Kaş ve Saç Rengini Eşleştirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

A+
A-
Kaş ve Saç Rengini Eşleştirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Saç rengi artık bayanlar arasında çok popüler olan bir konu. Çoğu bayan kendi doğal saç rengi yerine kendine yakışan tonları tercih etmektedir. Bu noktada dikkat etmemiz gereken detaylar olduğunu unutmayın. Özellikle kaş renginiz ile saç renginizi eşleştirmeniz gerek yoksa çok yapay ve kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Birçok bayanı gündelik hayatımızda görüyoruz bu noktaya dikkat etmediği için çok sıradan görünmektedir. Tam tersine saç boyaları daha güzel bir etki ortaya çıkarmak için yapılıyor. Biz de bu açıdan bugün kaş ve saç rengi eşleştirme ile ilgili bilmeniz gerekenler konu başlığı ile bu noktayı sizlere detaylı anlatacağız.

 

blank

 

Kaş ve Saç Rengi Nasıl Uyumlu Hale Getirilir?

 

1.Doğal Görünmeli

Kaşlarınızı boyarken ya da renklendirirken, anahtar nokta doğal ve çekici görünerek üst düzey bir görünüm ve sonuç elde etmeniz gerekir. Kaş renginiz, doğal ve kozmetik pigmentli saç renginizden daha doğal ve en koyu renk tonlarına sahip olmalı. Çok koyu kaşlar yüzü sert gösterebilir, çok hafif renkli kaşlarda yapay bir görünüm sunar. Kızıl saç rengine sahip iseniz çok yakın tonlarda eşleşme yapmayın kesinlikle. Kaşların çok hızlı uzadığını unutmadan aydınlatma yapın kaşlarınızda.

 

 

2.Makyajınızla Eşleştirin

Saç renginizle kaş renginiz uyumlu hale getirmeniz yanı sıra makyaj da çok etkilidir. Makyajla uyumlu hale gelen kaş rengi sırıtmaz ve harikulade bir görünüm verir. Göz makyajı bu noktada çok çok önem arz eder. Kaşlarda klasik olarak göz aksesuarıyla aynı tonlarda olmalı. Güzel ve özel bir renk olduktan sonra eşsiz bir görünümünde kapılarını açmış olacaksınız.

 

 

3.Ürünleri Doğru Kullanın

Kaşlarınızı renklendirmenin en önemli yollarından biri de ürünleri doğru kullanmaktır. Normal saç boyası ve ağartıcı kaş ve kirpikler için uygun değildir. Öncelikle kaliteli boyalar seçmek gerekir bazı boyalar zarar verebilir buna dikkat etmeliyiz. Yanlış ürün veya saç boyası tahrişlere sebep olabilir bu riski almayın derim. Kaşlarınızı boyamaya gelince her zaman kaşlarına bir miktar kapatıcı koymalarını  ve daha sonra kaş tozu veya gölgesi ile rengi test etmelerini, kalem kullanmamalarını öneriyorum.

Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

4.Saç Rengi Seçimi

Kaşlarımızı güzel göstermek içinde doğru saç rengi seçimine ihtiyacımız vardır. Örneğin koyu renk saçlara sahip bir bayansanız vurgulu yumuşak kaşlar için saç renginden birkaç ton açık kaş rengi seçimi yapılmalıdır. Sarı saçlı iseniz iki yönlü kullanıma sahipsinizdir demektir. Yani açık ve koyu renkli kaş tonları kullanabilirsiniz. Saçınızı koyu kahverengi veya siyaha boyadıktan sonra gözleriniz için açık gölge kalem kullanmayı da unutmayın.

 

 

Mükemmel Kaşlar İçin Öneriler

 

Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz yeni konu ve fikirlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takip etmeye devam edin iyi günler.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.