Sentetik Saç Nedir?

A+
A-
Sentetik Saç Nedir?

Merhabalar hepinize. Sentetik saç nedir diye merak ediyorsanız sizlere bugün sentetik saçın ne olduğundan bahsetmeye geldik. Özellikle bu günlerde sentetik saç oldukça yaygın bir moda haline geldi. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen sentetik saçlar günlük kullanımdan daha çok davetlerde kullanılıyor. Günlük kullanım için daha çok kaynak saç kullanmanızı tavsiye ederiz. Sentetik saçlar isminden de anlaşılacağı üzerine plastik bazlı sentetik malzemelerden yapılan saçtır. Bu saça istediğiniz gibi fön çekemez veya maşa uygulayamazsınız. Bunun nedeni erime ihtimalinin olmasıdır. Ancak bu şekilde nasıl kullanacağınızı düşünmenize hiç gerek yok çünkü sentetik saçlar önceden şekillendirilmiş haliyle satılmaktadır. Böylece oldukça rahat edeceksiniz.

Sentetik Saç Nedir?

Sentetik Saç Nedir?

Sentetik saç nedir detaylıca anlatalım. Bu saçlar naylondan yapılır. Gözle bakıldığında gerçek saçla ayırt edemezsiniz. Hatta bazı kuaförler biraz daha ucuza peruk mal etmek için gerçek saçın içine sentetik saç karıştırabilmektedirler. Gerçek saç ve sentetik saçı uçlarından yakarak ayırt edebilirsiniz. Gerçek saç kül olur dökülürken sentetik saçlar erir ve kül olmazlar. Sentetik saçlar yapay olduklarından dolayı yıkanmaz, saç şekillendiricileriyle şekillendirilmez ve boyanmazlar. Sentetik saçı kendi saç renginize uygun ve nerede kullanmak istiyorsanız oraya uygun olacak modelde satın almalısınız. Örneğin bir davete gidecekseniz ve saçlarınızı bukle yapacaksanız düz sentetik saç alıp maşa yapamazsınız bu yüzden bukleli sentetik saçlar almanız gerekmektedir.

Şu ana kadar oldukça kötü özellikleri var gibi görünse de aslında sentetik saç doğal saça en yakın olan maddedir. Bu sentetik saçlarla kendi saçınızı istediğiniz şekilde ve uzunlukta kullanabilirsiniz. Örneğin saçınız kısa ancak bir davete katılacaksınız ve uzun saçlı görünmek istiyorsunuz. O zaman o gün yapacağınız saç modeline uygun sentetik saç alın. Ve saçınıza takın. Tüm yapmanız gereken bu kadar olacağı için oldukça kullanışlı bir saçtır. Ayrıca eve döndüğünüzde de kolayca çıkarabilir ve normal saçınızı hiçbir zarar görmeden kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnızca saç uzatma işlevi bulunmamaktadır. Aynı zamanda saçınız eğer çok dökülüyorsa ve oldukça az saçınız varsa sentetik saçlar oldukça kullanışlı olacaktır. Saçınızı olduğundan fazla ve kabarık gösterecektir.

Sentetik Saç Nedir?

Sentetik Saç Modelleri

Sentetik saça erişmek oldukça kolay. Kuaförlerden temin edebileceğiniz gibi kırtasiye gibi yerlerden bile kolayca sentetik saçlara erişebilirsiniz. Özellikle Afrika örgüsü saç modelinde oldukça sık sentetik saça rastlarız. Bunun nedeni Afrika örgüsü oldukça ince ve sık dokunması gereken bir örgüdür. Bu şekilde saçı ördüklerinde aslında çok fazla saçımız kalmamaktadır. Bu yüzden Afrika örgüsü saç modelini seviyorsanız sentetik saç kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem daha fazla örgü sayesinde şık olacaksınız hem de görüntünüz bu saç modeliyle bütünleşmiş olacaktır. Farklı saçlar için farklı renklerde Afrika örgüsü sentetik saç satılmaktadır. Hatta birkaç farklı renkli olanlar da bulunmaktadır. Siz kendi zevkinize en uygun Afrika örgülü sentetik saç tercih edebilirsiniz.

Sentetik saçı yalnızca örgü yaparken değil kakül olarak da kullanabilirsiniz. Bu saçlar özellikle kakül kesmeye cesaret edemeyenler için. Bu sentetik saçı alıyorsunuz ve saçınıza tutturuyorsunuz ve hepsi bu kadar. Artık oldukça şık kakülleriniz oluyor. Bu kakülleri oldukça tavsiye ederiz. Çünkü gerçek kakül kestiğinizde eğer beğenmezseniz artık geri dönüşü yoktur ve onlar uzayana kadar o saçı kullanacaksınız. Beklerken de ya sürekli toka ile tutturacak ya da ona benzer uygulamalar yapacaksınız. Ancak bu sentetik saç sayesinde hemen tak çıkar yapabilirsiniz. Eğer beğenmezseniz de sorun değil. Çünkü bu saçlar oldukça düşük maliyetlidir.

Bir önceki yazımız olan Vak Dalgası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Vak Dalgası Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.