18 Tatlı ve Rahat Samanyolu Örgüsü Tasarımı

A+
A-
18 Tatlı ve Rahat Samanyolu Örgüsü Tasarımı

Kadınlar örgülere bayılır. Neden? Çünkü örgülü saçlar hem zariftir, hem feminendir hem de saçlara hacim ve farklı bir boyut eklerler. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen örgülerden biri şüphesiz ki samanyolu örgüsüdür ve bu örgü tasarımları da kesinlikle aklınızı başınızdan alacak.

Çiçekli Süslemeler

Samanyolu örgüler süper tatlı ve feminendir, fakat örgüler ile oluşturulan bu modelleri daha tatlı bir hale getirmenin bir diğer yolu da saçlarınızı çiçeklerle süslemek olacaktır. Buradaki samanyolu örgü tasarımını tamamlamak bir çiçek yardımıyla ancak bu kadar güzel sağlanabilirdi.

 

Balıksırtı Samanyolu Tasarımı

Balıksırtı örgü ve samanyolu örgünün kombinasyonu gerçekten büyüleyici, bu harika saç stili gideceğiniz balo için harika bir tercih olabilir. Şu mükemmel bir modele bir bakın!

Taç Şeklinde Samanyolu Örgüsü

Biraz çobankız hissiyle birlikte yüzü harika şekilde çerçeveleyen bu harika samanyolu örgüsü gerçekten oldukça tatlı görünüyor. Bir bandana gibi başın üst kısmını saran bu model hem eşsiz hem de saçınızı şekillendirmek için harika bir yol. Bu stili biraz yumuşatmak için saçınızın ön kısmında birkaç tel bırakabilirsiniz. Derin kırmızı bir ruj ile de görünümü tamamlayabilirsiniz.

blank

Kombo Samanyolu Örgüsü

Bu harika stil birçok farklı örgünün birleştirilmesini sağlamış, minyatür geleneksel bir örgüyle birleştirilen tatlı balık sırtı örgüler kullanılmış. Bu kombo birçok farklı boyuta sahip ve aynı zamanda da eğlenceli, renkli kıyafetlerle bir araya geldiğinde bu görünüş hem tatlı hem de trend bir hal alıyor.

Süper Hacmili Samanyolu

Saçlarınıza ekstra hacim eklemek her zaman mükemmel bir fikirdir. Samanyolu örgünüzün çok daha güzel bir hale gelmesini istiyorsanız eğer örgünüze biraz daha hacim ekleyebilirsiniz. Bu şekilde bir model ile de harika bir görünüşe kavuşabilirsiniz.

Basit Başı Saran Samanyolu Örgü

Bu modeldeki samanyolu örgüsü saçı bir melek çemberi gibi sararak oldukça hoş bir görünüm oluşmasını sağlamış. Yüzün yan kısımlarında biraz saç serbest bırakılmış, bu melek görünümünü tamamlamak için de bu saçlar dalgalandırılmış.

Burgulu Samanyolu Örgüsü

Geleneksel örgüleri unutun ve bu burgulu samanyolu örgüsünü deneyin! Bir taç gibi başı saran bu örgü, modele daha hareketli bir hava katmış. Kahküllerin serbest bırakılmasına bayıldık, ayrıca da bu kahküllerin yana atılması ve gözlerin ön plana çıkarılması da ekstra trend bir görünüş sağlamış.

Ortalanmış Samanyolu Örgüsü

Bu model ne kadar da güzel değil mi! Burada samanyolu örgü sbaşın orta kısmında bir taç şeklinde bırakılmış, bu sayede de örgü daha göz alıcı hale getirilmiş. Saçın ön kısımlarında ortadan ikiye ayrılan saçlar görünüşü biraz daha yumuşatmış.

 

Burgular ve Geleneksel Samanyolu Örgüsü

Saçlarınıza farklı bir doku ve farklı boyutlar eklemek istiyorsanız, yapmanız gereken farklı örgüleri kombine etmek olacaktır. Bu modelin saçlarının eşsiz bir şekilde tamamlanması ise samanyolu örgünün, klasik üçlü örgünün ve balıksırtı örgünün egzotik bir şekilde kombine edilmesiyle sağlanmış.

 

blank

Dalgalı Samanyolu

Olabilecek en zarif görünümlerden biri, burada hem güzel hem de flörtöz olan model saçların ön tarafta dalgalandırılmasıyla başlamış. Bu dalgalı saçlar ortada oldukça hoş bir samanyolu örgüyle birleştirilmiş, yüzün yan taraflarında serbest bırakılan saçlar ise daha hoş ve yumuşak bir görünüm sağlanmış. Yumuşak tonlarda bir makyaj ile de bu modeli tamamlayabilirsiniz.

Geleneksel ve Balıksırtı

Bu model inanılmaz derecede güzel, çünkü iki farklı favori örgü stilini kombinliyor! Saçın arka kısımlarında oldukça hacimli geleneksel bir örgü var, ön kısımlarda ise yüzü çerçeveleyen bir balıksırtı örgü mevcut. Oldukça tatlı feminen bir stil için ise yüzün yan kısımlarındaki saçlar serbest bırakılmış.

Yandan Samanyolu Saç Stili

Topuza yakın saç stilleri samanyolu örgü kullanılarak bir anda 0’dan 10’a yükselebilir. Yandan örülen saçlar gerçekten zarif bir şekilde toplanmış, hareketli küpeler ve tatlı bir gülümseme ile bu model inanılmaz görünüyor.

İkisi Bir Arada Samanyolu

Bu model hem süper kullanışlı hem de her kadında göz alıcı hale gelebilir. İki örgüyü bir arada kullanabileceğiniz halde tek örgü ile yetinmeyi unutun! Saçlarda geleneksel bir örgü ile başlanmış ve alt kısımlarda balıksırtı örgü kullanılmış. Sonuç mu? Oldukça göz alıcı, şık bir model ortaya çıkmış.

blank

Geleneksel Samanyolu

Daha geleneksel bir görünümle birlikte, bu model gerçekten harika! Bir kraliçe için uygun olan bu saç stili oldukça hacimli bir samanyolu örgü ile oluşturulmuş, yüze yakın kısımlarda ise saçlar serbest bırakılmış. Bu model koyu ya da normal bir makyaj ile harika bir hal alabilir.

Alçak Samanyolu Örgü

Saçlarınızı düz şekile bırakmaktansa, samanyolu örgü kullanarak saçlarınızı bir taç gibi sarabilir ve anında çok daha feminen ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Tam Tur Samanyolu

Gerçekten harika bir saç stili, bu trend ve zarif model saçların bir taç gibi başı sarmasıyla sağlanmış ve hem oldukça feminen bir görünüm elde edilmiş, hem de saça hacim kazandırılmış.

Samanyolu Yarısı Açık Saçlar

Eğer saçlarınızın yarısını açmak istiyorsanız, bu saç stiline anında aşık olabilirsiniz. Saçlarınızı basitçe bağlamak ya da bir at kuyruğu yapmak yerine saçlarınızın üst ve alt kısımlarını bir samanyolu örgüsü ile ayırabilirsiniz. Ne göz alıcı bir model!

blank

Halatlı Süs

Güzel samanyolu örgünüze bir parça kumaş katabilir ve bu sayede modelinizi çok daha renkli hale getirebilirsiniz. İstediğiniz rengi seçin ve tadını çıkarın!

blank

 

Siz de samanyolu örgülere bayılmadınız mı? Hangi model sizin favoriniz?

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.