Hangi Yüz Şekline Hangi Makyaj ?

A+
A-
Hangi Yüz Şekline Hangi Makyaj ?

Hangi Yüz Şekline Hangi Makyaj Tekniği Yakışır?

Herkesin yüz şekli diğerine göre farklıdır. Üçgen, oval, yuvarlak, uzun, köşe ve ters üçgen yüz olmak üzere yüz şekilleri gruplara ayrılır. Yüz şekline göre makyaj yapmak, kusurlarınızı kapatırken yüz hattınızda istediğiniz bölgeyi çok daha ön plana çıkarmanıza da neden olacaktır. Yüz şekline göre makyaj teknikleri başlıca şu şekildedir;
Oval Yüz için önemli olan tek nokta, makyaj esnasında hep yuvarlak çizgiler kullanılmasıdır.

oval yuz sekli makyaj
Üçgen yüzler için makyaj önerileri arasında allık uygulamasının yuvarlak şekilde ve sadece elmacık kemiklerin üzerine uygulanması gelir. Fondöten kullanımı da birkaç ton olmalıdır. Özellikle alın açık renkli, çenede ise daha koyu tonlu tercih edilmelidir.

ucgen yuz makyaj
Ters üçgen için makyaj önerilerinde çene kemiklerinin belirginleştirilme işleminin yapılması, alın bölgesinin daraltılması ve allık uygulamasının elmacık kemiklerden göz ucuna elips olarak gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

ters ucgen yuz sekli makyaj
Köşeli yüz için makyajın püf noktası kaşların keskin yüz hattının tersi yumuşak bir form verilmesidir. Keskin yüz ifadesinden kurtulmak için makyajda gölgelendirme yapılmalıdır. Ön plana çıkarılacak yerler açık, kapatılacak yer için ise koyu renkli fondötenler tercih edilmelidir.

koseli yuz makyaji
Uzun yüz şekline göre makyaj, ifade ve duruşta çok ön planda olan yerin geri plana alınmasıdır. Bu işlem yine gölgelendirme yaparak halledilir. Allık uygulamasında mutlaka elmacık kemiklerden kulağa yatay olarak sürülmesi gereklidir.

uzun yuz sekli makyaj
Yuvarlak yüz de makyaj yapmanın en önemli yanı elmacık kemikler ile çenenin belirgin hale getirilmesidir. Bu bölgelere açık fondöten sürülmesi çok daha doğru olacaktır. Allık uygulaması da elmacık kemiklerden göz ucuna doğru olarak yapılması gerekir.

yuvarlak yuz makyaj 2015

Bir önceki yazımız olan Soluk Tenliler İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde makyaj, soluk ten makyaj renkleri ve soluk ten makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.