Göz Şekline Göre Doğru Eyeliner Nasıl Uygulanır?

A+
A-
Göz Şekline Göre Doğru Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Göz Şekline Göre Doğru Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 

Gözler cazibenin ve flörtün en etkili silahıdır. Şu bir gerçek ki her göz şekli bireysel makyaj tekniği gerektirir. Gözlerinizi daha parlak yaptığınızda,tanıştığınız tüm erkekler sizi hatırlayacaktır. Bugünde sizin çok daha güzel ve etkili görünmeniz için göz şekline göre doğru eyeliner nasıl uygulanır bunu göstermek istiyoruz. Her farklı tip göze aynı şekilde eyeliner uygulanması sizi olduğunuzdan kötü gösterebilir bunu önlemek de bizim görevimiz. Siz takipçilerimizi en doğru şekilde bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Stylekadin, göz şeklinize uygun mükemmel eyeliner uygulama klavuzu paylaşmak istiyoruz.

 

Göz şekline göre doğru eyeliner (7)

 

Göz Şekline Göre Mükemmel Eyeliner Uygulama Yöntemleri

 

1.Badem Şeklindeki Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (1)

 

Badem şeklin gözlerin özelliği şu : Gözlerin iç ve dış köşeleri aynı seviyededir ve iç köşeler arasındaki mesafe bir gözün uzunluğuna eşittir. Resimdeki şekle baktığınızda ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınızdır.

Güzel göz şeklinize dikkat çekmek içinde,üst göz kapağınızdaki iç köşeden ince bir çizgi çizmeye başlayın. Dış köşedeki çizgiyi uzatın, ancak çizgiyi aşmayın. Bu teknik gözleri daha geniş ve daha gösterişli kılar.

 

2.Kapaklı Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (2)

 

Bu göz şekli üst göz kapaklarında asılı kalan aşırı cilt gözleri daha küçük görünür hale getirir. Bu nedenle, kirpiklerinize mümkün olduğunca fazla hacim eklemeniz gerekir. Tüm üst çizgilerini kapsayan geniş eyeliner bu göz şekli için idealdir. Başka bir numara bulabileceğiniz en koyu göz kalemi kullanın.

 

3.Geniş Setli Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (3)

 

Gözlerinizin arasındaki mesafe birden fazla göz genişliği ise, geniş gözlüsünüzdür demektir. Gözlerinizin biraz daha yakın görünmesini sağlamak için iç köşeden dış köşeye kadar bir yay çizin. Daha sonra alt göz kapağından gözün ortasından başlayarak bir çizgi çizin, ancak dış köşesinin ötesine geçmeyin. Ayrıca kirpiklerinize rimel koyduğunuzda, onları burnunuzun köprüsüne doğru fırçalayın.

 

4. İri Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (4)

 

Büyük(yuvarlak) gözler oldukça etkileyicidir. Bu yüzden yapmanız gereken sadece biraz daha uzatılmış halde görünmesidir. Göz kapağınızda eyeliner uygulayarak, dış köşeden bir santimetre ötesine bir yay çizin. Bu arada dumanlı göz makyajı bu göz şekli için ideal bir makyaj tekniğidir.

 

5.Uzatılmış Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (5)

 

Uzatılmış gözlerin inanılmaz derecede seksi olduğu düşünülür, ancak dar görünmesini önlemek için göz merceğine dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir. Onların daha büyük ve parlak görünmesini sağlamak için,kirpik çizgisinden biraz uzakta ok çizin ve hafifçe gölgeleyin.

İnce şerit çizgisini göz ile kirpikler arasına beyaz bir kurşun kalemle özetleyin. Ardından üstteki göz kapağını vurgulamak için olun orta kısmını koyulaştırmak için siyah kurşun bir kalem kullanın.

Gözleri Ortaya Çıkaran Makyaj Tüyoları

 

6.Yakın Çekim Gözler

Göz şekline göre doğru eyeliner (6)

 

Gözlerinizin arasındaki mesafe bir göz genişliğinden az ise yakın çekim gözlüsünüz demektir. Bu durumda asıl amaç gözlerinizin daha açık görünmesini sağlamaktır. Gözlerinizin dış köşelerinde açık renklerden koyu renk tonlarına geçiş yapmalısınız. İç köşeden geriye doğru bir ok çizmeye başlayın. Okun sonu dış köşenin dışında olmalı ve hafif kaldırılmalıdır.

Makyaj Kategorimiz için Tıklayınız.

Facebook Sayfamızı Beğenin : https://www.facebook.com/StyleKadincom/?fref=ts

Göz şekline göre mükemmel eyeliner uygulama yöntemleri detaylı bir şekilde anlattık. Artık göz şeklinize göre doğru eyeliner nasıl uygulanır sorusunun cevabını net bir şekilde almışsınızdır umarım. Faydalı bilgilerle karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Ruj Renkleri başlıklı makalemizde 2017 ruj rengi trendleri, 2017 ruj renkleri ve 2017 yılının ruj rengi modası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.