Kestane Saç Rengi ve Modelleri 2020

Kestane Saç Rengi ve Modelleri 2020

Kestane Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Genellikle koyu tonları olan kırmızı kahve olarak kestane saç rengini tarif edebiliriz. Karanlık ve aydınlık tonları kendi içinde bulundurarak güzel bir renk kombinasyonuyla ortaya çıkarılmış yansımadır. Çoğu bayanın sıklıkla tercih ettiği bu renk, 2020 yılının saç rengi modası kestane saç rengidir. 2020 yılında kestane saç rengini daha ağırlıkta göreceğiz. Kendi içinde de birçok farklı ton anlayışı ile de değişik cilt tonlarına seçeneklerde sunabilmektedir. Sonbahar ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bahar ve yaz içinde kestane  saç renginin daha açık tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.Saçınıza bu rengi uyguladıktan sonra daha lüks görünümlü olup arkadaşlarınızı şaşırtacaksınız.

kestane-sac-rengi

Kestane Saç Rengi Hangi Ten Rengine Yakışır?

Bu renk genellikle açık cilt tonlarıyla ilişkilidir. İçindeki koyu tonların olması ile kestane saç rengi daha çok açık ten rengi bayanlara yakışmaktadır. Cesur ve parlak rengi olan bu yansımanın buğday tenli bayanlar ve açık tenli bayanlar gönül rahatlığı ile saçlarını kestane saç rengine boyayabilir. Ayrıca daha doğal bir saç rengi durması da diğer bir artı özelliğidir.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız

Altın Sarısı Saç Rengi

Tüm Saç Renkleri Burada

 

6b2d0a41ebbf811a3db340530f8c72e9

Kestane Saç Rengi Kullanan Ünlü Yıldızlar

Kestane saç rengini açık koyu tonlarını birçok ünlü yıldız severek kullanmaktadır. Nurgül Yeşilçay,Sibel Can,Tuba Büyüküstün,Pınar Altuğ bu rengi kullanan Türk ünlülerden bazılarıdır. Yabancı yıldızlara baktığımızda Emma Stone,Drew Barrymore,Lily Collins,Ashley Grene,Isla Fisher,Bella Thorne,Emily Blunt,Hayden Panettire ve Gemma Arterton bu rengi çok sıklıkla kullanan yıldızlardandır. Sizlere bu yıldızları örnek alabilirsiniz. Diğer Saç Rengi Fikirleri

2017-sac-rengi-modasi-kestane-sac-rengi

Kestane Saç Rengi Hangi Göz Rengine Yakışmaktadır?

Göz rengi ile saç rengi arasındaki ilişki son yıllarda çok ön plana çıkmaktadır. gerçekten saç rengi eğer göz rengi ile uyum sağlarsa etkisi 3-4 katına çıkıp çok daha güzel durmaktadır. Kestane saç rengi yeşil göz rengine çok yakışmaktadır. Yeşil gözlü veya gözleri yeşile yakın olan bayanlar bu renkte çok ama çok avantajlılar bu noktayı göz ardı etmesinler! Çok güzel renk uyumu oluşturup sizi sanki melekler gibi göstermeye yetecektir.

Tüm Bayan Saç Renkleri İçin Tıklayın

acik-kestane-sac-rengi-2017

Kestane Saç Rengine En çok Yakışan Saç Modelleri Hangisi?

Parlak sıcak zengin bir karışım kestane saç rengi , bakır ve kızıl tonlarıyla da ağırlıklı kullannılmaktadır. Bu yansımaya uygun saç modellerini seçmekte çok ama çok önemlidir. Dağınık saç modelleri bu renkle beraber muhteşem ve kışkırtıcı durmaktadır.Kaküllü saç modelleri,hacimli saç modelleri  en güzel duran saç modellerdir bu seçenekleri değerlendirin.

kesatane-sac-rengi-modelleri

Kestane Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Parlak ve zengin bir renk olduğu için canlılığını kaybetmemesi gerekir. Yoğun bakım içeren kürlerle bakımı yapılmalı. Akma ihtimali fazla olan renklerden bir tanesidir bunun içinde saçları olduğundan fazla yıkamamalı ve kaliteli saç boyası kullanmalı. Ayrıca şampuan çok önem arz etmektedir iyi bir şampuan tercihi ile bu rengi çok daha uzun kullanmanız mümkün.

Konuyla İlgili Diğer Saç Renkleri

Açık Karamel Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi

 

dogal-kestane-sac-rengikesatane-sac-rengi-modelleri kestane-sac-rengi-onerileri-1 kestane-sac-rengi-onerileri-2 kestane-sac-rengi-sac-modelleri kestane-sac-rengi-tonlari kestane-sac-rengi-ve-modelelri-2017kestane-sac-rengini-kullanan-unluler koyu-kestane-sac-rengi

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.