Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir?

A+
A-
Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir?

Türkiye’nin en güzel oyuncularından biri olan Serenay Sarıkaya farklı yüz hatları ve açık saç renkleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bu yüzden Serenay Sarıkaya saç rengi nedir diye pek çok farklı kişi araştırma yapıyor ve kendilerinde de Serenay Sarıkaya’nın saç rengini denemek için sabırsızlanıyorlar. Eğer sizler de onlardan biriyseniz o zaman artık fazla beklemenize gerek kalmadı. Çünkü sizlere bu yazımızda saç rengi hakkında oldukça detaylı bilgiler verdik. Eğer bu saç rengini evinizde ya da kuaförde denemek isterseniz o zaman Serenay Sarıkaya gibi saçlarınıza bakım uygulamanız gerekmektedir. Birazdan anlatacağımız basit bakım şekilleriyle sizler de Serenay Sarıkaya gibi bakımlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir?

Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir?

Serenay Sarıkaya saç rengi olarak genellikle açık küllü kumralı tercih etmektedir. Bu saç rengi sarıya oldukça yakın bir kumraldır. Bu yüzden sık sık karıştırılmaktadır. Tabii ki bu renk küllü kumral olduğu için alt ton renklerinde sarı da mevcuttur. Ancak tamamen sarı renkte diyemeyiz. Bu saç rengi açık bir renk olduğundan dolayı eğer doğal saç renginiz siyah ya da koyu kahverengi gibi tonlardaysa saçınızı boyamadan önce rengini açmanız gerektiğini unutmamanız lazım. Saçınız hem koyu renkli hem de ince telliyse o zaman evde saçınızı kendiniz açmak yerine bunu uzman bir kuaförde yapmanız daha iyi olacaktır. Saçınız koyu olduğu için hem zor açılacak hem de ince olduğu için yanlış bir işlemde normale göre daha fazla zarar alacaktır.

Saçınız orta koyuluktaysa yani ne tam açık ne de koyu ise o zaman saç renginizi evde açabilirsiniz. Koyu saçlara göre daha kolay bir işlem olsa da hali hazırda yıpranmış bir saçınız varsa o zaman sizlere de kuaföre gitmenizi öneririz. Bu şekilde saçınızı yakmadan garanti bir şekilde saç renginizi açtırabilir ve daha rahat bir şekilde küllü kumral saç rengini uygulayabilirsiniz. Saçınız zaten açık renkteyse bir daha açtırmanıza gerek yoktur. Ancak açık renk saçlı kişilerin saç derileri özellikle saç boyalarına karşı daha hassas olabilmektedir. Buna dikkat ederek saç boyası seçmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca saç derinize uygulamadan önce bileğinizde ya da kolunuzda boyayı denemeniz oldukça önemlidir.

Serenay Sarıkaya Saç Rengi Nedir?

Serenay Sarıkaya’nın Saç Modeli ve Bakımlı Saçları

Serenay Sarıkaya genellikle saçlarının uzunluğunu orta ya da uzun şekilde kullanmaktadır. Bu şekilde hangi role hazırlanıyor olursa olsun her zaman istenilen modele saçını uydurabilmektedir. Ayrıca genellikle dağınık bıraktığı uzun perçemli saçlarını sık sık at kuyruğu modeli yaptığını da görmekteyiz. Özellikle törenlerde güzel oyuncu rahat etmek açısından sık sık at kuyruğu yapmaktadır. Saçlarını özellikle at kuyruğu yaptığında daha dolgun görünmesi için saçlarına protez çıkarılıp takılabilir saç kullanıyor olabilir. Bu şekilde daha hoş bir at kuyruğu görünümü elde ediyor.

Serenay Sarıkaya’nın saçları normalde bakıldığında da oldukça parlak ve canlı görülmektedir. Bu durum saçın oldukça nemli ve kırıklardan arındırılmış olduğunu gösterir. Eğer sizin saçınız aşırı işlem görmüş bir saçsa o zaman öncelikle saçlarınıza nem terapisi uygulamanız gerekmektedir. Ardından saçlarınız eski haline dönecektir. Ancak saçınızda özellikle kırıklar çok fazlaysa bunu kuaförde ya da evinizde kestirmekten başka şansınız yoktur. Eğer kuaföre gitmek istemiyorsanız o zaman internet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırmayla bununla ilgili videolara kolaylıkla erişebilirsiniz. Saçlarınız kırıklardan arındıktan sonra ise daha çok keratin gibi yağlarla saçınızı beslemeniz saçınızın canlılığı için daha iyi olacaktır. Serenay Sarıkaya saç rengini ve saç modelini yaparken hepinize kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan 5 Numara Saç Modelleri başlıklı makalemizde 5 Numara Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.