlak saçlar için biotin 4)parlak saçlara sahip olmak için ipuçları

5)Saçlarınıza Bakım Yaptırın: Boya ve çeşitli kimyasal işlemlerle saçlar sürekli yıpranıyor. Ayrıca çevresel faktörlerde saçların yıpranmasına neden oluyor.Bu durumda saçlarımızın canlılığını,parlaklığını alıyor.Onun için bakım yaptırmalıyız belirli aralıklarla.Doğru bir saç bakımı için güzel bir inceleme yapmanızı öneriyoruz.Saç bakımını belirli aralıklarla rutin hale getirin.

Bir Önceki Yazımız Olan Sağlıklı Saç Önerilerimize Mutlaka Göz Atın : https://www.stylekadin.com/sac/saglikli-saclar-icin-dogal-ipuclari.html

5)ışıl ışıl eden saçların metotları 5)saçlarınıza bakım yaptırın

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.