Göz Kalemi İle Gözlerinizde Yapabileceğiniz Makyaj Teknikleri

A+
A-
Göz Kalemi İle Gözlerinizde Yapabileceğiniz Makyaj Teknikleri

Göz Kalemi İle Yapabileceğiniz Makyaj Teknikleri

Gözlerinizin şeklinden memnun değilseniz ya da başka bir şekilde gözlerinizin olmasını istiyorsanız göz kalemi ile yapılacak bazı hileler ile istediğiniz göz şekline sahip olabilirsiniz. İşte Göz Kalemi İle Gözlerinizde Oluşturabileceğiniz Teknikler !

Gözlerinizin küçük mü, Büyük mü yuvarlak mı çekik mi olmasını istiyorsunuz önce bunu belirlemelisiniz. Sonra göz kaleminiz ile işe başlayabilirsiniz başka bir şeye ihtiyacınız yok.

 1. Kalın kaşlar insanı daha genç gösterir. Sizde kalın kaşlardan yanaysanız göz kaleminizi kaşlarınızı doldurmak için kullanabilirsiniz.
 2. Farınız ile aynı tonlarda seçeceğiniz bir göz kalemini eyeliner çekerken kullanmanız makyajınızın daha fazla ön plana çıkıp vurgulanmasını sağlar.
 3. Yüzünüzde ben olmasından hoşlanıyorsanız siyah bir kalem ile yüzünüzde bir ben oluşturabilirsiniz
 4. Koyu renk bir far elde etmek için gri, kahverengi ve siyah kalemler ile göz kapağınızı boyayın ve dağıtın.
 5. Çekik kedigözü yaratmak istiyorsanız yapmanız gereken göz kaleminizi şakaklarınıza doğru uzatın.
 6. Japon tarzı çekik gözler istiyorsanız üst ve alt kirpiklerinizin ortasından başlayarak göz kaleminizi göz sonuna kadar çekin.
 7. Yüz hatlarınızın sert olduğunu düşünüyorsanız yüz hatlarınızı yumuşatmak için kahverengi göz kalemi kullanmalısınız.
 8. Gözlerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız ve küçük gözler istiyorsanız gözlerinizin iç kısımlarına kalem çekmelisiniz. Daha büyük gözlere sahip olmak için de alt ve üst çevresine kalem çekerek büyük göz etkisi verebilirsiniz.
 9. Renkli gözlere daha yumuşak bir görünüm vermek için mavi ve yeşil tonlarındaki kalemlerle yumuşatabilirsiniz.
 10. Gözlerinizin aşağıya düşük olmasından şikayetçi iseniz kirpik diplerinize düz kalem çekerek daha yukarıya doğru gösterebilirsiniz.
 11. Daha parlak gözlere sahip olmak için alt göz kapağınıza beyaz kalem çekiniz.
 12. Gözlerinizin birbirinden uzak ve hoş görünmediğini düşünüyorsanız gözünüzün ortasından göz pınarlarınıza kadar alt ve üst kısma kalem çekiniz. Gözlerinizin birbirine yakın olduğunu düşünüyorsanız gözünüzün ortasından sonun kadar alt ve üst kısımlarına kalem çekmelisiniz.
 13. Kaşlarınızı uzatmak sizinde bildiğiniz gibi göz kalemi ile kaş çizginizi uzatmaktan geçer.
 14. Kalkık bir göz yapısı istiyorsanız göz kaleminizi sadece üst kirpik diplerinize sürün.
 15. Anlamlı gözler ve bakışlar için gözlerin iç ve dış kısmına kalem çekebilirsiniz. Göz kalemini çektikten sonra pamuk yardımı ile dağıtmanız buğulu bakışlara sahip olmanızı sağlar.
 16. goz kalemi ile makyaj teknikleri
 17. goz kalemi ile yapilan makyaj modelleri

Bir önceki yazımız olan Pudra Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde makyaj, pudra ve sürme hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.