Parfümün Sahte Olup Olmadığını Anlamanın 7 Yolu

Parfümün Sahte Olup Olmadığını Anlamanın 7 Yolu

Parfüm konusunda çoğu kişinin kafası çok karışıktır. Parfümünü gerçek ve orijinal olmasını isteyen çok fazla kimse vardır. Orijinal bir koku olarak daha kalıcı ve güzel kokmak isterler. Orijinal bir koku olarak daha kalıcı ve güzel kokmak isterler. Orijinal bir koku alarak arayanlar için kokunun ekonomik değeri çok önemli değildir. Çünkü güzel kokmak için bunu fazlasıyla göze almışlardır. İşte parfümünüz sahtesini alıp paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız aşağıda tek tek açıkladığımız resimli ipuçlarını öğrenerek orijinal parfümü bulacaksınız. Bu yazımızdan sonra gerçekten orijinal parfümü çok kısa sürede tanıyarak önemli bir durumu lehinize çevirmiş olacaksınız. Parfümün sahte olup olmadığını anlamanın ise 7 yolunu tek tek sıralayarak detaylı açıkladık. İşte o öneriler

İlginiz Çekecektir:

-Parfümü Vücudumuzun Neresine Sıkmalı?

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

1) Orijinal Parfüm nasıl anlaşılır

1)Gerçek parfüm kutusu kalitelidir. Gerçek parfümün kutusu ustaca geçirilerek güzel bir şekilde kapatılmıştır ancak sahte parfümün kutusunda sorunlar vardır ve numara yoktur. Yazılar daha acemice yazılmıştır. Fotoğrafı dikkatlice inceleyerek ayrıntılarını anlayabilirsiniz. Kalite çizgileri,yazılar,numaralar,kabartmalar gibi birçok unsur sahte parfümde yok.

2) Parfümün sahte olup olmadığını anlamanın 7 yolu

2)Gerçek parfüm kutusunun dizayn mantığı,parfüm şişesinin kırılmasını engelleyecek şekilde beyaz kartonlarla tasarlanmıştır. Rengi beyaz olmayan ve düzensiz şekildeki karton kutuları kesinlikle almayın. Çünkü bu özellikteki kutuların orijinal olmama ihtimali çok yüksektir.

3)parfümün gerçek olduğu nasıl anlaşılır işte öneriler

3)Resimden de görüyorsunuz kutunun orta kısmında altın renginde yuvarlak var buna dikkat etmelisiniz. Soldaki orijinal parfüme ait sağ kısımdaki ise sahte. Gerçek parfümlerde siyah ok şekli sağ tarafa altın renkli ok ise sol kısma doğru bakar. Bu şekilde değilse sahtedir.

4)orijinal parfüm böyle anlaşlır

4)Ünlü parfüm markaları aşırı renklendirici kesinlikle kullanmaz. Genellikle parfüm şişeleri daha sade ve doğaldır. Gözünüze çok fazla canlı ve parlak geliyorsa çok büyük ihtimalle orijinal değildir.

5)orijinal parfümü anlamanın teknikleri

5)Orijinal bir parfümün cam şişesi kapaklardaki baskılar simetriktir. Yani düzgün bir şekilde orantısal basılmıştır. Eğer yukarıdaki şekildeki gibi değilse sahte bir parfümdür.

6) Gerçek parfümü olduğu anlamanın incelikleri

6)Bir diğer ayrıntı ise parfümlerin kutularındadır. Daha öncede görmüşsünüzdür kutuların üzerinde yazan seri numaralar vardır. Bu seri numaralar hem şişenin üstünde hem de kutunun üstünde olmalıdır. Eğer sadece kutunun üzerinde var şişenin üzerinde yoksa sahte bir parfümle karşı karşıyasınızdır.

7)işte orijinal parfüm

7)Kaliteli ve hakiki bir parfümün her noktası özenle tasarlanmıştır ve şişenin üzerinde hiçbir noktada pürüz göremezsiniz. Şişe,kapağı,kutusu ve ambalaj kısmı her noktası düzgün kesilmiş ve yapıştırılmıştır. Orijinal olmayan parfümde ise çıkıntılar vardır fotoğraftaki gibi.

Yukarıda saydığımız bu 7 özellik sayesinde gerçek ile sahte parfümü rahatlıkla anlayacaksınız. Bu özelliklere parfüm alırken dikkat edin.

 

Bir önceki yazımız olan Sivilcelerin Oluşumunu Engelleyen Harika Yiyecekleri Tüketin! başlıklı makalemizde bu yiyecekler sivilceyi yok ediyor, cilt dostu yiyecekler ve sivilce ve beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.