Hassas Gözler için 8 Makyaj İpuçları

A+
A-
Hassas Gözler için 8 Makyaj İpuçları

Çabuk tepki veren hassas gözler için bazı makyaj ipuçlarını bilmek gerekir.Hassas gözlerin tamamen göz makyajı uygulmasından vazgeçmesine gerek yok.Bazı basit adımlar atarak, kaşıntı, gözünüzden yüzünüze akan göz yaşları, acı ve yanma olmadan göz makyajı yapmanın keyfini çıkarabilir gün boyu hem rahat hemde şık görünebilirsiniz.Sizler için araştırdığımız hassas gözler için bazı pratik makyaj ip uçlarına göz atın…

1- Temiz tek kullanımlık fırçalar

Her zaman akılda tutulması gereken hassas gözler için makyaj ipuçlarından biri gerçekten temiz fırçalar kullanmak zorunda olmasıdır. Kirli fırçalar kullanılarak kolayca enfeksiyonlara ve kaşıntılara neden olabilirler.Bu yüzden tek kullnımlık satılan fırça ve aplikatör paketlerinden alabilirsiniz.Diğer bir yol,hafif bir şampuan ya da sabun kullanarak, düzenli olarak fırça temizleyebilirsiniz..Yıkadıktan sonra iyi durulayın ve temiz bir havlu ya da bez üzerinde kurumaya bırakın.

2. Markalar

Hassas gözleriniz varsa, hala göz makyajı yapabilirsiniz. Hassas gözler için makyaj malzemeleri satan piyasada bl marka vardır. Tabii ki, her durumda farklı bir sonucuda olabilir hepsi, sizin için uygun olacağı anlamına gelmez. Sizin için kaliteli olan markaların bu ürümlerinden bazılarını deneyin.

3-Krem Göz farı

Toz göz farı hassas gözleri olan biri için gerçek bir sorun olabilir. krem gölgeler, toz gölgeler gibi pul olmayacak ve hassas gözler için daha uygun olabilir. Ayrıca ışıltılı göz farlarından kaçınmalısınız.

4. İç kalem Astardan kaçının

Makyaj sanatçıları gözlerinizin hatlarıve onları daha açık görünmesi için beyaz bir kalem kullanmanızı öneriri.Bu iyi görünüyor, ama iç göz liner kullanmaktan kaçınmalısınız hassas gözleri olan kadınlar için kötü olabilir.Kirpik çizgisinin dışına kalem ve liner kullanarak göz makyajınızı yapmalısınız.

5. Makyaj Temizleyici

Yumuşak bir temizleyici kullanarak, göz makyajınızı temizlemelisiniz.Temizleme sütü size daha iyi gelebilir.Göz makyajınızı temizlerken çok dikkat etmelisiniz gözüne bir şey kaçmasının riskini azaltmak gerekir.

6-Makyaj Ürünlerinize ve malzemelerinizi sıkça değiştirin

Çok kullanılmış eskimiş makyaj malzemeleri ve ürünleri atmak size rahatsız edici gelebilir, ama çok çok uzun süredir bulunan makyaj malzemeleri alerji riskini ve acıyı arttırabilir! Özellikle kullandığınız malzemleri temiz tutmak için çalışın, makyaj girmeden bakteri riski olabilir. Bu tahriş şansını azaltmak için sık sık göz ürünlerini yenilemek en iyisi.

7-Nazik Dokunuş

Hassas gözler en iyi çok yumuşak bir dokunuş ile tedavi edilir. Yanı sıra temiz fırça tutarak. Makyaj uygulamadan önce ellerinizi yıkayın. Bu şekilde sizin gözlerinize tahriş edici olmasından kurtarır. Ayrıca makyaj uygularken veya temizlerken gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının.

8. Maskara

Kirpikleri düzeltmek ve uzatmak için kullandığımız malzemler kesinlikle hassas gözlere uygun değildir.Bunun yerine gözlerinizi kaşındırmayan ve yakmayan bir rimel keşfetin.

Hassas gözlü bayanlar size uygun makyaj ürünleri bulmak için önce farklı markaların hassas göz için olan rünlerinden test etmelisiniz.. Ancak, yine de göz makyajı zevkinizi, umutsuzluğa kapılmadan uygun teknikleri, temizlik ve ürünleri ile, güzel gözlerinizin olması mümkün olur! Sizlerde Hassas gözler için önerebileceğiniz ürünleri ve makyaj tekniklerini yorum kısmından anlatarak herkesi bilinçlendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz kalemi ile dumanlı göz makyajı yapımı ! başlıklı makalemizde dumanlı göz makyajı, göz kalemi ile dumanlı göz makyajı ve kalem ile dumanlı göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.