Saç Maskarası Nedir?

Saç Maskarası Nedir?

Saç maskarası nedir öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Saç maskarası az önce saç beyazı kapatıcısı için kullanılan bir beyaz kapatıcı türüdür. Bu saç maskarasıyla oldukça hızlı bir şekilde beyazlarınızı kapatabilir ve gitmek istediğiniz her davete kolayca gidebilirsiniz. Bu pratik ve hızlılığı sayesinde her gün yüzlerce kadın tarafından tercih edilmektedir. Saç maskarası kullanırken çok spesifik saç renkleri hariç pek çok saç rengine göre saç maskarası bulabilmektesiniz. Bu yüzden kendi saçınıza en uygun olan saç maskarasını tercih etmeniz oldukça önemlidir. Hem saçınızı daha doğal ve bütün tutacak hem de daha doğru bir sonuç elde edeceksiniz. Eğer hazırsanız saç maskaralarının ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve fiyatlarının ne olduğunu detaylıca anlatalım.

Saç Maskarası Nedir

Saç Maskarası Nedir?

Saç maskarası nedir hemen anlatalım. Kirpikleriniz için kullandığınız maskaraları düşünün. Aynısının içinde geçici boya olan saç maskaraları beyaz olan yerlere sürerek uygulamanız gerekmektedir. Saçınızı tutun ve direkt boyayın. Saç maskarasının kalıcılığı ise markasına göre değişiyor. 5 saat ile 48 saat arasında bir kalıcılık vaat eden bu saç maskaralarının kalitesi bu yüzden oldukça önemlidir. Geçici olmasına rağmen yapış yapış bir his bırakmazlar ve saçınızı katılaştırmazlar. Ancak yine kalitesine göre renkler bir süre sonra değişebiliyor. Örneğin siyah boyadığınız yer bir süre sonra grileşebiliyor ya da sarıya boyadıysanız tamamen uçabiliyor.

Saç maskarası bütün bir saç görünümü için sürekli ve tekrarlanarak boyama istediği için bir davet söz konusu olduğunda acil bir çözüm olsa da her zaman kullanmak isteyen biriyseniz pek mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine saçınızı boyatmanız hem daha kalıcı hem de daha ucuz olacaktır. Ancak saç boyasından yaklaşık 15 gün sonra tekrar dipler geldiği için kullanabilirsiniz. Bunun kalıcı bir çözüm olmadığını yalnızca geçici ve pratik bir çözüm olduğunu hatırlatıyoruz. Saçlar için bu şekilde olsa da kaşlarınız için de oldukça kolay bir boyama yöntemi de olabilmektedir. Evet yanlış okumadınız. Saç maskarasını kaşlarınıza da sürebilir ve istediğiniz kaş rengini elde edebilirsiniz. Kaşlar için çıkarttığı sonuç saçlara göre oldukça daha iyi olduğu söylenmektedir.

Saç Maskarası Nedir

Saç Maskarası Hakkında Diğer Şeyler

Saç maskarasının fiyatları oldukça geniş bir yelpaze içinde bulunmaktadır. 20 lira ile 70 lira arasında rahatlıkla bulabileceğiniz saç maskaralarının fiyat performans ürünü olduğunu unutmayın. Örneğin bir düğüne gideceksiniz ve saçlarınıza saç maskarası sürdünüz. Eğer ucuz bir ürün alırsanız ve sürekli hareket ederseniz o zaman terleyeceğiniz ya da başka şeyler olacağı için saçınızdan çok daha erken girecektir. Gecenin sonunda tekrar beyaz saç kökleriyle kalmak istemiyorsanız kaliteli bir saç maskarası almanız oldukça önemlidir. Ayrıca saç maskaranız geçene kadar saçlarınızı boyamamanızı da tavsiye ederiz. Zaten saçlarınızı boyamak için fazla beklemenize gerek olmayacaktır.

Saç maskarası acil durumlarda pratik bir çözüm olsa da genel kullanım için oldukça uzun ve uğraştırıcı bir ürün. Sadece beyazları kapamak için sürdüğünüzde en fazla iki gün kalması ise uzun süreli kullanımda oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu yüzden saçlarınızı acil durum geçtikten sonra tekrar boyatmanızı tavsiye ederiz. Eğer ayda bir boya vaktiniz gelmediyse o zaman boya vaktiniz gelene kadar bekleyin ve ardından saçlarınızı tekrar boyatın. Bu şekilde çok daha etkili bir çözüm elde edeceksiniz. Saç maskarasını sürüp kullandıktan sonra ise saçlarınızı güzelce yıkayın ve banyo sonrası uyguladığınız saç kremlerini uygulayın. Saç maskaraları saça zarar vermese de bu şekilde bakım yapmak saçınızı fazladan korumak için oldukça ideal olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Saç Kapatıcı Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatları başlıklı makalemizde Beyaz Saç Kapatıcı Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.