Siyah Saç ve Tonları Hakkında Bilgiler

Siyah Saç ve Tonları Hakkında Bilgiler

Siyah saç rengi hakkında tüm detayları öğreniyoruz!

Güzel bir merhaba diliyorum keyifli bir yazı kaleme alarak akıcı bir anlatımla size kısa bir şekilde anlatım yapmak istiyorum. Öncelikle şunu belirteyim siyah saç bazı kişilerde doğal olarak var olan renktir bazı kişilerde ise bunu saç boyaları ile elde edebilir. Siyah saç rengi tek özellikte bir yansıma değildir kendi içinde çok çeşitli tonları da mevcuttur. Bu tonları da hoşunuza gidip kendi ana renginizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bazı bayanlar gerçek anlamda siyah saç tutkunudur onlara o kadar çok yakışır ki başka renge geçiş yapmak istemezler. Bir kısım bayansa bu durumun tam tersini düşünür ve sürekli olarak başka saç renklerine geçiş yapmak ister. Bu bilgiler ışığında siyah saç ve tonları hakkında tüm bilgiler neler bunlara bakalım.

 

blank

blank

 

Siyah Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur?

Klasik bir cevapmış gibi gelebilir ama önem arz eden noktalar önemlidir. Koyu bir renk olduğu için açık tenlerde daha güze durduğunu ifade edelim. özellikle berrak bir beyaz tenli bayansanız çok tatlı duruyor. Esmer ve yanık tenliler tercih edebilir ama ton ayarlamasını iyi yapmalıdırlar. Bizim tavsiyemiz esmelere daha açık siyah tonlar ya da başka açık kullanmaları yönündedir. Koyu renk olduğu içinde parlak saç tellerinin olması çok önemlidir. Bundan dolayı da daha parlak siyah tonları seçmeniz sizi ekstra güzel gösterecektir.

 

 

 

 

 

Siyah Saç Rengi ve Tonları

Gerçek anlamda siyah deyip geçmeyin kendi içinde çok fazla tonu mevcuttur. İşte o en özel ve güzel tonların listesi

Böğürtlen siyahı

-Koyu siyah

-Açık siyah tonu

-Yoğun siyah saç rengi

Derin saf siyah rengi

-Kahve siyah

Yukarıdaki tonlar en temel ton özellikleridir. Bunlar içinden kendinize en ideal olanları seçebilirsiniz. Klasik tercihlere eklemeler yapmak her zaman güzeldir bunun için bunu değerlendirin derim.

 

 

 

Siyah Saç Boya Numaraları

Kendi içinde çok tonunun olması boya numaralarını da önemli kılıyor. işte o boya numaraları

Koleston köpük 2/0 siyah saç boyası (fiyatı : 7.99 TL))

-Koleston köpük saç boyası 2/8 böğürtlen siyahı ( fiyatı : 8.99 TL)

-Palette göz alıcı renkler serisinden 1-0 siyah saç boyası ( fiyatı : 7.99 TL)

-Oleo 1-10 siyah saç boyası (fiyatı : 16.90 TL)

Loreal 1.1 Yoğun siyah saç boyası (fiyatı : 18.50 TL)

-Loreal derin saf siyah 1.01 saç boyası (fiyatı : 18.50 TL)

-Olea 2-10 kahve siyah saç boyası  (fiyatı : 16.90TL)

 

 

Bu Renk İçin Nasıl Makyaj Tercih Etmeli?

İşte bu renkle beraber makyaj çok önem arz eder. Diğer saç renkleri ile beraber de önemlidir ama siyah saç rengi ile beraber daha önemlidir. Bu rengi daha çarpıcı hale getirmek için gözlere rimel çekilmesi gerekmektedir ayrıca sivri görünümler oluşturulmalıdır ve dudaklarda canlı renkler kullanılmalıdır. Dudaklar için ruj rengi de kırmızı ve tonları güzel bir fikir olacaktır. Kıyafet seçimi de önemlidir. Kıyafetinizin de koyu renklerde olmasına ayrıca dikkat edin.

 

Diğer Saç Renkleri

Bakır Kızıl Saç Rengi

Karamel Kahve Saç Rengi

blank

 

 

Bu Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bu saç tonunun bakımını yaparken fırçalama ve tarama işlemlerinden vazgeçilişiniz çünkü gerçek anlamda renge zarar veriyor. Çünkü saç teli kırılıyor ve renkte çok kötü görünüyor. Ayrıca siyah saç renginde bu daha fazla belli olur.

Şampuan seçimi : Saçınızın yapısını dikkate alarak şampuan seçmelisiniz. kuru, normal ya da yağlı saç  gruplarından hangisi size uyuyorsa buna uygun şampuan almalısınız. Ayrıca saç boyası için özel üretilmiş olmasına da dikkat edin.

Saçların yıkanması temizlenmesi : Saçlarınızı yıkarken nazik yıkayıp aşırı ters hareketlerden kaçının. Hırpalamadan saç rengini yıkayın. Bu saç renginde haftada 3 den fazla yıkamanız önerilmez. Ayrıca aşırı şampuanlamadan da kaçının daha çok durulama şeklinde yıkayın saçlarınızı.

Siyah saç kremi: Saç kremi saç tellerinin daha pürüzsüz olmasını sağlar. Kaliteli bir ürün kullanın çünkü bazıları tam tersine boyaya zarar verebiliyor. Şampuanladıktan sonra uygulayacağınız saç boyası saç renginizi de koruyacak ve daha güzel gösterecektir.

 

Mavi Siyah Saç Rengi Ayrıntılarına Derinlemesine Bakıyoruz

 

 

 

Siyah Saç Rengi İçin Saç Modeli Önerileri

 

 

blank blank

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Pervane dedi ki:

    5 ci resmdeki sac renki cok hoş bende isterim aynen oyle nasil yapa bilirim hangi sac boyasi ? Reng boyasinin ismi numarasini bilen varmi ?

  2. blank Pervane dedi ki:

    En baştan 5ci asagidan yukari sayinca 27 resim