2020 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2020 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

Güz-kış, kıyafetler ve makyaj için daha sıcak renkleri tercih etme zamanı diyebiliriz. Bu yılda da her şeyin farklı olacağını söyleyelim. 2020 sezonu için pistlerde tanıtım tamamen bitti. Bu tanıtımlar sayesinde önümüzdeki sezon için neler olacağını tahmin ediyoruz. 2020 sonbahar-kış makyaj trendlerine baktığımızda cesur ve canlı renklerin hakim olduğunu görüyoruz. Dudak renkleri artık kestane, kiraz, erik tonları ve koyu tonlar olacaktır. Bu renkli ruj renkleri yeni sezonun trendleri olacak. En büyük eğilim de iki tonlu dudaklarda olacak. Bu görünümü, aynı renge dayalı iki benzer renk tonuyla oluşturabilirsiniz. Denemeye değer çok güzel kullanılacak bir makyaj eğilimi olduğunu söyleyebilirim.

 

 

Göz farlarına baktığımızda eğlenceli ve renkli renkleri gördük. Pistlerde cesur mavi, sarı renk ve tonlarını yoğunlukta gördük. Bu eğilimin daha çok cesur bayanlar tarafından kullanılacağını düşünüyorum. Göz kalemi konusunda ise birkaç seçenek var. En güvenli seçenek beyaz göz kalemi kullanmak. Ebette bunda başka daha renkli ilginç fikirlerde var. Sıkıcı siyah göz kalemi yerine canlı neon pembe denemenizi öneririm. Kaşlar nasıl olacak yeni sezonda derseniz öncelikle kaşlar sıradan olmamalı. Kalın doğal kaşlar ya da boyalı tarzda kaşlar yeni yılın modası olacaktır. Şimdi de 2020 sonbahar-kış makyaj trendlerine göz atalım.

 

2020 Sonbahar-Kış Makyaj Modası

 

1.Gökkuşağı Makyajı

 

makyaj trendleri

gök kuşağı renkli göz trendi

 

Gözlerde gökkuşağının renklerinde oluşması pek alışıldık bir durum değildir. Farklı ve özgün bir 2020 makyaj trendi. Renklerin gözlere anlam katması ise çok harika bir durum. Gökkuşağı makyajını bu sene sıklıkla görebiliriz.

 

2.Doğal Bakış

 

makyaj trendleri 2018

Doğal makyajlı gözler

 

Doğallıktan tamamen de uzaklaşılmadı. Gözlerde kendine has bakışların sağlanmasını da pistlerde sıklıkla gördük. Çok hafif göz makyajı ile doğal bakışlar elde edebilirsiniz.

 

3.Göz Kapaklarında Renkler

 

makyaj trendleri 2017-2018 güz

grafik desenler

 

2020 makyaj trendlerinin renk temalı olduğunu önerilerden anlayacaksınız. Yine renge dayalı bir öneri. Gayet hoş gayet de güzel duruyor. Tabi ki de günlük uygulanabilir mi bu soru işareti.

 

4.Canlı Renkli Kirpikler

 

makyaj trendleri 2018

Parlak kirpik trendi

 

Kirpiklerinizin dikkat çekmek istiyorsanız onları renklendirin deriz. Düğün, nişan gibi özel etkinliklere giderken bu şekilde tercihler eşsiz olabilir. Klasik kirpikler artık yok daha farklı renklendirmeler var diyebiliriz.

 

5.Sarı Renkli Göz Kapakları

 

makyaj trendleri 2017-2018 kış

Sarı göz kapak trendi

 

Sarı tonlar sanki hoş bir görünüm katmış gibi. Eğer saç renginizde sarıya yakın tonlarsa ise güzel kombinasyonlar oluşturabilir. Tabi ki yine de gözkapaklarınıza sarı rengi uygulamak için biraz cesur davranmalısınız. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

6.İki Tonlu Ruj

 

ruj renkleri trendi

İki tonlu ruj trendi 2020

 

Dudaklarda artık ten renk yerine aynı rengin iki tonu bulunacak. Örneğin kırmızı rengin yakın tonları dudaklarınıza daha ateşli bir görünüm katacak. Artık dudaklarınızla daha baştan çıkarıcı olabileceksiniz.

