Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi

Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere amigurumi yıldız puzzle top tarifi vereceğiz. Puzzle top da nasıl olur derseniz bu top görselde de gördüğünüz gibi tamamen yuvarlak değil. Farklı farklı renklerde ördüğümüz koni olan yapıları öreceğiz ve farklı renklerle olacak şekilde birbirleriyle eşleştireceğiz. Ardından bu yıldız puzzle top oyuncağının kanatlarını açarak daha çok top haline de getirebilirsiniz. Eğer köpeğiniz ya da kediniz gibi evcil hayvanınıza yapıyorsanız o zaman yıldız şeklinde olması daha iyi olacaktır. Bu şekilde onun ısırması ve fırlatıp oynatması daha kolay olacaktır. Amigurumi yıldız top oyuncağı yaparken oyuncağın içini oldukça fazla doldurmanız gerekmektedir. Bu sayede parçaları birleştirdiğinde aradan kayma ihtimali daha da zorlaşacaktır.

Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi

Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi

Amigurumi yıldız puzzle top tarifi için gerekli malzemeleri sayalım. 6 farklı orta kalınlıkta amigurumi rengine ihtiyacımız olacak. Bir tane amigurumi yıldız puzzle top yapacaksanız o zaman bu üçgenlerden dört tane yapacaksınız. Yani tam olarak 24 parçayla örmüş olacağız. Orta kalınlıkta 6 farklı renk edindikten sonra buna uygun tığ, amigurumi ilmek sayacı ve bol bol elyafa ihtiyacınız olacak. Amigurumi oyuncaklarını kimileri aşırı doldurmamayı tercih etse de bu amigurumi oyuncağı yıldız da olsa bir top modeli olduğu için sert olması gerekmektedir. Kaç tane ördüğünüzü karıştırmamak açısından her renkten dört tane yaptıktan sonra diğer renge geçmemiz daha iyi olacaktır.

Farklılık olması açısından amigurumi yıldız puzzle top yaparken onları birleştirirken kullandığınız renkler haricinde renkler kullanabilirsiniz. Örneğin pembe ve mor renkleri birleştirmek istiyorsunuz o zaman onları birbirine dikmek için kullandığınız amigurumi ipi beyaz ya da siyah olabilir. Hatta daha dikkat çekici bir şeyler isterseniz o zaman yeşil gibi renklere yönelebilirsiniz. İpinizin orta kalınlıkta olması ise oldukça önemlidir. Çünkü eğer çok kalın ya da ince ipleri kullanırsanız o zaman ilmek sayılarında değişiklik olabilir. Bu da istenmeyen sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bundan kaçınmak için her ipinizin yaklaşık aynı kalınlıkta olduğuna emin olun ve eğer orta kalınlıkta olmayan bir ip kullanacaksanız o zaman ilmek sayılarını buna göre ayarlayın.

Amigurumi Yıldız Puzzle Top Oyuncağı ve Çocuklar

Amigurumi yıldız top tarifi özellikle küçük çocuklar için uygun bir modeldir. Amigurumide yaş ayrımı nasıl olabilir diye düşünüyorsanız özellikle sayfamızdaki amigurumi oyuncaklarına bakmanızı tavsiye ederiz. Yetişkinlerinde odalarında bulundurmak isteyebileceği pek çok amigurumi oyuncak modeli bulunmaktadır. Aynı zamanda da pek çok farklı anahtarlık gibi tariflerle günlük hayatınızı kolaylaştıracak tariflerimiz de vardır. Bu şekilde kendinize ve çocuğunuza uygun farklı amigurumi modellerini sayfamızdan bakabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları süs olarak ya da kendiniz oynamak için kullanabildiğiniz gibi evcil hayvanlarınızın beğenisine de sunabilirsiniz. Onlar da bu oyuncağı kolayca ısıracakları ya da pati atacakları için sevecektir.

Amigurumi yıldız top oyuncağının çocuklara uygun olmasının iki temel nedeni vardır. Birinci nedeni çeşitli renkleri bulunmaktadır. Bu şekilde onların ilgisini çekip oyun oynarken onlara renkleri güzel bir şekilde öğretebilirsiniz. İkincisi ise normal topa kıyasla amigurumi yıldız top oyuncağını tutup atmak daha kolaydır. Bu sayede özellikle bebekleriniz kaslarını daha kolay güçlendirecek ve ellerini, kollarını ve parmaklarını kullanmayı öğrenecektir. Bu modeli konuşmayı öğrenmeye başlayan ve yürüme zamanı yaklaşmış olan çocuklara yapılmasını öneriyoruz. Çocuğun ilgisini çekebilecek renkleri seçin. Görselimizde gördüğünüz gibi parlak ve canlı olmalılardır. Aksi taktirde çocuklar sıkılabilir ve bu oyuncakla oynamak istemeyebilirler. Ayrıca bu elinizde kalan farklı renkteki amigurumi iplerini kullanmak için de harika bir şanstır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Motifli Top Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Motifli Top Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.