5 Temel Göz Makyajı Tekniği İle Farklı Bakışlar

A+
A-
5 Temel Göz Makyajı Tekniği İle Farklı Bakışlar

Günümüzde birçok göz makyaj tekniği vardır. Bunların içinde kaybolmadan uygun olanlarını denemek en iyi seçenektir. Bizde bunun için 5 temel göz makyajı tekniği ile farklı bakışlar bilgilerini size vermek istedik. Bu bilgileri profosyonel makyaj uzmanından alarak sizlere derledik. 5 temel göz makyaj tekniği göstererek gözlerin mükemmel olacağını net bir şekilde ifade etti. Stilinize bağlı olarak bu beş seçenekten birini deneyerek o vücudun dışa dönen noktasını harika bir şekilde gösterebilirsiniz. İşte bir kadının en iyi görünmesini sağlayan en belli başlı göz makyaj teknikleri.

 

Göz Makyaj Teknikleri

 

1.Dikey Göz Makyaj Tekniği

 

temel göz makyajları nasıl yapılır

 

 

 

Bu makyaj tekniği dar veya orta gözler için uygundur. Çünkü daha geniş görünmelerini sağlar. Hem akşam hemde gündüz görünümünüz için kullanabileceğiniz göz makyaj tekniğidir. Sadece göz makyajınız için renk seçerken dikkatli olun. Gündüz görünümü için daha sade renk kullanmak gerekir. Gece görünümü için ise zıt renkler kullanmaktan çekinmeyin. Basit bir kural gözün en karanlık gölgesi gözün dış köşesine uygulanmalıdır.

 

2.Yatay Göz Makyaj Tekniği

 

göz şekline göre makyaj

Bu makyaj uygulaması yuvarlak ve çıkıntılı gözlü kadınlar için gerçekten bulunmaz bir tekniktir. Adında anlaşılabileceği gibi göz farı gölgeler yatay olarak uygulanır ve gölgelendirilir. Bu şekilde gözler daha uzun süre badem şeklinde kalır. Kirpik çizgisinin kontürünü çizmek için kontur kalem veya sıvı göz kalemi kullanabilirsiniz.

 

3.Klasik(Karışık) Göz Makyaj Tekniği

 

göze göre makyaj

 

 

Klasik (karışık) göz makyaj tekniği için dikey veya yatay olarak göz gölgelerinizi uygulamak gerekir. Klasik göz makyajı için tipik bir renk tonu kullanılır. Yukarıda ayrıntılı bir şekilde fotoğraflar anlatıyor daha iyi anlayabilmeniz için.

 

4.Göz Kalemi Makyaj Tekniği

 

göz makyajı yapılışı

 

 

Makyaj Kategorimize Bakabilirsiniz

Kalem makyaj tekniği, neredeyse her gözün şeklini düzeltmeye yardımcı olur. Özelliklerine göre, alt ve üst göz kapaklarına kontur çizgisi oluşturun ve dikkatlice gölgeleyin. Bu şekil uygulama göz çizgilerinin hizalanmasına yardımcı olacaktır. Kullandığınız gölgeleme fırçası düz, sağlam olmalıdır.

 

5.Buğulu Gözler

 

göz makyaj teknikleri

Göz Şekline Göre Doğru Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 

 

Bu makyaj tekniğinin temel amacı muhteşem bir dumanlı göz etkisi üretmek olduğundan gölgeleme yaparken bir renk tonundan diğerine yumuşak bir geçiş yaratmaya özellikle dikkat etmelisiniz. Klasik dumanlı göz makyajı hem gündüz hem de gece kullanılabilir. Fakat akşam için  sıcak doğal renkler seçmek daha iyi be bir kural daha dumanlı göz makyajının aşırı abartı görünmemesi içinde nötr bir tonda ruj kullanmak daha iyidir.

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır? Adım Adım Resimli Öğretimi başlıklı makalemizde kusursuz makyaj, kusursuz makyaj nasıl yapılmalı? ve kusursuz makyaj öğretimi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.