Makyaj İpuçları : Sıcak Yaz Günlerinde Taze Makyaj Nasıl Yapılır

A+
A-
Makyaj İpuçları : Sıcak Yaz Günlerinde Taze Makyaj Nasıl Yapılır

Merhaba bayanlar! Makyaj ipuçlarına hazır mısınız? Bugün ilginç bulacağınız bir konu hakkında size bilgiler vereceğiz. Yazın makyaj yapmak zor olabilir. Bunun sebebi ise sıcak havalar ‘makyajınızı hareket ettiriyor’ olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve makyajınızı sabitlemek için belirli işlemler yapmalısınız. Makyajsız da dışarı çıkmak istemiyorsanız da aşağıdaki ipuçları sizlere çok yardımcı olacaktır. Sıcak yaz günlerinde taze makyaj nasıl yapılır? Sorusunun cevabına tek tek aşağıda net bir şekilde sıraladık. İşte o ipuçları…

 

 

yaz için makyaj

sıcak günlerde makyaj nasıl yapılmalı?

 

1.Yağsız Nemlendirici

Hava çok sıcak olduğunda en önemli nokta cildinizin kendisidir. Yağsız nemlendiriciler size gerekli hidrasyon sağlayacak ve cildinizin taze görünmesini sağlayacaktır. Cildiniz üzerinde ağır etki hissetmeyeceğiniz yağsız nemlendiriciler kullanmayı es geçmeyin. Yağlı nemlendiriciler kullanırsanız yaz günü cildiniz çok kötü görünüm oluşturabilir. Ayrıca yağlı ciltler yaz günü sivilcede yapabilir.

 

yaz makyaj fikirleri

harika yaz makyajı

 

2.Astar

İyi bir astar makyajı sabit tutmaya yardımcı olur. Cildinizin güzel bir şekilde uyguladıktan sonra çok iyi bir görünüm oluşturacaktır. Yağ ve ter kontrolü içinde uygun bir astar çok mükemmel olacaktır. Ayrıca, ağır bir etki yapmaz. Astarınızı, özel günlerinizde makyajı yerinde sabit tutmak gerektiğini unutmayın.

 

yaz makyajı için ipuçları

Taze yaz makyajı için ipuçları

 

3.Makyaj Ürünlerini Az Kullanın

Özellikle yaz ayları için makyaj hakkında konuşuyorsanız kesinlikle ürünleri az kullanın. Makyaj ürünlerini çok fazla kullanırsanız katlı ve cakey görünüm kaçınılmazdır. Bunun yanında renkli kremler gibi hafif ürünler kullanın. Hava çok sıcak olduğu zamanlarda hareket eğilimi olduğu için daha az makyaj kullanmak daha akıllıca tercih olacaktır.

 

yaz makyajı nasıl yapılmalı?

yaz için makyaj tüyoları

Plajda Makyaj Yapma İpuçları

 

4.Parlak Ürünler Kullanmayın

Parlak görünüşü seviyorsanız bundan kesinlikle kaçının. Kremleri ve parlak ürünleri unutun. Çok fazla parlak görünüm sıcak etkisi ile kötü görünüme sebep olacaktır daha mat özellikli makyaj ürünleri tercih edin.

 

yaza özel makyaj ipuçları

makyaj ipuçları : yaz makyajı nasıl yapılmalı?

 

5.Zengin Renkler Kullanmayın

Çok canlı renkler yaz boyunca ağır gözükebilir. Renkli ürünler ter ile silik bir görünüm verir. Dudaklar için hafif tonlu rujlar önerilir. Gözler içinde dramatik dumanlı göz makyajını kesinlikle kullanmayın.

 

yaz makyajı

yaz makyajını nasıl yapmalıyım?

 

6.Yanınızda Makyaj Çantası Bulundurun

Bir yere gittiğinizde güzel makyaj ürünlerini çantanızı saklamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde makyajınızı kolayca düzeltebilirsiniz. Ayrıca yüzünüz içinde yüz tozunu unutmayın bu sizi yağın parlaklıktan kurtulacak. Makyaj Kategorisi İçin Tıklayınız.

 

yaz günü için makyaj

mükemmel yaz makyajı için öneriler

 

Yaz İçin Makyaj Yapım Videosu

 

Örnek Yaz Makyajları

 

1.

yaz makyajı örneği

yaz makyajı için resimli örnek

 

2.

yaz makyajı 2017-2018

en güzel yaz makyaj fikri

3.

taze canlı makyaj

kusursuz makyaj ipuçları

 

Bir önceki yazımız olan Plajda Makyaj Yapma İpuçları başlıklı makalemizde plaj için makyaj fikirleri, plaj için makyaj önerileri ve plajda makyaj nasıl yapmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.