Bal Köpüğü Saç Rengi Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Bal Köpüğü Saç Rengi Hakkında Bilmek İstedikleriniz

  Bal köpüğü saç renginin popülerliği yıllar geçse de devam edecektir. Çok temel bir renk olması ve gerçekten çok beğenilmesi,saçlara ve yüze çok yakışması bu saç rengini popüler yapıyor. Son yıllarda bayanların güzelliğinde saç renkleri çok ama çok önemli bir yer tuttu. Gelişen teknoloji ile beraber saç renkleri daha doğal ve kaliteli bir hal aldı böyle olunca da bayanlar renklerle güzelliklerini nirvanaya çıkardı. Bal köpüğü saç rengini her ortamda rahatlıkla kullanabileceksiniz ayrıca mevsime göre kullanılan bir saç rengi değil. Her mevsim güzel bir şekilde kullanılabilir. Bal köpüğü rengi göz renklerine ve kıyafet kombinlerine çok fazla uyum sağladığı için,ayrı bir doğallık ve modern bir stil kazandırmaktadır. Bu tatlı renk ile her girdiğiniz ortamda birkaç adım önde olacaksınız. Saçının rengini beğenmeyen kadınlar,eğer bu rengi denememiş ise hemen bal köpüğü rengi ile saçlarını boyamalı. Bal köpüğü saç rengi ile güzelliğinizi ortaya çıkaracak ve öz güveniniz tavan yapacaktır. Şimdi de bal köpüğü hakkında bilmek istediklerinizi tek tek açıklayalım. Küllü Kahve Saç Rengine Baktınız mı?

bal köpüğü saç rengi (1)

Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Ten Rengi İle Uyumludur?

Saçlarınızı bal köpüğüne boyatmadan önce düşünmemiz gereken birden fazla soru vardır. Bu rengi taşıyabilirim miyim,ten rengime uygun mu,saçlarımı canlı ve doğal gösterecek mi? gibi sorulara cevabınız gerçekten olumlu ise bu renge saçımızı boyatabiliriz. Yukarıda saydığımız temel sorulara cevabımız olumsuz ise kesinlikle bu renge saçımızı boyatmamız gerekir. Çünkü boyatsak bile o renk biz de güzel durmayacak ve yapay olacaktır. Şunu hiçbir zaman unutmayalım saç boyaları yapay ürünlerdir,bu ürünleri bizim doğal parçamız gibi algılayarak uyumlu  olmasını bekleyemeyiz. Boya yaptırmamız gayesi ise yakışması ve uyumlu olmasıdır. Bal köpüğü saç rengi kumral ve buğday tenli bayanlara çok iyi uyum sağlamaktadır. Sarının bir tonu olan bal köpüğü ile yapılan yüzlerce deneme sonucunda kumral ve buğday tenli bayanlarda çok doğal durduğu ve gerçekten oturduğu gözlemlenmiştir. Esmer tenli bayanlarda uyumlu değildir. Hatta koyuca bir tonu olduğu için esmerleri boğmakta ve onun içinde yakışmamaktadır.

bal köpüğü saç rengi (2)

Bal Köpüğü Hangi Göz Renklerine Yakışmaktadır?

Ten renginden sonra saçların yakışması ve uyumlu durmasını sağlayan diğer ayrıntı göz renkleridir. Çünkü yüz kısmında renkli olan kısımlar gözler ve saçlardır. Bunun ikisinin renk olarak dengesi harika duracaktır. Gözlerimizle uyumlu olan bal köpüğü size sınırlarınızı aşmanızı sağlayacaktır. Ela ve bal rengi gözler,bal köpüğü saça çok yakışmaktadır. Ayrıca kahverengi ve mavi renklerinde bu renk ile uyumu yüksek düzeydedir. Bu göz rengine sahip olanlar bir adım önde. Diğer göz renkleri ile uyumu çok düşük bütünlük kurmamaktadır. Tarçın Bakır Saç Rengine Ne Dersiniz?

bal köpüğü saç rengi (2)

Bal Köpüğü Saç Rengi Uygun Makyaj Önerisi

Öncelikle şunu söyleyelim ruj rengimizin kırmızın açık tonları olmalı gözleri ön plana çıkaran bir makyajla devam edilmeli.Makyajımız çok abartılı olmadan güzel bir hat çizerek belirginleştirilmeli. Yani sade bir şekilde etkili makyaj yapılmalı.Pürüzsüz bir makyaj yapılarak bal köpüğü saç rengine uyumlu hale getirilmeli. Bu söylediğimiz çerçevede ufak tek değişiklikler elbette ki yapabilirsiniz. Kişiye göre farklılıklar doğaldır ama ruj rengi dediğimiz gibi olmalı.

bal köpüğü saç rengi (3)

Kuaföre Gitmeden Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilebilir?

