Amigurumi Mathilda Bebek Tarifi

Amigurumi Mathilda Bebek Tarifi

Bugün de sizlere tatlı mı tatlı bir amigurumi yapımı göstereceğiz. Genellikle son dönemde çizgi film, animasyon ya da dizi gibi karakter amigurumisi gösterdik. Ancak bugün yeni ve herhangi bir yerde görmediğimiz bir karakterle tanışacağız. İsmi Mathilde ve sevimli bir amigurumi oyuncak bebek. Eminiz onu vereceğiniz kişiler çok sevecektir. Birazdan vereceğimiz amigurumi Mathilda bebek tarifi sayesinde evinizi süsleyebilir, onu birilerine armağan edebilir, kendiniz için yapabilir ya da satmak için yapabilirsiniz. Küçük çocukların oldukça ilgisini çekecek bu oyuncak her biri tarafından oldukça istenecektir. Bu amigurumi bebeği bir karaktere benzetmek gerekirse Temel Reis’teki Safinaz karakterine burnu ve ince yapısıyla benziyor diyebiliriz.

Amigurumi Mathilda Bebek Tarifi

Kıyafetinin örgü rengini, saç tokasının şeklini, kolyesinin malzemesi ve yapımı, ayakkabı mı yoksa bot mu gibi tercihlerle amigurumi Mathilda bebeğinizi daha da özelleştirebilirsiniz. Yani sizin amigurumi Mathilda bebeğinizden dünyada başka olmayacak. Kulağa oldukça heyecan verici geliyor değil mi? Amigurumi oyuncak bebekler yapmak biraz zor olsa da bu zorluğa değeceğine eminiz. Çok büyük ya da çok küçük olmayan oyuncak bebek hazır satın alınan oyuncak bebeklerden çok daha iyi. Biz yetişkinler her ne kadar dikkat etsek de çocuklar oyuncak bebekleri ısırabiliyorlar. Ve gözle çok anlaşılmasa bile bu şekilde oldukça plastik yutmuş oluyorlar. Plastik vücut için oldukça ağır bir maddedir. Bu yüzden onları korumak için yüzde yüz pamuktan yapılan amigurumi oyuncaklarını tavsiye ederiz.

Amigurumi Mathilda Bebek Yapımı

Amigurumi Mathilda Bebek Tarifi

Eğer çocuğunuza amigurumi yapacaksınız ancak tam olarak ne yapacağınıza karar veremediyseniz amigurumi Mathilda bebek tarifi tam size göre. Bunun nedeni pek çok karaktere benzeyen amigurumi Mathilda bebek siz çocuğunuza ne derseniz onun hayal gücünde ona dönüşecektir. Örneğin çocuk kitaplarında kısa saçlı kadın ve kız karakterleri sık sık karşımıza çıkıyor. Eğer Mathilda bebeğinizi kıyafet ve saç rengi olarak ona benzetip güzelce örerseniz, çocuğunuza verirken çocuğunuz o karakterle daha yakın bir bağ kuracaktır. Çocuk kitaplarının öğretici özelliğini hatırlarsak muhtemelen o karakter öfke, yalnızlık hissi gibi bir sorunla mücadele etmiştir. Bu sayede çocuğunuz eğer bu gibi hislere kapılırsa karakteri hatırlayıp daha doğru yolları seçebilir.

Mathilda Bebek Amigurumi Tarifi

Amigurumi Mathilda oyuncağını daha önce de dediğimiz gibi Temel Reis’teki Safinaz’a benzetebilirsiniz. Özellikle çocuğunuz ıspanak gibi yemekleri sevmiyorsa çocuğunuza bu çizgi filmi izletebilirsiniz. Pek çok çocuğa ıspanak yeme alışkanlığı kazandıran Temel Reis eminiz sizin çocuğunuzun da hoşuna gidecektir. Yemek yediremediğiniz zaman yanına Mathilda bebeği de koyun ve Temel Reis’in yemekleri ne kadar güzel yediğini hatırlatın. O zaman yiyecektir. Eğer Mathilda bebeğinizi Safinaza benzetecekseniz onun kıyafetleri için kullanılan renklerin benzerlerini amigurumi ip seçerken hatırlayın. Böylece Mathilda bebeğiniz daha gerçekçi olacaktır. Küpe yapmak istemiyorsanız kolye yapabilirsiniz. O döneme uygun olsun diye inci görünümü versin diye küçük boncuklar kullanabilirsiniz.

Amigurumi Mathilda Bebek Tarif

Amigurumi Yapmanın Faydaları

Örgü örmek oldukça vakit alan bir iş. Peki bu işin size olan faydaları genel olarak nedir diye hemen kısaca anlatalım. Örgü örmenin, bulmaca çözmenin Alzheimera iyi geldiğini hepimiz biliyoruz. Ancak bunun nedenini genelde bilmiyoruz. Örgü örmek beyninizi sürekli aktif tutacaktır. Ayrıca örgü örerken kaçıncı ilkmekte olduğunuz gibi şeyleri asla unutmamanız gerekir. Beyniniz aktifken işte tam olarak hafızayı çalıştırıyor. Örgü örerken dikkatimizi başka şeye verirken bile hafızamız el hareketleriyle kaçta olduğunu hatırlıyor ve yenilerini sayıyor. Bu sayede beynimiz sürekli ve tetikte çalıştığı için hiç örgü örmeyen birine göre daha iyi bir hafızaya sahip oluyoruz ve hafızayla ilgili hastalıklarla daha az karşılaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Elsa Amigurumi Yapımı başlıklı makalemizde Elsa Amigurumi Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.