Aşama Aşama Mısır Örgüsü Saç Modeli Yapımı

Aşama Aşama Mısır Örgüsü Saç Modeli Yapımı

Son dönemin çok popüler örgülü saç modeli mısır örgü nasıl yapılır? İşte hem videolu hem de resimli anlatımla detayları

Örgülü saçlar her zaman favori olmaya devam ediyor. Kendi içinde bir çok modelin olan bu stillerin klasiklerinden sıkıldıysanız size yeni önerimizin adı mısır örgüsü. Değişim diye tek kelimeyle bu örgüyü nitelendirebiliriz. Daha dikkat çekici ve sanat eseri görünümü vardır. Kendi içinde de birçok çeşidi vardır. Aşağıda bu çeşitlerini tek tek sıraladık. En çok beğendiğinizi deneyebiliriz çok güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Mısır örgüsü saç modelinin yapılışı çok da zor değildir, aşağıdaki videomuzu izledikten sonra da çok kolay bir şekilde bu görünüme kavuşabilirsiniz. Videolu anlatım yanında resimli anlatımlarla zenginleştirerek işinizi kolaylaştırmak istedik. Bu örgü modeli günlük ve özel günlerde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte aşama aşama mısır örgü saç modeli yapımı!

 

Aşama Aşama Mısır Örgü Yapımı

 

1.Klasik Mısır Örgü Saç Modeli

 

klasik mısır örgü

Klasik mısır örgü yapımı

 

Sekiz aşamada tamamlanıyor. Resimli anlatımdan da yararlanabilirsiniz. Saçın tam tepesinden başlıyoruz önlerden iki tutam saçı alıp hem sağ kısımdan hem sol kısımdan örerek bu şekli elde ediyoruz. Bu stil klasik temel modeldir. Diğer modeller bunun kombinasyonlarıdır. Arkadan çok şık bir görünüm verir. Şimdi de diğerlerine bakalım.

 

2.Yandan Görünümlü Mısır Örgü

 

mısır örgü

Mısır örgü yapımı resimli anlatım

 

Bu görünümü elde etmek için saç bakım yağı uygulamanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Saç bakım yağı uygulamadan da elbette ki bu modele ulaşabilirsiniz ama biraz daha zor olur. Daha sonra ise yukarıdaki resimde olduğu gibi saç tutamlarını ikiye ayırıp en sağ ve soldan örgü örerek bu görünümü elde edebilirsiniz. Yandan görünümler daha efektif ve üç boyutludur. Klasikliğe dokunuşlar eklemek istiyorsanız bu çok idealdir.

 

3.Yarım Tarzda Mısır Örgü

 

 

Örgüyle açık saç modelinin bir arada kullanımına örnek diyebilirim. Yarım tarzda güzel bir fikirdir. Yine klasik modelden ortaya çıkmış güzel bir öneridir. Saçın en üst kısmından saçları ayırıp mısır örgü şeklinde örüp diğer tutamları da genişleterek sonuca ulaşabilirsiniz. Gerçekten çok yönlü bir saç modelidir. Tarzınıza tarz katacak bir fikirdir.

 

4.Spor Tarzda Kullanım

 

 

Sportif bir şekilde bu saç stilini kullanabilirsiniz. Şapka ve saç aksesuarlarıyla spor bir görünüm verebilirsiniz. Gerçekten güzel bir şık tarz yakalayabilirsiniz.

 

5.Çift Örgülü Tarz

 

 

Başka bir varyasyon daha. Sevimli ve tatlı görünüm için çift tarzı kullanabilirsiniz. Sadece tek klasik modeli kullanarak zamanlı sıkıcı bir görünüm almayın. Değişik değişik varyasyonları deneyerek kullanım her zaman artı sağlayacaktır.

 

Fransız Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 

6.Romantik Mısır Örgüsü

 

 

Romantik bir görünüş için örgüleri genişletip salaş bir vurgu olması gerekir. Bu şekilde gerçekten etkileyici bir saç modeline kavuşabilirsiniz. Özel günlerde, nişanlarda, sözlerde, kına gecelerinde ve düğünlerde bu örgüyü deneyebilirsiniz.

 

 

Diğer Mısır Örgüsü Saç Modelleri

 

1.Adım Adım Yapımı

 

blank

 

2.Farklı Tarz Sevenlere

 

 

3.Şık ve Tarz Bir Öneri

 

blank

 

4.Harika ve Çekici Bir Model

 

 

5.At Kuyruğu İle Kullanım

 

 

6.Tepeden Tarz

 

 

7.Klasik Modellerden Sıkılanlara

 

 

8.Harika Zarif Bir Fikir

 

 

9.Baş Döndürecek Tarz

 

blank

 

10.Zor Bir Saç Örgüsü

 

blank

11.

 

 

12.


 

13.

 

 

14.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.