Sombre Hakkında Bulmak İstediğiniz Her Şey

Sombre Hakkında Bulmak İstediğiniz Her Şey

Ombre değil sombre karıştırmayın bugün aralarındaki farkları ve her şeyi tek tek anlatacağız!

Gün geçtikçe daha çok keşfedilen ve ne olduğu konusunda fikir sahip olunan bir saç renklendirme işlemidir sombre. Çoğu bayan sadece ombre hakkında bilgi sahibidir fakat sombre ile ombre arasında ne farklar var bunu bilmez. Bundan dolayı da biz bu konuyu kaleme alarak her şeyi net bir şekilde ortaya koymak istedik. Ayrıca bu saç renklendirme işlemini yerli ve yabancı birçok ünlü sürekli kullanıyor. Hatta bu işlem önümüzdeki yıllarda çok daha popüler olacaktır. Bundan dolayı da sizde kendinizi güncelleyerek yeni saç renkleri önerilerine yelken açın. Sombre hakkında her şey aşağıda yazımızı okumaya devam edin.

 

 

 

Sombre ile Ombre Arasına Nasıl Bir Fark Vardır?

 

1.Sombre saç stillerinde, ombre de olduğu gibi bariz renk tonu farklılıkları yoktur tam tersine daha uyumlu daha yakın tonlar vardır. Bu noktadan dolayı iki uygulama birbirinden farklı özellik gösterir.

2.Ombre uygulamasında saçlar altı yedi ton arasında açılırken, sombre de en fazla 4 tona kadar açılma işlemi yapılır.

3.Sombre de, ombre gibi  saç uçlarında saç diplerine doğru keskin bir geçiş göze çarpmaz. Tam tersine çok hafif bir geçiş olur.

4.Sombre hafif gölgeleme işlemidir ve çok hafif balyaj izlenimi verir.

Sarı Ombre Nasıl Yapılır?

 

 

Kimlere Yakışır?

 

Bu konuda esneklik sağlayan bir uygulamadır. Herkese yakışan fikirleri çokça vardır. Bundan dolayı daha fazla tercih edilme kullanılma olanağı sunar. Tüm cilt tonlarına göre renk seçenekleri mevcuttur önemli olan doğru rengi bulmaktır. Diğer saç renkleri bazı ten renklerine uyumlu olmaz bu işlemde kesinlikle öyle bir durum söz konusu değildir gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Hatta son yıllarda klasik tek renk saç renginde sıkılan çokça bayanın da uğrak noktasıdır. Saçlarda farklı tonlar kullanmak çok güzel bir izlenim veriyor bunu da unutmayın.

 

 

Ombre Mi Yaptırmalıyım Sombre Mi?

 

Kararsız kalan çok fazla bayan var bizde bu noktada neler yapmanız gerekeceğini ifade edelim. Sombre daha az yıpratıcı bi işlemdir bundan dolayı bu noktada artı bir özellik taşır. Koyu tonlarda saçınız var ve doğal bir görünüm isterseniz sombre tercih edin ama zıtlığı ve keskin geçişler size göre ise ombre kullanın.

 

 

 

Sombre Fiyatları

Çeşitli noktalara ve kuaförlere göre değişiklik göstermektedir. Ombre kadar pahalı olmasa da çok da ucuz bir işlem değildir. Ortalama 80 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğer bu miktarla sizlere yüksek geliyorsa o zaman aşağıda kendinizde bu işlemi evde yapabilirsiniz bu şekilde çok daha ucuza mal olacaktır.

 

 

Evde Sombre Nasıl Yapılır?

 

Bu gölgeleme işlemini evde kendinizde yapabilirsiniz. Nasıl yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki yönergelerimizin aynı uygulayın. Siyah saça ombre ve balyaj uygulaması nasıl yapılır?

 

Gerekli Malzemeler

-Eldiven

-Tutturuculu klips veya mandal

-Alüminyum folyo

-Saç fırçası(kaliteli)

-Derin bir kase

-Çırpacak ya da kaşık

-Toz şeklinde kaliteli bir saç açıcı ( Loreal Quick Blue çok iyi ama başka kaliteli markada olabilir)

-Peroksit volüme ( Loreal 40 volume cream developeri öneriyoruz ilk kez deniyorsanız 20 volume olanı yetecektir. )

 

Adım Adım Yapılışı

-Tahta bir levha veya kartonu alüminyum folyo ile güzelce saralım ihtiyaç var ise bant iel sabitleyip yapıştıralım. Saçınız ise bir katını levhanın üzerine oturtalım.

-Toz açıcı ve peroksidi derin bir kaseye alıp iyice homojen bir hal alana kadar güzelce çırpıcı ile karıştırın.

-Saç açıcıyı saçlarımızın alt kısmına kendi rengimizi kullanacağımız stile göre güzel bir şekilde sürelim.

-Hafif bir şekilde rengin ayrıldığı noktaya kadar boyayalım.

-Eğer fırçayı yanlamasına çevirerek kullanırsanız bu şekilde boyamanız daha kolay olacaktır.

-Her katmanı ilk uygulamadaki gibi levhaya tutturup tüm saç boyanıncaya kadar sürekli tekrar edin.

-Üst noktasını alüminyum folyoyla iyice kapatalım iyice kapalı olduğundan emin olup bastıralım.

-Kapalı olması ısıyı arttıracak ve boyanın saça nüfus işlemini hızlandıracaktır. Alüminyum folyoda sıcaklık dengesini tutmada yardımcı olacaktır.

-Saç istediğiniz renge gelince iyice durulayıp, şampuan kullanıp temizleyin.

 

 

Aşağıda Postiş Yardımıyla Nasıl Yapıldığının Adım Adım Fotoğrafı Var Bakın!

1.

 

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

 

Sombre Saç Modeli Önerileri

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.