Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür?

Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür?

Yazın gelmesi ile beraber herkes saçlarına bakım yapmaya ve saçında farklılık yapmaya başladı. Kimisi saçını kestirse de kimisi ciddi kararlar alıp saçlarını boyattı. Saçını kestirmek yerine boyatmak isteyenler ama birazda boyadan korkanlar için harika bir tarifimiz var. Papatya suyu kullanarak saçınızı güneş yardımıyla 1-2 ton açabilirsiniz. Papatya suyu saça nasıl sürülür diyebilirsiniz fakat hiçbir endişeniz kalmasın. Hem masrafsız hem de basit yollarla saçlarınızın rengini açtırabilir böylece dilediğiniz farklılığa sahip olursunuz. Eğer sizde papatya suyu ile saçınızı muhteşem yapmak isterseniz papatya suyu saça nasıl sürülür yazımızı sonuna kadar okuyun. Böylece saçınıza sürmesini, daha hızlı açılmak için yapabileceklerinizi ve dikkat edecek noktaları öğrenebilirsiniz.

Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür?

Papatya Suyu Saça Nasıl Yapılır?

Papatya suyunu dilerseniz aktarlardan dilerseniz de kozmetik mağazalarından satın alabilirsiniz. Ama isterseniz bahçenizdeki papatyaları ya da size hediye gelen bir demet papatyayı bu iş için kullanabilirsiniz. Elinizdeki papatyaları değerlendirmek için bilmeniz gerekenler su, tencere ve papatya suyu nasıl yapılır bilmek. Onun dışında oldukça kısa sürede dilediğiniz gibi papatya suyu yapabilirsiniz. Öncelikle papatyalarınızı bir su dolu tencereye koyun. Tencereyi ocağa koyarak orta ateşte kaynatmaya başlayın. Su rengini salınca soğumasını bekleyin ve saçınıza sürün. Sürme işlemini dilerseniz bir fısfıs şişesi ile de yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey suyun saçınıza eşit derecede sürmesini sağlamak ve oldukça bol sürmek. Daha sonrasında saçınızı tarayın ve güneşin altına geçerek saçınızı kurutun. Eğer kışın bu işlemi uygulayacaksanız saçınızı fön makinesi ile de kurutabilirsiniz.

Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür?

Papatya Suyunun Faydaları

Papatya suyunun faydaları sadece saça değil cilde ve vücuda da vardır. Özellikle papatya suyu cildinizi besler ve onarır. İçme durumunda ise sizi sakinleştirir ve rahatlatır. Eğer sinirli veya huzursuz hissediyorsanız papatya çayı kendinize gelmenizi sağlayacaktır. Mideniz rahatsız olduğu zamanda papatya çayı midenizi birazda olsa düzenleyecektir. Ayrıca saçı sadece açmaz aynı zamanda da saçları gürleştirir ve güçlendirir. Ateş dürücü ve terletici özelliği ile de eğer gripseniz sizin için oldukça iyi gelecektir. Bu kadar müthiş bir bitkiyi kim sevmez ki.

Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür? Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür? Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür? Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür? Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür? Papatya Suyu Saça Nasıl Sürülür?

Bir önceki yazımız olan Saça Kına Nasıl Yakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.