Kızıl Saç Modelleri

Kızıl Saç Modelleri

Kızıl saç hepimizin hayran olduğu ancak yapmaya çekindiği bir saç. Bakımı zor olur derler, her model ona yakışmaz derler ve insanı türlü laf oyunlarıyla yapmaktan vazgeçirirler. Ancak hiç merak etmeyin. Şimdi sizlere kızıl saç modelleri söyleyeceğiz. Burada önemli olan yüz tipinizi bilmek. Örneğin kimi insanlar daha yuvarlak yüz hatlarına sahipken kimilerinin çene kemikleri daha çıkıktır kimileri ise daha oval şeklindedir. İnternetten bu yüz tiplerine bakarak hangisine daha yakın olduğunuzu bulabilirsiniz. Esmer ya da beyaz olmanız fark etmez. Saçınız kızıl olduktan sonra tek yapmanız gereken şey saçınızı yüz tipine ve tarzınıza da uygun bir hale getirmek ve buna uygun model bulmak.

Kızıl Saç Modelleri

Kızıl Saç Modelleri

Eğer yüz biçiminiz yuvarlaksa yani çene kemiğiniz çok çıkık değilse saçlarınızı kısa kestirmenizi önermiyoruz. Kısa seviyorsanız omuz hizanızın bir iki parmak altına kadar kestirebilirsiniz. Bunun nedeni kısa saçlar özellikle yaz aylarında rüzgâr ve sıcak hava gibi pek çok nedenden dolayı kabarıyor. Zaten yuvarlak olan yüz şekliniz kabarmış saçlarınızla birleşince kafanızın olduğundan daha da yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüz eğer uzunsa bizce oldukça şanslısınız. Kısadan uzuna pek çok saç modeli size uygun. Ancak spesifik bir örnek vermek gerekirse size katlı saç kullanımını tavsiye ederiz. Özellikle alnınız genişse ve kâkülünüz de varsa katlı kızıl saç sizde oldukça şık ve olgun duracaktır.

Kızıl Saç Modeli

Kalp yüz biçimine sahipseniz siz de pek çok saç modelini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz ancak genellikle büyük alnı olan bu yüz tipine sahip insanlara önerimiz kakül ya da perçem kestirmeleri olabilir. Bu daha fazla saçınız varmış gibi bir izlenim yaratmakta mükemmeldir. Tek kötü tarafı ise rüzgârlı günlerde kakülünüzün olması size hoş deneyimler yaşatmayabilir. Ancak merak etmeyin çünkü saç modeliniz bozulsa bile saçlarınızın kızıl rengi o dağınıklığı kimsenin fark etmemesini sağlayacaktır. Yüz biçiminiz ovalse size kısa saçı şiddetle tavsiye ederiz. Kızıl saçlarınızla kısa saç modeli birleştiğinde karşı konulamaz bir görünüme kavuşacaksınız. Daha çok erkek stili gibi modelleri tavsiye etsek de küt saç kesimi de oldukça işinizi görecektir.

Kırmızı Saç

Kızıl Saç Denince Akla Gelen Ünlüleri Unutmayalım

Kızıl saç modelleri yazarken asla es geçmememiz gereken ünlülerin başında tabii ki Rihanna geliyor. Saçının rengini ve modelini değiştirmeyi oldukça seven Rihanna uzun bir dönem kızıl kullandığı saç modelini uzundan kısaya, Afrika örgülüden bukleye her hale sokmuş ve kızıl saç modelinin yalnızca dağınık saçlarla kullanılmayacağını başarıyla göstermiştir. Bizim aklımızda özellikle parlak kızıl saçlarıyla yer etmiştir. Rihanna’dan sonra saçlarını en çok değiştirmeyi seven ünlü tabii ki Lady Gaga. Lady Gaga’nın alıştığımız çılgın tarzından farklı gördüğümüz bu karede bakır rengi saçlarıyla sahnede oldukça şık ve olgun görünüyor. Eğer sizler de kızıla boyamak istiyorsanız ancak Rihanna kadar kırımızı yapmak istemiyorsanız Lady Gaga gibi bakır renklerine kaymanızı tavsiye ederiz.

Kızıl Saç Rengi

Son dönemde saçlarını genellikle sarı ve platin renginde kullanmayı sevse de Katy Perry’de bir dönem kızıldı. Kızıl uzun saç modeli kullanan Katy Perry dalgalı saçını öne alarak daha yoğun olarak ortaya çıkartmış. Koyu bakır saç rengine uygun bir şekilde buğulu göz makyajını yapan Katy Perry oldukça şık ve olgun görünüyor. Saçı eskiden kızıl olan diğer ünlümüzse Drew Barrymore. Katy Perry gibi Drew Barrymore’u da sarışın görmeye alışmış olmamıza rağmen uzun kızıl saçları perçemli ve katlı kesimle saçına harika bir yoğunluk vermiş. Eğer siz de kızıl saç yapacaksanız ancak aşırı olmak istemiyorsanız Drew Barrymore gibi bir renk seçebilirsiniz.

Kızıl Saç

Bir önceki yazımız olan Saç Rengi Açma Yöntemleri başlıklı makalemizde saç rengi açma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.