Erkek Amerikan Saç Kesim Modelleri

Erkek Amerikan Saç Kesim Modelleri

Erkek Amerikan saç kesim modelleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Pek çok farklı Amerikan saç kesim model galerimizde bulunmaktadır. Farklı dememizin nedeni saç biçimimiz her ne kadar Amerikan modeli olsa da tasarımında küçük farklılıklar yapabilirsiniz. Böylece kendinize özel ve eşsiz bir saç modeli elde etmiş olursunuz. Saç yapınıza göre de oldukça değişen bu modelin bağımlısı olacak ve saçlarınızı sık sık bu şekilde kestirmek isteyeceksiniz. Kalın ya da ince tel saçlı olmanız fark etmeden bu modeli rahatça yapabilirsiniz. Kafanızın üstünde kellik oluşmaya başladıysa bu saç modelini önermiyoruz. Bunun nedeni bu modelin kenarlarının yeterince açık olmasıdır. Eğer saçınızın yanlarını da alırsanız bu durum üç numara gibi bir saç modelini yaptırmaktan farksız olmayacaktır.

Erkek Amerikan Saç Kesim Modelleri

Erkek Amerikan Saç Kesim Modelleri

Erkek Amerikan saç kesim modelleri oldukça farklılık gösterse de temelde hepsi aynıdır. Kafanızın üst kısmındaki saçlar genellikle bir işaret parmağı kadar uzun bırakılır. Kulak arkanızdan bazen daha da yukardan başlayan kısım daha da kısa kesilir. Hatta bazı Amerikan saç kesim modellerinde saçın kademeli olarak daha da kısa kestirildiği ve bu şekilde saçla gölgelendirme yapıldığını görüyoruz. Bu saç modeli sayesinde küçük bir göz illüzyonu yapmanız böylece mümkün olmuş olacaktır. Ancak bunun yerine tüm yanı aynı uzunlukta kesen Amerikan saç kesim modelleri de bulunmaktadır.

Amerikan saç kesim modeli yanlarda saçınızın daha da kısa olmasından dolayı o bölgede ne var ne yok göstermektedir. Bu yüzden bu model sıkça o bölgede dövmesi olan erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Örneğin kulağınızın arkasında bir dövme varsa ve onu göstermek istiyorsanız Amerikan saç modelini kendinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Bu saç modelini kademeli olarak değil de yan kısmını belirli şekillerde kazıtarak kullananların sayısı da az değildir. Genellikle Amerikan saç modelini yaptırdıktan sonra yanlara çizgi attırıp saç modelinin daha da belirginleşmesini sağlıyorlar. Bu şekilde saç attırmayı ise saçları yoğun olan erkeklere tavsiye ediyoruz. Saçınız ne kadar yoğun olursa bu şekilde çizgi attırdığınız belli olacaktır. Ancak saçınız daha seyrek ise sadece saçınızın talihsiz bir kısmı dökülmüş gibi olabilir.

Erkek Amerikan Saç Kesim Modelleri

Amerikan Saç Kesim Modeli

Amerikan saç kesim modeline sıkça rastladığımız için televizyonu açtığımızda bile yüzlerce bu saç tarzını benimsemiş birini görmekteyiz. Bu saçları iyice inceleyip kendinize en yakışanı bulmanız gereklidir. Örneğin saçınızın uzunluğu ne kadar olacak? Saçınızı kestirdikten sonra sağa mı yatıracaksınız, sola mı yatıracaksınız ya da direk hiçbir yere yatırmayıp havaya mı kaldıracaksınız gibi önemli noktalar sorulmaktadır. Daha kitap kurdu ve ders çalışan biri gibi görmek isterseniz saçlarınızın önünü bir miktar havaya kaldırın ardından ise kalanı arkaya atın. Elinizi sık sık saçınıza götürüp saçınızın arkada kalmasını sağlayın. Bu şekilde daha ciddi bir Amerikan saç modeli elde etmiş olacaksınız.

Başka kullanılan Amerikan saç modeli ise tabii ki sağa ya da sola atılan saç modeli. Bu saç modeli sizin daha dikkat çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu saç modelini yapmak için siz de saçınızı hafif havaya kaldırabilirsiniz. Ardından sağa ya da sola doğru yatırabilirsiniz. Ancak saçınızı fazla havaya kaldırmadığınıza emin olmanız gerekmektedir. Fazla havaya kaldırmanız saçınızın daha az yana yattığı anlamına geleceği için çok hoş durmayacaktır. Ayrıca eğer yanaklarınız varsa ama çene kemiğiniz hiç belirgin değil ve yüzünüz ters üçgen tipindeyse o zaman bu modeli yaparken kenar saçlarınızı tamamen kestirmemenizi öneririz. O şekilde yanaklarınız oldukça ortaya çıkacak ve olduğunuzdan kilolu gözükeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Maskarası Nedir? başlıklı makalemizde Saç Maskarası Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.