10 Tatlı Örgülü Saç Stili

10 Tatlı Örgülü Saç Stili

Örgülü saçlar yaz ayları için harika bir tercih, saçlarınızı yüzünüzden uzaklaştırmanın oldukça havalı ve stil aynı zamanda da pratik bir yoludur. Örgüler aynı zamanda çok zarif görünürler, bu sayede de birçok farklı tarzda kıyafet ile örgü kullanabilirsiniz. Sizin için örgülü saç stili tercihlerimizden birkaçını derledik, bu galeri tamamen ilham almanız için tasarlandı.

Yandan Burgulu Örgü

Bu göz alıcı kadın, kahverengi ve sarı renkteki örgülü saçlarıyla kendinden daha da göz alıcı bir stile sahip olmuş. Saçlarını güzel şekilde ayırmış, yüzünün yan tarafından burgulu şekilde yanlarını arka kısma çekmiş, tek bir tarafta toplanan saçlarını da klasik bir fransız örgüsü ile tamamlamış. Bu sayede de hem harika hem de pratik bir görünüşe sahip olmuş.

Fransız Örgüsüyle Şahin Stili

Modaya oldukça hakim olduğu belli olan bu kadın, bakmaya doyamadığımız harika bir saç stili oluşturmuş. Hareketli sarı saçları baştan sona kadar güzel şekilde dalgalandırılmış, saçının orta üst kısmını ise bir şahin etkisi oluşturmak için sıkı şekilde fransız örgüsü ile süslemiş. Bu harika örgüyü ise ufak bir topuz ile sonlandırarak oldukça havalı ve uçlarda bir modele sahip olmuş.

Burgulu Yarı Mısır Örgüsü

Bu harika örgülü saç stili de aynı anda hem oldukça salaş hem de harika görünmeyi sağlamış gerçekten! Bu kadın dauzun sarı saçlarını yarısından toparlayıp, iki taraftan da ayrı ayrı parçalar almış ve bu parçaları burgulu şekilde ora kısımda toplamış. Sonrasında topladığı saçlarını bir mısır örgüsü ile taçlandırarak, omuzlarından düşen sarı saçlarıyla birlikte harika bir modele sahip olmayı başarmış.

Dolgun Fransız Örgüsü

Eğer dolgun ve kalın saç telleriniz varsa, bu modelin kullandığı gibi bir model sizin için harika bir seçenek olacaktır! Saçlar öncelikle başın üst kısmında yüksek at kuyruğu ile toplanmış, sonrasında da kalın ve dolgun bir örgü olarak baştan sona kadar örülmüş ve bu sayede görebileceğiniz en güzel modellerden biri ortaya çıkmış! Hem pratik, hem harika hem de stil sahibi bir görünüş!

Kahverengi ve Sarı Burgulu Saçlar

Saçlarınızdaki renk geçişlerini sergilemenin en güzel yollarından biri de örgüyü kullanmak olacaktır, bu kadının yaptığı gibi! Saçlarındaki harika kahverengi ve sarı balyaj kombinasyonunu harika bir burgulu örgü kullanarak baştan aşağı sergilemeyi başarmış, bu sayede de saçları hem oldukça dolgun hem de hareketli bir görünüme sahip olmuş.

Burgulu Yandan Örgü

blank

Bu göz alıcı ve karışık örgülü saç stili gerçekten ciddi bir el becerisi gerektiriyor! Bu hanımın kül rengi harika saçları saçların dibinden uçlarına kadar ince ve sıkı bir örgü şeklinde örülmüş, Saçın kalan kısımları ise çok daha büyük bir örgü ile örülüp, iki kısım da birleştirilmiş. Dramatik şekilde omuzlara düşen saçları gerçekten çarpıcı bir görünüme sahip.

Genişletilmiş Sarı Balıksırtı Örgü

Bu kadının göz alıcı platin rengi saçları görebileceğiniz en çarpıcı ve dramatik örgülerden birine sahip, özel organizasyonlar için gerçekten harika bir seçenek! Saçlar öncelikle yüksek at kuyruğu şeklinde bağlanmış, daha düz bir görünüm için üst kısım çekilmiş, sonrasında ise dolgun bir balıksırtı örgü ile model tamamlanmış. Örgünün yan kısımları genişletilip, daha dikkat çekici hale getirilmiş.

Burgulu Balıksırtı Örgü

Bu kadının saçlarındaki sarı ve kahverengi harika ve ışıltılı bir şekilde birleştirilmiş. Saçlardaki renk geçişlerini harika şekilde sergilemek için havalı, burgulu bir balıksırtı örgü kullanılmış ve bu sayede de görenlerin hayran kalacağı oldukça çarpıcı bir görünüm sağlanmış. Saçlarının iki tarafından parçalar alarak ve bu parçaları ortada buluşana kadar burgulu şekilde getirerek işe başlamış, sonrasında da bir balıksırtı örgü ile saçları tamamlamış.

İkili Örgülü Taç

Bu harika kadının da ortaya koyduğu gibi, neden saçlarınızda iki örgü kullanabilecekken tek bir örgü kullanasınız? Mükemmel bir sarı tona sahip olan saçları daha hareketli ve stil sahibi bir hava için uç kısımlarından dalgalandırılmış, ön kısımlar ise sağdan sola büyük iki örgü ile süslenmiş, bu sayede de harika bir taç etkisi yaratılmış.

Boxer Örgüler

Boxer örgüleri ünlü Kardashian ailesi gibi birçok ünlü tarafından kullanılan oldukça salaş ve sevimli bir saç stili, yani moda dünyasında yerini bulan bir model diyebiliriz! Bu kadının harika saçlarına göz attığınızda siz de fark edeceksiniz ki sebebini görmek çok zor değil. Saçlar ortadan iki kısma ayrılmış, iki kısımın da üstleri fransız örgüsü ile başlanarak arkaya kadar devam edilip gerçekten göz alıcı bir model elde edilmiş.

Umuyoruz ki size saçlarınızda daha fazla örgülü model kullanmak için ilham vermişizdir -hangi saç stillerinin sizin favoriniz olduğunu bize yorumlar kısmından iletmeyi unuymayın!

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank Yaren dedi ki:

  Salaş modeller tam bana göre. Aynısını yapabilirsem sürekli uygularım teşekkürler.

 2. blank Buket dedi ki:

  Modeller çok güzel bir de videolu anlatım ile pekiştirilse tadından yenmez doğrusu.

 3. blank Ceren dedi ki:

  Ne kadar çok örgü modeli varmış, biz sadece balık sırtını biliyorduk.

 4. blank Ecrin dedi ki:

  Yarı mısır örgü modeli çok ilgilmi çekti. Birkaç farklı tarzın birleşmiş hali gibi duruyor.

 5. blank Firuze dedi ki:

  İyi bir saç modeli ile daha güzel olmak mümkün. Bu modeller bunu göz önüne sermiş.