Etkili Ruj Sürmenin 7 Yolu

A+
A-
Etkili Ruj Sürmenin 7 Yolu

Ruj Sürmenin Etkili Yolları

Ruj biz bayanların olmazsa olmazıdır. Fakat süreceğimiz ruju rastgele bir renk seçip dudağımıza sürmemeliyiz. Güzel görünmek için ruj sürmenin de önemli ayrıntıları vardır. Her şeyden önce bize uygun olan ve yakışan ruj rengini iyi belirlememiz gerekir. Tenimize, göz rengimize, saç rengimize uymayan bir ruj bizi güzel göstermek bir yana kendi güzelliğimizinde kapanmasına neden olabilir. Bu sezonda rujlarda yeni renkler ön plana çıkıyor. Ruj sürmenin 7 yolu nedir bunları ayrıntıyla öğrenip makyajınızı daha güzel hale getirmek için yazımızı okumalısınız.

1)Dudak ve tırnaklarınızda aynı rengi kullanın

ruj rengi ve tirnak oje rengi ayni

Sürdüğünüz rujun güzel görülmesinin bir yolu tırnaklarınızda rujunuz ile aynı rengi kullanmaktır. Dudaklarınızın ve tırnaklarınız aynı renkte olması size şık bir ışıltı katacaktır. Mesela klasik olduğu düşünülse de dudaklarda kırmızı ruj tırnaklar da ise kırmızı oje şık ve çekici duruyor. Mutlaka denemelisiniz.

2)Göz makyajınız az olmalı:

ruj surmenin yollari

Rujunuzu ön plana çıkarmak ve dudaklarınızı yıldız yapmak için göz makyajınızın az olması gerekir. Çünkü göz makyajınız yoğun olursa ilgi dudaklarınızdan gözlerinize kayabilir ve rujunuz sönük kalır. Hem gözlere hem de dudağa yoğun makyaj yapmak ise abartılı olur. Ya dudağınızı ya da gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Dudakların ön planda olması için göz makyajını az, gözlerin ön planda olması içinse dudak makyajının az olması gerekir. Dudaklarınızı vurgulamak için gözünüze biraz göz farı ve maskara sürmek yeterlidir. Gözlerinizin dudaklarınızın önüne geçmesine izin vermemelisiniz.

3)Çarpıcı eyeliner ile uymlu sürün:

ruj surme

Gözlerinize biraz anlam katarak dudaklarınızla birleşmesini ve dudaklarınızın daha fazla fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Dramatik ve çarpıcı bir eyeliner çekmek dudakları ön plana çıkarır. Hollywood yıldızlarını far ettiyseniz çarpıcı siyah bir eyeliner ile kırmızı bir ruj sürerler. Fakat dudaklar daha yoğundur tabi ki. Gerçekten etkileyici bir görüntü ortaya çıkıyor.

4)Tüm yüzünüzde aynı renkleri kullanın:

etkili ruj makyaji

Bu sezon dudakları ön plana çıkaran eğlenceli bir yol ise tek renkli bir görünümdür. Dudaklarınızda, gözlerinizde ve yanaklarınızda aynı rengi kullanarak makyajınızı yapın. Yaratıcı yönlerinizi öne çıkarmak için ideal bir yoldur. Dudağınızda kullanacağınız rengin daha yoğun göz ve yanaklarınızdaki rengin ise daha az olmasına özen gösterin.

5)Rujunuz ile uygun allık kullanın:

ruj rengi ile allik uyumu

Tek renkli görünümü sevmiyor iseniz yine de dudaklarınız ile allığınızın aynı renkte olmasını sağlamalısınız. Bahar ve yaza yakışan aydınlatıcı ve ferah bir renk seçin. Dudaklarınızın daha ifadeli olması için pembe ve kırmızı allık kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü pembe ve kırmızı allıklar dudakları çok güzel gösteriyor kesinlikle.

6)Dumanlı göz makyajı yapın:

etkili ruj nasil surulur

Dumanlı bir göz makyajı dudaklar da dahil her şey ile mükemmel görünür. Bir arkadaşınızın partisine giderken ya da gece çıkarken dumanlı bir göz makyajı yapın. Bu sezonun sıcak ruj tonları arasında mor ve turuncu renkler var. Dumanlı göz makyajınız ile bu ruj renklerini denemelisiniz kesinlikle. Size seksi bir cazibe katacaktır.

7)Rujunuzu aksesuarlarınız ile eşleştirin:

kiyafet ve ruj rengi uyumlu

Dudaklarınızı daha özel göstermenin bir başka yoluda aksesuarlarız ile rujunuzu eşleştirmektir. Dudaklarınız ile aynı renk olan bir aksesuar seçin Mesela Çanta, bilezik, eşarp, kemer aklınıza gelen sevdiğiniz her hangi bir aksesuar olabilir.

Bir önceki yazımız olan Takma Kirpik Nasıl Takılır ve Çıkarılır? başlıklı makalemizde makyaj, maskara ve takma kirpik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.