  Evde kendim bu tonu elde edip boyamak isteyen onlarca bayan olabilir. Çeşitli  sebeplerden ötürü kuaföre gitmek istemeyebilirsiniz. Bunu düşünerek bizde bal köpüğü nasıl elde edeceğinizi  detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Öncelikle bal köpüğü saç rengi elde ederken dikkatli olmalı ve titiz davranmalı.         Kaliteli bir boya markasını da tercih etmenizi öneriyoruz. Sarı tonlarda bir saçınız varsa bal köpüğü saç elde etmek daha da kolaylaşacaktır. Herhangi bir boya markasının alacağınız, 7.z30 bal köpüğü saç boyasının yarısını bir kaba boşaltmanız daha sonra ise 9.3 değerindeki altın sarısının yarısını  bal köpüğünün bulunduğu kaba boşaltmanız en son işlem ise 1 şişe %9 oksidanı ilave edip güzel bir şekilde karıştırmak olacaktır. Böylelikle elde ettiğimiz karışımı saçınıza sürerek 45 dakika bone geçirerek beklemektir. Saç boyası ile beklerken yüzümüze akma ihtimaline karşı yan kısımlarına vazelin sürün.

  Kumral ve açık kahve renginde bir saçımız var ise,9.3 altın sarısı rengi ile 8.65 kahve köpüğünü,1 şişe %9 oksidasyonu iyice karıştırarak saçınıza sürmek olacaktır. Daha sonrada 45 dakika bone geçirerek beklemek ve sonrasında yıkayarak harika bir bal köpüğü saç elde etmek olacaktır.

  Saç renkleri koyu ve kızıl rengi olan bayanlar için ise bu rengi evde elde etmeye çalışmamalıdırlar. Uzman bir kuaföre yaptırmalıdırlar. Çünkü koyu ve kızıl saç rengine sahip olan bayanların,evde bal köpüğü elde etmesi kötü bir renk ortaya çıkarma ihtimali çok yüksektir. Çikolata Kahve Saç Rengini Gördünüz Mü?

bal köpüğü saç rengi (3)

Bal Köpüğü Saç Renginin Bakımı

Akmaya müsait saç rengi olduğu için titiz bir bakım uygulamalısınız. Saç rengine bakım demek daha uzun ömürlü kullanmak demek bunu da belirmiş olalım. Uzun sür bu rengi kullanmak istiyorsanız saç bakımını ihmal etmeyin. Bakım olarak yapacaklarınız ise bu renge uygun şampuan,saç kremi kullanmak. Böylelikle uzun ömürlü saçınız olacaktır. Bronde Saç Rengi Hakkında Ne Biliyorsunuz?

 

Bal Köpüğü Saç Boyası ve Numaraları

Bal köpüğü saç boyası alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikli olarak bunlardan bir tanesi numaralarıdır. Size önerdiğimiz markalar ve numaralarla beraber çok kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yukarıda evde bu rengi nasıl elde edeceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Yukarıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde bu rengi elde edeceksiniz. Bu rengi elde etmeden öncede bal köpüğü saç boyası almalısınız. İşte öneriler

-Nevacolor Premium 8.32 Bal köpüğü saç boyası

-Palette Deluxe 8-0 BaL köpüğü saç boyası

-Loreal Casting Creme 832 Bal köpüğü saç boyası

-Sea Color 8/3 Bal köpüğü saç boyası

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

 

Bal Köpüğü Saç Modelleri

Bal köpüğü saç modelleri örnekleri yukarıdaki videomuzda da var ama biz size yine kelimelerle net bir şekilde ifade edelim. Güzel ve kısa anlatımla bal köpüğü saç rengi için en hoş modeller saç uçlarında dalgalı ya da maşalı modeller olacaktır. Zaten sürekli olarak da bu renkle beraber bu modeli görebilirsiniz. Bunun haricinde kıvırcık saç modelleri de gerçekten çok hoş bir tarz katmaktadır. Eğer kıvırcık saç modellerini seviyorsanız bu alternatifi de kullanabilirsiniz. Ayrıca kısa saç modelleri olanlarda bu yansımayı rahatlıkla kullanabilir.

 

bal köpüğü saç rengi (4)bal köpüğü saç rengi (5)bal köpüğü saç rengi (5)bal köpüğü saç rengi (6)bal köpüğü saç rengi (1)bal köpüğü saç rengi (7) bal köpüğü saç rengi (7) bal köpüğü saç rengi (8) bal köpüğü saç rengi (8) bal köpüğü saç rengi (9)bal köpüğü saç rengi (10) bal köpüğü saç rengi (11) bal köpüğü saç rengi (12)

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.