Siyah Noktalar için Formül: Alkol ve Sodyum Bikarbonat

Siyah Noktalar için Formül: Alkol ve Sodyum Bikarbonat

İlk aşaması akne olarak ortaya çıkan daha sonra siyah noktaya dönüşen yapılardır. Siyah noktalar, gözeneklere gömülü küçük sarımsı veya siyahımsı küçük top şeklinde yapılardır. Cildimiz çok fazla yağ üretir ve bu yetersiz temizlik, ölü deri birikimi, makyaj veya tropikal yağlar sonucu kötüleşerek zamanla siyah noktaya dönüşür. Bakteriler de gözenekleri istila ettiği zaman tamamen  siyah noktalara dönüşür. Bu siyah noktalardan kurtularak güzel bir cilde sahip olmak için ise formül: Alkol ve sodyum bikarbonatttır. Alkol cildi dezenfekte ederek sivilceden etkilenen bölgede aşırı yağı kurutur. Sodyum bikarbonat ise temizler ve ölü deriyi harekete geçirir ve tazelik sağlar.

UYGULANIŞI

1)Yüzünüzü veya siyah noktadan etkilenen bölgeyi yıkayın, temiz bir havlu ile yavaşça yüzünüzü kurutun.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (3)

2)Bir pamuğun üzerine birazcık alkol alın.Yavaşça dezenfekte ve kuruması için pamuk ile alkolü uygulayın. Sivilcelerden etkilenen bölgeyi, iltihap olan alanlarda alkol uygulamayınız. Sadece siyah nokta olan bölgeye uygulayınız.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (8)

3)Ciltteki yabancı maddelerden arınmak için yarım fincan suyu kaynatın. Bir macun halini alacak şekilde kabartmaz tozu ekleyin.Deriye uygulamadan önce karışımı soğumaya bırakın.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (7)

4)Parmaklarınızla cilde macun şeklinde sürün.Kuru ya da iltihaplı alanlar ve açık yaralardan kaçının tahrişi önlemek için. Macunu kurumaya bırakın ve sert kıvamda maske halini alır.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (2)

5)Karışımı ovalayın. Cildi ılık su ile yıkayıp durulayın.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (1)

6)Gözenekleri kapatmak ve kızarıklığı azaltmak için soğuk su ve ya buz koyun cildinize.

Siyah Noktalar için Formül Alkol ve Sodyum Bikarbonat (5)

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Günü İçin Saç ve Makyaj Fikirleri başlıklı makalemizde 2016 makyaj fikirleri, 2016 saç aksesuarları ve 2016 saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank hülya soyfidan dedi ki:

    hülya soyfidan ankara

  2. blank Cemile Arslan dedi ki:

    Cemile Arslan Karabük