Açık Karamel Saç Rengi Hakkında Önemli Detaylar

Açık Karamel Saç Rengi Hakkında Önemli Detaylar

Açık karamel saç renkleri nasıl oluşturulur,bu saç rengi hangi ten renklerine yakışır ve açık karamel saç boyaları hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.Ayrıca açık karamel saç rengine en uygun saç modelleri hangisi,açık karamel saç renginin bakımı nasıl olmalı gibi tüm ince noktaları ifade edip bu rengi kafanızda somutlaştıracağız. Stylekadin ekibi olarak tüm saç renkleri ile bilgileri sizlerle ulaştırmaya devam ediyoruz.

 Açık karamel saç rengi bayanların çok ilgi gösterdiği bir renk olarak karşımıza çıkıyor bu tonu  ünlülerde saçlarında sıklıkla kullanıyor. Canlı ve ışıltılı bir renk olmasından dolayı tercih sebeplerindendir. Diğer sebebi ise yüze ışıltı ve doğallık verdiği için, şehirli modern kadının saç rengi tercihi olmaktadır.

acik-karamel-sac-rengi-1

 

Açık Karamel Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır?

Açık karamel saç renginin tonlarına göre her tür ten rengi için yakışanı vardır. Beyaz ten rengine sahip bayanlara kızıllık bulunan karamel saç rengi tonu en uygun olanıdır. Buğday ve bronz ten rengine sahip bayanlar için karamel,altın sarı tonu karamel,açık renk karamel tonları çok idealdir. Esmer tenlilere ideal karamel tonu ise kahve tonlu gölgeler ve yansımalardır. Bebek Sarısı Saç Rengi

acik-karamel-sac-rengi-2

Evde Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarınızı açık karamel saç rengine boyayacaksanız sizlere bazı hayati tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyelerimiz altın değerinde kumral tonu saç rengi olan bayan takipçilerimiz saçlarını kolaylıkla açık karamel saç rengine geçirebilirler çünkü tonlar çok yakın ve uyumludur. Gönül rahtlığı ile deneyebilirsiniz. Tek işlem ile açık karamel geçiş yapabileceksiniz. Saç renkleri açık kumral veya sarı tonlarında olan bayanlar ise birincil olarak karamel rengi ile saçlarını boyamalı daha sonra ise açık karamel saç rengini vermeleri daha iyi olacaktır. Mevcut saç renkleri koyu ve koyu tonlarda ise, tek bir işlem yetmeyecek ve bu işlemi birkaç kere tekrar etmek zorunda kalacaklardır. Bunun için aynı renk tonunu birden fazla tekrar tekrar uygulamalısınız. Misal verecek olursak siyah bir saç rengi kullanıyorsanız ilk önce saç rengi açıcı kullanacaksanız böylelikle saç renginiz turuncuya dönecek daha sonra ise açık karamel saç rengini uygulayabilirsiniz. Bal Kabağı Saç Rengi Klavuzu

acik-karamel-sac-rengi-4

Açık Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bu renk tonu için düzenli bakım en önemli olandır. Düzenli bakımdan kastımız renk koruyucu şampuanlar,rengin solmasını önleyecek bakım kremleri  ve serumlar  kullanmanız bu rengi çok uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Açık karamel saç rengi bakımı için önemli bir noktası ise ısıdır. Bu ton ısıya duyarlıdır onun için saç düzleştirici,ağır sıcak fönler,saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamaktan kaşınmalısınız. Bu dediğimiz noktalara dikkat ederseniz bu güzel yansıma daha tatlı bir şekilde hep kendini muhafaza edecektir. Bal Köpüğü Saç Rengi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

acik-karamel-sac-rengi-3

Açık Karamel Saç Modelleri

Her renkle iyi çalışsan saç modeli tarzları vardır saç modeli ve saç rengi ayrılmaz ikilidir 🙂 Bu ikiliyi bulup saçlarımızı ahenkle dans ettireceğiz. Açık karamel saç modelleri uzun saç modelleri olmalı ve bukleli dalgalı saç modelleri en çok yakışanı olanıdır. Kısa saç modelleri ile bu renk çok iyi çalışmaz. Uzun ve orta boy saç tarzları açık karamele çok iyi gitmektedir. Hafif dalgalı uzun saç modelleri,bukleli saç modelleri,uzun düze yakın saç stili bu renge en çok yakışan saç şekilleridir.  Katlı saç kesimleri de bu renk ile hoş durmaktadır bu da ekstra bir tercih olarak düşünülebilir. Örgülü modellerden uzak durmanızda da fayda var unutmadan söyleyelim.

acik-karamel-sac-rengi-4

Açık Karamel Saç Rengi  Hangi Göz Rengine Yakışır?