 

7.Cesur Marjinal Makyaj

 

makyaj modası 2018

Cesur makyaj trendi

 

Parti ya da bir festivale giderken kullanabileceğiniz tarzda makyaj önerileri de pistlerde vardı. Cesur ve marjinal bu makyajla önemli festivallerde herkes tarafından tanınabilirsiniz.

 

8.Tamamlanmamış Göz Kalemi Trendi

 

makyaj modası 2018 kış

2020 makyaj modası

 

Sanki bilinçli bir şekilde tamamlanmamış göz makyajı farklı ve ilgi çekici. Ayrıca çok fazla da seksi olduğunu söyleyebiliriz. Makyaj trendi olarak sonbahar ve kış sezonun da karşımıza çıkacak.

 

9.Metalik Göz Farı Modası 2020

 

makyaj modelleri 2018

makyaj modelleri 2020

 

Gözle ilgi hoş bir öneri daha. Değişik metalik renklerle gözler daha fazla vurgulanmış ve daha hoş görünüyordu. 2020 yılıyla beraber kendinize metalik göz farı alın derim.

 

10.Makyaj Aksesuarları Modası 2020

 

en trend makyajlar 2018

gözlerde aksesuar modası 2020

 

Yaratıcı bir öneri olduğunu kabul etmeliyiz. Makyaj için aksesuarlar kullanmak gerçekten değişik ve iyi bir fikir. Küçük öğeler göze güzellikler katabilir. Makyaj aksesuarları modası 2020 yılında yayılarak çok fazla kullanıma ulaşabileceği tahmin ediliyor.

 

11.Üstten ve Alttan Eyeliner

 

Üstten ve alttan eyeliner trendi

 

Bu makyaj yaklaşımını çok beğendiğimi ifade edebilirim. Güzel bir öneri olduğunu düşünüyorum önümüzdeki sezonda çoğu bayan bu şekilde kullanımı tercih edecektir. Üstten ve alttan eyeliner gözlere güzel bir görünüm sunuyor denemenizi tavsiye ederiz.

 

12.Neon Rengi Göz Kapakları

 

neon makyaj trendi

Neon rengi gözler

 

Çok cesur bir eğilim daha neon göz kapakları. Çok renkli, kalın, sıra dışı bir trend. Göz kapaklarını makyaj da daha önemli hale getirmek için oluşturulmuş makyaj önerisidir. Biraz cesur olduğunu söylemeden geçemeyiz.

 

13.Cesur Gözler

 

makyaj eğilimleri 2018

Cesur gözlü makyaj trendi 2020

 

Gözler bir makyajın en dışa dönük önemli noktasıdır bu açıdan makyaj trendlerin de göz makyajı önemli bir yer tutar. Cesur gözler ve cesur bakışlar bu sezona damga vuracak gibi. Çoğu zaman bir bayanın karşı tarafı etkileyen en önemli noktası gözleridir. Bundan dolayı gözlere ayrı bir önem verildiğine şahit olduk.

 

Makyaj Trendleri

 

14.Kalın,Mavi Göz Farı

 

makyaj eğilimleri 2018 kış

2020 yılındaki makyaj eğilimleri

 

Hem kalın hem de mavi göz farı birazcık farklı gelebilir. Böyle renkli ve cesur renklerin gözlerimizde bu sezon çok fazla kullanılacağını göreceğiz. Şimdiden bu renklere hazır olun derim.

 

15.Ağartılmış Kaş Trendi

 

2018 makyaj modası önerileri

Ağartılmış kaş modası 2020

 

Ağartılmış kaşlar değişik ve farklı bir bakış açısı. Pistlerde bu şekilde kaşları birkaç noktada gördük ve bunun bir makyaj trendi olduğu kanısına vardık. Bu sezonun sonbahar ve kışında bu şekilde kaşları görebiliriz. Ağartılmış kaşlar için yorum sizlerin.