Direk şu göz rengine yakışıyor dememiz doğru değil. Şöyle durumu ifade etmemiz daha mantıklı ve doğru olacaktır. Buğday tenli ve renkli gözlü iseniz bu açık renk sizde harikalar yaratacaktır. Eğer yeşil,mavi,ela gibi göz renginiz var ise ve ten renginiz ise buğdaya yakın ise hiç vakit kaybetmeden hemen bu tonda saçlarınız boyayın çünkü renk uyumundan dolayı herkese çok farklı ve güzel görüneceksiniz tam size göre diyebiliriz.

acik-karamel-sac-rengi-5

Açık Karamele Uygun Makyaj Önerileri

Makyajımızda en son ve olmazsa olmazımızdır. Güzel ve doğru bir makyaj önerisi ile mükemmelliği tamamlamış oluruz. Açık karamel saç rengine uygun makyaj önerileri ise şöyle: Kırmızı tonlarda ruj,belirgin kirpikler,kahve tonlarındaki makyaj malzemeleri ,çok iyi bir allık,keskin bakışları ortaya çıkaran göz makyajı ile mükemmeli yakalayabilirsiniz. Makyajsız açık karamel renk kullanmak ise kendinizi yok saymaktır.

acik-karamel-sac-rengi-5

Diğer Karamel Saç Renkleri Hangisidir?

Koyu Karamel Saç Rengi:Havaların soğuması ile beraber en çok tercih edilecek ve kışı ısıtacak güzel bir renk hanımlara önemli bir karamel tonu.

-Altın Karamel Saç Rengi:Soluk ten renkleri için önemli bir karamel tonu. Yüze ışıltı ve canlılık katacaktır.

-Bakır Karamel Saç Rengi:Sıcak havaların karamel renk tercihi olmalı,yaz ve ilkbahar mevsimine uygun karamel renk tercihi bakır karameldir.

-Çikolata Karamel Saç Rengi:Kumral ten ve açık tene sahip bir bayansanız koyu bir karamel yansıma sizi sıra dışı yapacak.

Bal Köpüğü Karamel Saç Rengi: Bu renk bayanlar tarafın çok tercih edilmektedir. Güzel bir saç modeli ve makyajla beraber olağanüstü yapacaktır sizi.

Karamel Kumral Saç Rengi:Çalışan bayanların trend karamel rengidir ayrıca çılgın bir genç kızsanız bu ton sise ideal olacaktır.

-Sarı Karamel Saç Rengi:Açık cilt tonuna sahip, her ortamda kendini hissettiren ve bakışları üzerine çeken bir karamel tonudur.

-Dore Karamel Saç Rengi:Sıcak renklerinden en çok rağbet gören bir saç rengi.

-Küllü Karamel Saç Rengi:Son üç yıllardır trend olan ve çok önemli beğenilen küllü karamel  tam size göre olabilir. Son yıllarda küllü renkler zaten çok moda, karamelin küllü rengi bu açıdan çok ilgi görüyor.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız:

Altın Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Harika bir renk saç rengi sizlere fazlasıyla öneriyoruz. Detayları için inceleyin fikir sahibi olun.

Platin Saç Rengi Hakkında Her Şey

Bu dikkat çekici renk sizin olsun istemez misiniz? Gerçekten görülmeye değer!

Fındık Kabuğu Saç Rengi 

Eşsiz bir renk ile baş başasınız artık saçlarınız daha güzel görünebilir. Deneyin farkını görün.

 

acik-karamel-sac-rengi-7 acik-karamel-sac-rengi-8 acik-karamel-sac-rengi-9 acik-karamel-sac-rengi-10 acik-karamel-sac-rengi-11acik-karamel-sac-rengi-1acik-karamel-sac-rengi-3acik-karamel-sac-rengi-6acik-karamel-sac-rengi-6

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Hatice dedi ki:

    Jenifer Lopez’in saç rengi nedir