 

16.Beyaz Eyeliner

 

2018 makyaj fikirleri

2020 yılın en iyi makyaj trendleri

 

Beyaz modası ayakkabılardan sonra makyaja da sıçradığına şahit oluyoruz. Güzel bir göz hayali ile yola çıkan makyözler beyaz eyeliner de bu sene için karar kılmış görünüyorlardı. Sakin ve rahat bir göze kavuşulduğunu gördük. Açık tonlar gözlerde ne kadar ilgi görür mü bunu kestirmek şimdiden zor ama bu rengi gözlerde çok sık görürseniz şaşırmayın.

 

17.Renkli Blok Göz Kapakları

 

makyaj trendleri

makyaj modası 2020 kış

 

Renk renk göz kapakları bir farklı gözüküyor ama çok dikkat çekici olduğunu söylemek isterim. Beyaz ,mavi, turuncu özellikli bu renklerle göz kapaklarınızı hareketlendirebilirsiniz. Özellikle partilere giderken ya da sıra dışı görünmek istediğiniz zaman güzel bir fikir olabilir.

 

18.Kahverengi Gözler

 

moda makyajlar

kahverengi gözler artık moda

 

Saç renginden sonra bu özellik gözlere de geçti. Kahverengi renkli gözlerle uygun kıyafetlerle güzel kombinasyonlar sağlıyor. Tabi ki bu renk gözlerde ne kadar tercih edilir orası bir soru işareti. Özgünlük isteyen bayanların önemli bir tercihi olması muhtemel gözüküyor.

 

19.Koyu Ruj Trendi 2020

 

2018 ruj renkleri

Koyu renkli rujlar 2020

 

Dudak renkleri artık koyu özellikli olacak. Buradaki örneğe de bakarsak tam koyu değil ama koyuya çok yakın. Bu şekilde tercih edeceğiniz koyu özellikli renk sizi çok mükemmel gösterebilir. Özellikle beyaz tenli iseniz daha da güzel uyum sağlıyor. 2020 yılının ruj renklerinden biride koyu özellikli dudak görünümleri. Pistlerde bunu sıklıkla gördük artık böyle bir eğilim var.

 

20.Canlı Eyeliner

 

makyaj eğilimleri

Renkli göz kapakları 2020 yılının trendi

 

Yukarıda belirtmek istediğimiz bu idi. Yani cesurluk bu sene ön plana çıkacak demiştik. Klasik renkli eyelinerlar yerini canlı renklere bırakıyor. Soğuk günlerde bile artık kendinizi fazlasıyla hissettireceksiniz. Özellikle genç bayanlarda bu şekilde bir görünüm çok tatlı oluyor. Beğenip beğenmemek de karar sizin.

 

21.Yumuşak Şeftali Tonları

 

2018 makyaj fikirleri

2020 yılının makyaj modelleri

 

Her yıl renklerde önemli değişikliğe uğruyor. Bu senede sıklıkla hafif şeftali tonlarını makyajlarımız da daha sık göreceğiz. Bu renk bir bayanın yüzüne soft bir özellik katıyor. Özellikle gözlerde ve yanaklarda tercih ediliyor bu renk 2020 sonbahar-kış makyaj trendleri arasında yerini aldı şimdiden sizi bilgilendirelim.

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Gözler İçin Göz Farı Rehberi başlıklı makalemizde kahverengi gözlere hangi göz farı yakışır?, kahverengi gözlü kızlar için göz farı ve kahverengi renk göz için göz farı rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Nurçin dedi ki:

    Buram buram çeviri kokan yazınız beni bihayli güldürdü. Pistlerde gördünüz ha pist nedir lütfen yani.. runway kelimesini podyum yerine pist diye çevirmişsiniz. Yazının geri kalanını eleştirmicem bile. Ama iyi bir çevirmen bulun derim. Trendler güzel ama ona diyecek laf yok ?